Jaktože mi neberou cejni?

#942 25. 1. 2010

Vlasta Mitiska: ahoj, nemám jasno v tomto - sám sem lovil na boilee teprve loni - poprvé - a z asi 15 chycených kaprů byl nejmenší 56 cm, přitom na ostatní nástrahy naopak chytáme všichni spíš malé kapry, Dalibor Hašpica ve své knize psal, že kapr pod zhruba 4 kg boilee nepřijímá, naproti tomu je mnoho článků nebo i dotazů že chytají malé kapry nebo i cejny, přitom já sem lovil na řece na vyloženě cejnovém místě - zcela běžně cejni 5O-55 cm, na boilee však rovněž ani jeden. jediné co ještě útočilo byli ti nešťastní tloušti, jinak jen větší kapři. Prosím o odpově´d jak to teda podle vás je? Děkuji.

Nikl Team

Dobrý den,

máte pravdu - boilies je svým způsobem selektivní a oproti klasickým nástrahám je často jediným receptem jak se zbavit útokům bílých ryb. Není to ale pravidlo a někdy se cejni pustí i do boilies vám budou žrát jako zběsilí.

V podstatě můžete být rád, že vás problém s útoky cejnů na vaše boilies zatím nepotkal. Někdy tomu nelze zabránit a jediným řešením může být opravdu velké boilies usušené doslova nakámen.

Držíme palce a přejeme i nadále hodně štěstí v úspěšném boji s cejny...

Návrat na přehled dotazů