Pevnost prutu

#9489 12. 10. 2015

Petr: Dobrý den, nebudu mít snadnou otázku :-) Přesto věřím že se pochopíme. Minulý týden jsem si koupil tento prut v 3lb verzi. Dosud jsem měl pouze teleskopy, proto nevím co si můžu s tímto prutem dovolit. Proto se chci zeptat jak moc se můžu do prutu opřít při náhozu se standardní zátěží. Dejme tomu že na stupnici 1-10 je "1" lehký nához před sebe a na druhé straně "10" je odhoz vší silou jaký převáděli borci na Vaší Nikl & Sonik Extreme Casting Show při hodu do dálky. Plus bych se chtěl zeptat na Vaše zkušenosti s tím, jak se starat o spoje a čím je mazat. Při prvotním spojení prutu jsem následně nemohl díly oddělit od sebe, nerad bych aby se mi to stalo u vody. Nebo naopak, abych nahodil i druhou část prutu společně s návnadou, když to něčím namažu. Někdo píše vosk, jiný teflonový olej. Zajímalo by mě, jak toto řešíte vy. Díky moc za odpovědi...
Dotaz k produktu: Sonik SKS Black Carp Rod

Nikl Team

Dobrý den, na Váš dotaz je opravdu těžké odpovědět takhle od klávesnice. Ale pokud už jste navrhl nějakou pomyslnou stupnici od 1 do 10, tak říkáme č. 7. Pokud tento prut nepřetížíte, nemusíte se maximálního náhozu obávat. Pokud se budete snažit házet opravdu daleko, použijte maximálně 100g zátěž.

Co se týče sesazení prutů, nebojte se díly sesadit opravdu pevně. Pokud díly pevně nesesadíte, může dojít k vylétnutí předního dílu. Není potřeba spoje prutu nějak ošetřovat. Pokud by se Vám vrchní díl prutu např. při maximálním švihu nepatrně pootočil, doporučujeme trn lehce namazat klasickým voskem, ale určitě nebude třeba. Na oddělení dílů prutů od sebe musíte použít sílu. Nemusíte se však obávat, že by jste prut nějakým způsoben poškodil. Doporučujeme levou rukou pevně uchopit vrchní díl, pravou rukou spodní díl a kroutícím pohybem proti sobě díly od sebe oddělit.

Pěkný den, Nikl Team

Návrat na přehled dotazů