Rada s výběrem podběráku

#95 29. 6. 2009

Jarda: Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem podběráku. Chci nějaký kvalitní podběrák na velké kapry. Jaký by jste my dle Vašich zkušeností mohli doporučit ??? Předem děkuji Jarda.
Dotaz k produktu: Podběrák LEGACY 50, Podběrák ACCURATE 42, Podběrák EPUISETTE CARPE STD 180, Podběrák PREMIUM 42, Plovák na podběrák FLOTTEUR EPUISETTE

Nikl Team

Dobrý den Jardo,

před několika měsíci jsme vybrali pár modelů podběráků od Mack 2 a vzali jsme je k vodě na zkoušku. Od té doby je používáme a prozatím jsme nenašli jediný problém. Otázka je, jestli hledáte podběrák vyloženě ekonomicky přijatelný nebo vychytaný model určený pro opravdu dlouhodobé zatěžování.

Jde-li Vám o co nejmenší investici za slušnou kvalitu, vyzkoušejte jeden z levnějších modelů EPUISETTE CARPE STD 180 či PREMIUM 42. Pokud netrávíte na rybách ročně spoustu času a nezdoláváte opravdu hodně ryb, budou tyto modely naprosto dostatečné a dlouhou dobu Vám poslouží dobře.

V případě, že chytáte ryby často a „podběrákem“ Vám ročně propluje spousta ryb nebo prostě hledáte opravdu materiálově i technicky perfektní model, kouknětě te se po těchto dvou podběrácích – Legacy 50 a Accurate 42.

Model Legacy 50 má ramena dlouhá 50 palců ( 127cm) , v polovině dělitelnou rukojeť z kvalitního uhlíku a prostornou síť s poměrně hrubými oky po stranách a jemnou sítí dole. To je naprosto ideální konstrukce podběráku – u tohoto modelu navíc síť doplněna o velmi praktická ucha, za která rybu po podebrání a vysazení ramen podběráku velmi pohodlně a bezpečně zvednete z vody, přenesete na podložku, ale i zvážíte. Obrovské rozpětí ramen poskytuje velmi bepečné podebírání i těch největších ryb. Tento model je bezesporu jedním z vůbec nejlepších podběráků na trhu.

Model Accurate 42 má rukojeť rovněž z uhlíkového blanku, v půlce dělitelnou. Jeho ramena jsou kratší než u předešlého modelu – 42 palců (106cm). Jeho síťka je po celé ploše vyrobena zjemnější síťoviny. a nemá na sobě uši na přenášení ryby. Menší rozpětí ramen poskytuje snadnější manipulaci pokud si navádíte kapra do podběráku sám a podebíráte jednou rukou. Vedle toho je i o něco praktičtější pro podebírání v blízkosti větví a travin, kde je větší podběrák někdy trošku neohrabaný. Velikostně s ním ale bez problémů podeberte i 20kg rybu.

Oba tyto modely jsou praktické tím, že jejich rukojeť je dělená v polovině – což výrazně usnadňuje uložení a manipulaci s podběrákem na člunu. Stejnětak je u obou modelů shodně použit perfektní systém centrálního dílu, na který se nasazují a opravdu snadno rozdělávají ramena podběráku, což je u některých podběráků opravdu problém.

Ať už vyberete jakýkoliv podběrák od nás, či kdekoliv jinde, doporučíme Vám pořízení praktického plováku, který nadlehčuje ve vodě podběrák a zabraňuje jeho potápění když leží podběrák na hladině. Především při podebírání jednou rukou je to neocenitelná pomůcka.

Přejeme hodně bezpečných podebrání kapřích monster :-)

00095_aa_podberak.jpg


Návrat na přehled dotazů