Jak být úspěšný na Lipně na jaře?

#956 26. 1. 2010

Jirka: Ahoj ,
chci se zeptat jaké boilie použít na Lipno na jaře (březen,duben):-). Chytám zde již 7 let a jelikož sem student tak zde trávím celé letní prázdniny. Nemám zde problém chytit v létě i kapry 10-15kg, ale na jaře se mi to este nepovedlo. Zkoušel jsem 3xl, který mi velmi dobře funguje v létě, ale na jaře nic a ani na mojito.A nemyslim si že by to bylo montáží nebot používám slabší fluorocarbon a šnůrky max do 15lb. děkuji za každou odpověď :-)

Nikl Team

Ahoj Jirko,

to, co píšeš o svém chytání na Lipně má svou nespornou logiku. Háček je zcela určitě v tom, že Lipno, jako voda relativně hluboká a chladná se na jaře po zimě pomalu prohřívá a trvá delší dobu, než se kapři začnou chytat. Toto je fenomén, se kterým se setkáš na většině hlubších lokalit. Pokud se nenachází na jezeře rozsáhlé mělčiny, kde by měla voda šanci se rychleji prohřát na vyšší teplotu a kapři by se sem mohli stáhnout, je jarní lov vždy méně produktivní.

Problém tedy nehledej v použitém boilies nebo nevhodné montáži, ale v teplotě vody a od ní se přímo odvíjející intenzity metabolismu kaprů na takové lokalitě.

Naše rada tedy je - v případě, že je to možné, zaměř se na nejmělčí místa, kde je teoreticky vyšší pravděpodobnost úspěchu. Popřípadě pro jarní období vyber jinou lokalitu, kde kapři budou ochotněji a ve větší míře přijímat potravu...

Držíme palce a přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů