Boilie do studené vody

#9624 30. 12. 2015

Marek: Dobrý den chtěl jsem se zeptat nebo spíš poradit ohledně výběru bolie na chytaní od ledna do půlky dubna ? Mam u svého bydlište jednu 8ha vodu která je plná vázek a spadaných stromů a větví, na kterou by jsem se rad zaměřil cely rok. Podle mých informací tu moc velkých kaprů neplave, tím myslím nad 10 kg ,ale o to je to větší výzva a tak jsem se chtěl poradit s profesionály :-)Celkem se mi zamlouvá angry plum? A až se oteplí, tak by jsem přešel na nějaké maso-rybí boilie, je to správně?Budu rád za každou radu, předem děkuji. MARA

Nikl Team

Dobrý den, v tomto období se bude na většině revírů teplota vody pohybovat hodně pod 10ST Celsia. Do takto studené vody Vám jednoznačně doporučujeme boilie Devill Krill, který je do chladné vody přímo stvořený. Jedná se o silně kořeněnou vůni, na kterou kapři v chladné vodě pozitivně reagují. Samotnou nástrahu doporučujeme ještě pro větší atraktivitu nadipovat v totožném dipu. Pokud si budete místo i předkrmovat, zalijte si boilie na několik dní totožným boosterem. Nástrahu pak ještě obalte do pasty. V zimních měsících dobře fungují i chytací  pelety. Zde doporučujeme příchuť Devill Krill a 3XL. Jako druhou variantu doporučujeme boilie Kill Krill attract. Jedná se o rozpustnější verzi našeho fenomenálního boilie KillKrill a je též přímo určený do chladné vody. Ať se rozhodnete pro jakoukoli variantu, nástrahu obalujte vždy do pasty.

PS: boilie Angry Plum pro lov chladné vodě nedoporučujeme. Boilie je vyrobeno více utaženější, v chladné vodě tolik nepracuje. Je vhodně spíše pro lov od jara do podzimu, kde se teplota vody přehoupne přes 15st.

Ať se daří, Nikl Team

Návrat na přehled dotazů