Má smysl vyrábět menší kuličky než 16mm?

#982 30. 1. 2010

Jirka: Dobrý den, na výstavě For-fishing jsem koupil Vaší novinku, boili mix krvavé peklo s příchutí švestka-máta, totožný booster a obalovací těsto(chtěl jsem vyzkoušet vaší značku a díky levnějsí novince oproti 3XL a doporučení jsem neváhal, i když bych uvítal více obalovacího těsta za stejnou cenu). Chtěl bych se zeptat na velikost boili, má nějaký význam vyrábět menší boili než 16 mm. Chodím na denní výpravy, vyjímečně na 2-3 denní a kapitální kousky nechytám, ale chci "rychlý" cílený lov kapra nad 50 cm, myslíte že je třeba vůbec nějaký rozdíl mezi 14mm a 16mm kuličkou, či má cenu vyrábět ještě menší kuličky? Moc Děkuji!
Dotaz k produktu: Krvavé peklo boilies mix

Nikl Team

Dobrý den Jirko,

věříme, že jste v Praze na festivalu vybral opravdu dobře a budete s Krvavým peklem nadmíru spokojen.

Ohledně dotazu na velikost boilies asi tolik, že my na boilies menší než 16mm prakticky nechytáme. Velikost 16mm je opravdu asi tím nejmenším, po čem v pozdním podzimu nebo brzkém jaře sáhneme. Určitě existují situace, kdy jsou drobné nástrahy mnohem úspěšnější než klasické velikosti (řekněme 20mm). V naprosto drtivé většině případů ale s normálně používanými velikostmi nástrah budete stejně, ne-li více úspěšný. My lovíme ve více než 90ti % případů s boilies 20 nebo 24mm.

Výroba malých boilies (14mm a méně) je velmi pracná - proto pokud si přece jen přejete vyzkoušet lov s takto malými nástrahami, postačí například 200g takovýchto kuliček, jež použijete jen jako nástrahu...

Taktika lovu kaprů s malými nástrahami je rozšířená především v Anglii, kde je nesrovnatelně jinak složená rybí obsádka a nehrozí tu tak velké riziko neustálých záběrů od drobných bílých ryb. Pokud tedy Vaše lokalita neoplývá množstvím bílé ryby, můžete použití menších boilies vyzkoušet.

V opačném případě velmi rychle příjdete na to, že větší velikost nástrah má opravdu něco do sebe...

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů