Jak spojovat fluorocarbonové nástavce a návazce?

#984 30. 1. 2010

Vlasta: Dobrý den,přidám se k diskutovanému téma fluorocarbon a to: CW L 50lb, zajímalo by mě,jakou pevnost v tahu má ten nástavec se zataveným očkem?
Jde mi o to,zda ho můžu navázat,že očko nástavce provléknu očkem obratlíku a druhý volný konec protáhnu očkem nástavce.Říkám tomu rychlé spojení.A ten volný konec nástavce navážu klasicky na obratlík.Bude to takto také pevné?Nebo použít variantu s Gizmo obratlíkem? Lze také spojit kmenový vlasec+ Fluoroc., kde je zatav.očko gizmo obratlíkem? Bylo by to pevné?Letos budu poprvé chytat s Flc.proto tolik dotazů, proto se na mne nezlobte.Snad mi nějak poradíte.Mockrát děkuji.

Nikl Team

Dobrý den Vlasto,

fluorocarbonový nástavec 50lbs z fluorocarbonu Clearwater má samozřejmě odzkoušenou pevnost v tahu uvedených 50liber - což se rovná přibližně 24kg. Nikdy se nám nestalo, že by s jeho pevností byl sebemenší problém.

Ohledně spojování návazce s kmenovým vlascem. Vámi popsaný způsob - pokud jsme ho správně pochopili, jednoznačně nedoporučujeme! Hotové nástavce 50lbs, které se používají nad olovem, jsou nahoře ukončeny zatavenou smyčkou, která slouží k uvázání ke kmenovému vlasci. Toto spojení je nejlepší provést pomocí uzlu. Použijte uzel, kterým běžně přivazujete k vlasci například obratlík, přičemž zatavné očko nástavce prostě považujte za "očko obratlíku". Je důležité, aby byl spoj dostatečně pevný a v případě utžení ryby mohl spoj bez problémů projít závěskou nebo inline olůvkem.

Pro spojení návazce s nástavcem doporučujeme zcela jednoznačně Gizmo obratlík, který představuje dnes vůbec nejlepší a nejpevnější spoj, který navíc umožňuje velmi rychle a pohodlně měnit návazce.

Přejeme pěkný den!

Návrat na přehled dotazů