Vesnický rybník

#99 29. 6. 2009

Petr Nový: Dobrý den,
cyhtám na jednom místním vesnickém rybníku,který má cca 6 hektarů,dno je bahnité. Kapři zde podle mě nikdy neviděli boilie,chytá se zde na to co dům dá - rozhlík,žížaly,chleba no prostě klasika.Na rybníce se chytilo několik hezkých kaprů ,takže zde určitě jsou. Tak se chci zeptat,kdynych shtěl zde zkusit boilie,tak jestli je lepší zvolit 3xl,nebo jestli je lepší na takovém revíru delší dobu krmit? V případě krmení jakým způsobem se dá krmit,když je na rybníku nemyslitelné,že bych tam vyjel s člunem nebo lodí?
A ještě jedna otázka volil byste na tomto revíru raději únikovou nebo důvěryhodnou montáž? Předem děkuji za odpovědi

Nikl team

Dobrý den! Možností jak se dostat místním kaprům „na kobylku“ je povícero. Uvedeme tedy dvě v zásadě rozdílné. Místo můžete dlouhodobě vnadit před samotným lovem nebo na druhou stranu jen den před samotným lovem.

K dlouhodobému vnadění, které je náročnější na množství návnad bychom Vám doporučili kupříkladu boilie http://www.nikl.cz/p107-rrr-pepper.php ">RRR Pepper. Pro krátkodobé vnadění bude lepší sáhnout po jednom z dvojice http://www.nikl.cz/p3-3xl.php ">3XL – http://www.nikl.cz/p730-mojito.php ">Mojito. která se nám pro krátkodobé lovy perfektně osvědčila. Při krátkodobém lovu je ideální nástrahu navíc maximálně zatrativnit dipovnáním v http://www.nikl.cz/p20-amino-csl-dip.php ">Amino-CSL dipu nebo nanesením tenké vrstvy http://www.nikl.cz/p729-boilie-testo.php ">obalovacího těsta.

Ke krmení na větší vzdálenost používejte http://www.nikl.cz/p253-bumerang-kobra.php ">kobru. S její pomocí dopravíte boilie na velkou vzdálenost od břehu.

Pokud není na revíru mnoho vázek, snažte se celou montáž no nejvíce zjemnit a znenápadnit. Použitím pevné montáže s obratlíkem fixovaným do olova či závěsky se zlepší funkce samozáseku. Kvůli vrstvě bahna na dně bychom Vám doporučili navíc nástrahu prezentovat na panáčka (potápivá kulička nadlehčena plovoucí) aby nástraha nezapadla do bahna.

Hodně štěstí v honbě za kapřími velikány :-)!

Návrat na přehled dotazů