Závodní taktika?

#997 1. 2. 2010

Milan: Zdravím celý Nikl Team.
Chcel by som Vám položiť pár otázok z oblasti závodného rybolovu. A to:
1. Čo považujete dnes za neoddeliteľnú súčasť Vašej výbavy, čo sa týka návnad a nástrah pri takomto love? (5-7 dní, boduje sa kapor od 50cm, nástraha boilies a pelety)
2. Akým spôsobom je lepšie prezentovať pop-up vo vodnom stĺpci (napr. 1-2m od dna)pri letargii kaprov počas pretekov? Miesto je rozkŕmené, bójka doslova tancuje a nástrahy na dne, príp. pop-up 2-5cm nad dnom je neúčinné? Je lepšie použiť ako nadväzcový materiál mäkkú šnúrku, alebo radšej zvoliť fluorocarbon? Čo sa Vám v takýchto situáciách osvedčilo najlepšie?
3. Aký máte názor na lov s pop-up v nočných hodinách, funguje Vám tak isto úspešne ako cez deň?
Ďakujem za odpovede.

Nikl Team

Dobrý den Milane,

pokud máme vybrat návnady a nástrahy, kterým maximálně věříme na závodní rybolov, bez rozmýšlení napíšeme boilie 3XL, Mojito a Krvavé peklo se Švestka-máta. Vše v různých průměrech, aby jste byl schopný reagovat na aktuální podmínky. Boilie nenechte příliš vysušit, maximálně si dejte vysušit stranou menší část boilie. Také doporučujeme nezapomenout na malé plovoucí kuličky a boilie těsta.

Jako pelety rozhodně doporučujeme naše nové pomocníky pro rychlý lov - 3XL, Mojito a staré dobré pelety CSL nebo Pstruhové peletky. Všechny pelety je dobré před použitím zatraktivňovat tekutými potravami nebo našimi novými boostery. Pokud je povoleno, výborným lákadlem jsou i method mixy (také můžete zatraktivnit boostery) a drobný partikl.

Umisťovat pop up takto vysoko nade dno je často klíčem k úspěchu. Většinou jej kapři ignorují, ale jsou situace, kdy právě takto nastražený plovák funguje dobře. Nebojte se to vyzkoušet, v nejhorším případě nedostanete záběr :)

Pokud se na Vašem lovném místě kapři zdržují, ale nepřichází žádné záběry, nejúčinnější fintou je maximální zjemnění celé Vaší sestavy i nástrahy. Pokud to situace dovoluje, nebojte se chytat s háčky velikosti č. 10 (pokud nechytáte na velkou vzdálenost, dá se chytat i s mnohem menšími háčky), tenoučkými pletenými šňůrkami nebo vlascem či fluorocarbonem v průměru kolem 0,20mm. Uvidíte, že budete mít mnohem více záběrů než s většími háčky či standardním návazcovým materiálem.

Chytání na pop up v nočních hodinách je často stejně úspěšné jako přes den. Na závodech je opravdu důležité zkoušet různé varianty a přijít na způsob, který je nejúčinnější.

Přejeme úspěšný nejen závodní lov, Nikl team.

 

Návrat na přehled dotazů