Zprávy od vody

Jesenné akce

Ahoj, konečne som sa dostal na chvíľku k notasu a môžem niečo málo popísať. Vrátim sa ešte k minuloročnej jeseni, nakoľko som trávil pri vode krátke  niekoľko hodinové vychádzky, ktoré dopadli viac menej úspešne, ale tak isto boli dni keď som odchádzal bez záberu, ale aj to predsa k rybám patrí.

Celý článek »»»

Ze zimy do jara

Náš labský zabiják Vladimír se s námi podělil o jeho poslední úlovky z roku 2018 a z jara 2019. Láďa chodí k vodě pouze na několik hodin denně a daří se mu opravdu skvěle.

Celý článek »»»

Jarní zátoka, část 1.

Zdravím všechny, sezóna 2019 se mi rozjela v půlce dubna, se začátkem závodů IBCC na Balatonu. O to více jsem si mohl u vody vychutnat dění celého závodu…


Celý článek »»»

Vojtovo jaro

Vše kvete, příroda se probouzí a jeden z nejlepších časů v roce je zde. Mé vybrané místo se schovává u Labe a čeká na můj příjezd. Jedno sobotní ráno se tedy dostavím a co nejdříve nahazuji. 

Celý článek »»»

První výprava, aneb start do sezony 2019

V pátek jsem se vydal na jednu noční výpravu na svazovou vodu s úmyslem udělat aspoň jeden záběr. Jel jsem na vodu, kde je opravdu dost malých kaprů (35-45cm). Nejel jsem si pro nikterak velikou rybu, spíš si pokecat s kamarády, o našem společném zájmu. 

Celý článek »»»

Podzimní pískovna, část 2.

Osobně jsem velký pes na háčky a jakmile cítím mírné ztupení ostří, bez váhání měním návazec s ostrým novým háčkem. Háček testuji o nehet, kdy hrot háčku nesmí sklouznout z nehtu bez nějakého velkého tlačení na háček. Důvod? Háček je to, co Vám rybu chytí a proto je důležité používat kvalitní a ostré háčky.

Celý článek »»»

20 hodin na Radutě

Nie je to tak dávno, kedy som dostal jedinečnú príležitosť vydať sa na Rumunskú výstavu Fishing & Hunting 2019, ktorá sa konala v Bukurešti. Podniknúť sám 1400km dlhú cestu sa mi najskôr zdalo ako čistý ne;zmysel a tesne pred cestou som na chvíľku i zapochyboval, či je to naozaj dobrý nápad, ale predsa len, kto nič neskúsi, nič nezažije.

Celý článek »»»

Podzimní pískovna, část 1.

Ahoj všem, mám tu pro Vás další report, tentokrát z podzimní výpravy na svazovou pískovnu. Koncem října jsem vyjel vstříc dalšímu dobrodružství za svazovými kapry. Kdo mě zná tak ví, že  na delší výpravě rád krmím větším množstvím boilies a jinak tomu nebylo ani na této výpravě. Proto jsem se zastavil na krámě Karla Nikla a přibalil 50kg testované novinky 68, která má na svém kontě už teď velmi pěkné ryby.

Celý článek »»»

Posledná rybačka v roku 2018

Život nám občas nadelí poriadne facky a každý z nás sa s tým vyrovnáva po svojom. Prišiel som do momentu keď už ma ani na ryby nebavilo chodiť a hlavou som bol nonstop  úplne inde. Naštastie mám okolo seba tých správnych ľudí, ktorí vedia podporiť v každej situácii a tak bolo tomu aj tento raz.

Celý článek »»»

Sezona 2019 zahájena

Ahoj všem, tak konečně pro mě skončili pracovní zimní povinnosti v podobě různých výstav a přednášek po celé ČR a konečně jsem mohl v půlce března vyrazit v klidu na ryby.

Celý článek »»»

« Nejnovější Novější Strana 6 z 147 (1478) Starší Nejstarší »