Zprávy od vody

10-ti denní akce

Na začátku měsíce dubna jsem vyrazil na 10 denní výpravu na svoji oblíbenou vodu. Pár telefonátů s přáteli a bylo mi jasné, že ryba bude již tuhle dobou přijímat potravu před blížícím se třením.

Celý článek »»»

Rozdíl mezi neúspěchem a úspěchem

Už se u nás s Jančou stalo zvykem, že každý rok v červnu trávíme dovolenou v klidu u jezera v přírodě. A letos tomu nebylo jinak. A to co se událo za tento týden, by se dalo zařadit do kategorie snů. Od krásného počasí, přes hodně záběrů, až po kapry atakující 25kg hranici. Krásná a úspěšná rybářská výprava! Ale začátek výpravy, tak rozhodně nevypadal. Vše se odvinulo od bedlivého pozorování vody, a jak se kapři chovají.

Celý článek »»»

BLED 2019

Jezero Bled jsem si zamiloval hned, jak jsem ho uviděl. To bylo tedy už minulý rok, kdy jsem domů odjel bez záběru. Proto jsem přípravě na druhou výpravu na Bled věnoval spoustu času a úsilí. A hned první den se mi to vyplatilo! Po příjezdu na místo, ve 4:00, jsem obešel kamarády, kteří začali lovit o den dříve. K mojí nervozitě se přidalo zjištění, že ryby moc neberou a že počasí hraje proti nám.

Celý článek »»»

Stačí tak málo

Sedět u vody a přemýšlet nad tím, proč ryby neberou ve velmi snadné. Člověk se do takovéto situace dostane raz dva. V tu chvíli je potřeba udělat něco jinak. A občas k tomu stačí tak málo.

Celý článek »»»

Jaro na pískovně

Začátkem dubna jsem se rozhodl podniknout pár krátkodobých vycházek na pískovnu nedaleko mého bydliště. Jaro se pomalu vyvíjelo a teplota vody měla příjemných dvanáct stupňů celsia.

Celý článek »»»

První oteplení

Ahoj všem, také to všichni znáte, když po dlouhé zimě vyleze sluníčko, které má opravdu sílu a teplota vzduchu je velmi příznivá. Právě tento čas je mým oblíbeným a velmi rád začnu aktivně vyhledávat kapry na řece. Letos tomu bohužel tak nebylo z důvodů onemocnění angínou a mě nezbývalo nic jiného než to řádně vyležet.

Celý článek »»»

Jarní lov z pontonu ve Francii

Tak jako každý rok, tak i letos jsem měl naplánovanou 14-denní výpravu do Franci. Po loňských zkušenostech lovu z nafukovacího pontonu jsem měl pro letošní rok také jasno. Termín byl naplánovaný, parťák taky, nezbývalo nic jiného, než vyrazit. 

Celý článek »»»

Nová výzva

Na podzim minulého roku jsem při hledání informací na sociální síti objevil zahraniční revír, který mě zaujal úlovky krásně stavěných kaprů. Zjistil jsem si dalších pár potřebných informací a naplánoval několikadenní výpravu na jaře následujícího roku. Byl konec dubna letošního roku a já se vydal na cestu k vodě za kapry, kteří se pro mě stali novou výzvou.

Celý článek »»»

3 hodiny - 3 kapři

Krátké vycházky mě v poslední době vyhovují čím dám tím více. Aktivní lov, vyhledávání kaprů, časté stěhování. Takto poslední dobou vypadá můj rybolov, který mě naplňuje a baví.

Celý článek »»»

Velká jikra

Když už dneska slavím, přidám jednu perličku. Zhruba před měsícem jsem podnikl krátkou vycházku, kdy se mi podařilo lapnout dvě úžasné ryby. Jednou z nich byl velký šupináč, kterého jsem zveřejnil minule. Druhý kapr to roztočil přesně ve dvanáct, když jsem vstával z křesla a šel stáhnout pruty. Deset minut po půl jedné jsem podebral brutální rybu. Tahle jikra nacpaná před třením s přehledem přeskočila 25 kg a já si pěkně v noci zařval. Díky sv. Petře a taky tobě Karle!

Celý článek »»»

« Nejnovější Novější Strana 7 z 151 (1511) Starší Nejstarší »