Články

Přednášky a výstavy 2019

9. 1. 2019, Jirka „Scopex“ Majer

Kde nás můžete v roce 2019 zastihnout?

Celý článek →

Otevírací doba během Vánočních svátků - inventura

14. 12. 2018, Nikl Team

Vážení zákazníci, dovolujeme si vás informovat, že od 2.1. - 13.1. 2019 bude naše kamenná prodejna v Kolíně z důvodu probíhající inventury uzavřena. Otevírací dobu mezi Vánočními svátky vidíte na přiloženém plakátu. Děkujeme za pochopení, Nikl Team

Celý článek →

HÁČIK – najdôležitejšia časť montáže!

11. 12. 2018, Miloš Švihorík

2.část – Longshank Nailer ATS Zdravím vás priatelia. Som rád, že sa vám takýto mini seriál o háčikoch páči. Presvedčujú ma o tom reakcie viacerých z vás. Chodia mi ďalšie a ďalšie otázky, poznatky a fotografie vašich montáží, či to máte správne a podobne. Samozrejme ma to veľmi teší a aj v tomto diely sa pozrieme podrobne na ďalší model háčika od anglického výrobcu Carp ´R´ Us a to môj najobľúbenejší - Longshank Nailer ATS.

Celý článek →

Neodvratný nástup podzimu

21. 11. 2018, Nikl Team

Čas konstantně utíká, čas letí a na nikoho nehledí. Rozhodl jsem se po dlouhém zkoušení konkrétní montáže a nedávné výpravě napsat článek, ve kterém není nic převratně nového, spíše zopakování a přiblížení určitých úskalí a chyb, pro některé z jiného úhlu pohledu, pro jiné z již známého.

Celý článek →

WCC 2018 – dvacáté výročí v plné parádě!

16. 11. 2018, Nikl Team

Je těžké uvěřit, že legendární závod World Carp Classic letos oslavil již svou dvacátou reprízu a byla to oslava nad míru povedená. WCC 2018 se znovu jako minulý rok, konalo ve svém spirituálním domově na francouzském Lac de Madine. Jezero jako by si samo uvědomovalo váhu dvacátého ročníku a posílalo po celou dobu klání závodníkům jeden rybí klenot za druhým. Bylo těžké si představit, že by šlo překonat loňský ročník, kdy se tahali neuvěřitelní kapři a celý závod byl vypointován téměř pohádkovým vítězstvím Tima Paisleyho a Lee Jacksona. Leč stalo se, a opět u toho nechyběl náš Nikl – Carp´R´Us tým!

Celý článek →

HÁČIK – najdôležitejšia časť montáže!

25. 9. 2018, Miloš Švihorík

Predator ATS Zdravím priatelia. Mnoho z vás mi píše s prosbou o radu ako správne naviazať ten, či onen háčik. Že sa vám ryby vypínajú (vyrezávajú), že máte záber a seknete do prázdna, alebo, že sú ryby chytené zvonka a pod., že sa vám narovnávajú háčiky... Pravda je taká, že dokonalý háčik, šnúrka, rovnátko a vlastne celá montáž neexistuje a myslím, že ani nikdy nebude. Predsa len si musíme uvedomiť, že sa snažíme chytať kapry, čo sú živočíchy, z ktorých každý je trochu odlišní. Neprijímajú potravu na 100% vždy rovnako. Vplýva na to neuveriteľné množstvo faktorov a okolností. Počasie, ročné obdobie, denná doba, tlak, priehľadnosť vody, podložie na ktorom chytáme, samotná aktivita a nálada rýb a mnohé ďalšie aspekty, ktoré často ani nevieme odpozorovať.

Celý článek →

3. Podpora mládeže 2018

3. 9. 2018, Nikl Team

Vážení rybáři, kamarádi, je tady další termín letošní již třetí akce pod názvem Podpora mládeže 2018.

Celý článek →

Příval emocí aneb IBCC 2018

23. 7. 2018, Nikl Team

Gigantická vodní plocha připomínající moře, množství nádherných kaprů, jak vystřižených z kaprařských snů, extrémní počasí - bouře a vlny, o kterých se Vám bude zdát ještě hodně dlouho poté, co opustíte břehy maďarského obra. Nejen to jsou důvody, proč se na letošní závod IBBC bude ještě dlouho vzpomínat. Je to jednoduše přísun emocí, do nichž můžete níže nahlédnout skrz oči Nikl/Carp´R´Us týmu.

Celý článek →

2. Podpora mládeže 2018

20. 6. 2018, Jirka „Scopex“ Majer

Kluci a holky, je tady další termín letošní již druhé podpory mládeže.

Celý článek →

Labská sezona 2017

15. 6. 2018, Jirka „Scopex“ Majer

Už delší dobu mi strašně chyběl říční rybolov. Poslední 4 sezony jsem objížděl pouze stojaté revíry, především pískovny a na řeku Labe tak nějak zanevřel. Ten čas opět přišel na jaře roku 2017, kdy jsem své pruty po dlouhé době zhoupl do řeky. To bylo ono! Už od prvního okamžiku mi bylo jasné, že mi říční rybolov chyběl a pro letošní rok pro mě bude řeka volbou číslo 1.

Celý článek →