Články

Podzimní řeka

30. 3. 2020, Nikl Team

Letošní výpravu na podzimní Labe jsme naplánovali společně s parťákem Pavlem Novákem. Krátkou zprávu od vody z této akce jsme již dříve zveřejnili. V tomto článku zmíním podrobněji něco málo o naší taktice a technice lovu na podzimní řece.

Celý článek →

Nikl/Carp´R´Us & Habakuk tým na IBCC 2019

20. 1. 2020, Nikl Team

„Čau Járo, nechtěl bys jet s námi v dubnu závodit na IBCC? ... Jasně, proč ne!“ A tak to všechno začalo. Když mi kluci nabídli, abych s nimi vyrazil do Maďarska, bral jsem to jako příležitost, šanci se naučit něco nového a získat zkušenosti, které jinde nezískáte, ale ani zdaleka jsem netušil, jak obrovská škola to bude!

Celý článek →

Kde nás můžete zastihnout ?

9. 1. 2020, Nikl Team

Tak jako každý rok, tak i letos se v zimních měsících pořádá po spousty výstav, přednášek a carp show. My samozřejmě na většině z nich chybět nebudeme a zde je seznam akcí, kde nás najdete.

Celý článek →

Otevírací doba během Vánočních svátků - inventura

13. 12. 2019, Nikl Team

Vážení zákazníci, touto cestou Vás chceme informovat o otevírací době naší kamenné prodejny v Kolíně a o expedici eshopových objednávek mezi vánočními svátky.

Celý článek →

Obr z pískovny

4. 12. 2019, Nikl Team

Zdravím všechny slušné rybáře, letos jsem si pro lov kaprů opět zvolil konec září, kdy se mi celkem dařilo i v předešlých letech. A hlavně mohu ještě využít delší dobu lovu a krásně vysluněné dny na této obrovské pískovně přes 100 hektarů, kde se stal jeden z břehů mým domovem na parádních 10 dní.

Celý článek →

Splněný sen!

19. 11. 2019, Nikl Team

Psal se rok 2010, když jsme poprvé jeli na rodinnou dovolenou na Pálavská jezera, konkrétně na největší nádrž číslo 5. V té době jsem s kaprařinou začínal a hlavní nástrahou pro mě byla kukuřice. Vzpomínám si na jednu takovou perličku z té doby, kdy všechny rybářské weby přetékaly reklamou na 3XL od Karla Nikla. Nakonec jsem taťku přesvědčil, abychom objednali kilo tohoto mraženého zázraku. Ve zkratce to dopadlo tak, že při sušení na okně nám pytlík v noci spadl na zem a ježek, který přebýval pod chatou,si na tom určitě hodně pochutnal. Abych ale neodbíhal od tématu. Díky této dovolené, kde mě obrovská vodní plocha natolik ohromila, jsem věděl,že tady určitě nejsem naposledy. Své tomu přidali i kapři, kteří s námi náramně spolupracovali. Byla to sorta do 70 cm, ale znáte to, v těch začátcích to pro mě bylo něco krásného.

Celý článek →

Do neznáma s novou nadějí a chutí do rybolovu

29. 10. 2019, Tomáš "Tomka" Čermák

Lovu kaprů se aktivně věnuji více jak deset let. Za tuto dobu jsem navštívil velmi pěkné vody po celé České republice včetně naší krásné řeky Labe. Ani zahraniční výpravy do Francie posledních pár let nezanedbávám a rád se tam vracím, je to úplně jiné chytání než tady u nás. Na dlouhou dobu mě taktéž pohltila, jedna velká štěrkovna poblíž mého bydliště. Začátky tu byly složité, ale fascinující a zábavné. Postupem času jsem vodu poznal na tolik dobře, že jsem přestal mít chuť se sem vracet i přesto, že ukrývá velmi pěkné ryby, které stále nemám chycené, ale stal se z toho stereotyp, a to mě přestalo bavit a naplňovat.

Celý článek →

Konec září na nové pískovně

8. 10. 2019, Nikl Team

Ahoj všem, měsíc dopředu mám naplánovanou týdenní dovolenou, kterou chci využít ke konci září k pobytu na hlubší pískovně, kterou mám předem vytipovanou. A kde jsem chytal naposledy ještě ve školním věku před 26lety.

Celý článek →

Náročná výprava do Francie – lov z pontonu

1. 10. 2019, Jirka „Scopex“ Majer

Tak jako každý rok, tak i letos jsem byl rozhodnutý vyrazit na dvoutýdenní výpravu za kapry do Francie. Je to můj již takový rituál, že první delší jarní výpravu v nové sezoně zahajuji právě ve Francii. V této zemi jsem poprvé rybařil již před více jak 13 lety a stále mě to nepustilo. Někdy si sám sobě kladu otázku, proč vlastně do zahraničí jezdím, vždyť i u nás se již v dnešní době dají na svazových revírech chytat krásné ryby (mnohdy i větší než ve Francii), ale vždy si odpovím stejně. Potřebu nějakou změnu, chci poznat něco nového, užít si klidu a zažít zase trochu jiné dobrodružství, než u nás v ČR.

Celý článek →

V nečekanou chvíli

5. 9. 2019, Nikl Team

V druhé půlce měsíce dubna jsem se vydal na svou první letošní výpravu, od které jsem nečekal žádné zázraky, ale opak byl pravdou. Vydal jsem se na vodu, která mě zaujala svou panenskou přírodou a početně menší osádkou větších kaprů do 15 kg. Nejsem typ kapraře, co by se honil za kapry 20+, 30+ kg, ale když vím, že na konkrétním revíru se pohybují ryby s maximální hmotnosti okolo deseti kilogramů, tak je to pro mě větší výzva, jelikož nejde jen o kila, ale o hlubší myšlenku, příběh.

Celý článek →