Články

Slovenský rekord kapra 30,70kg - MGS!

9. 2. 2018, Nikl Team

Priatelia rybári, dovoľte mi sa s vami podeliť o zážitok z úlovku, ktorý pre mňa znamenal naozaj veľa a to nie len vďaka veľkosti. Predchádzalo mu totiž množstvo dní, nocí, týždňov a dokonca rokov, kým sa mi takéto niečo podarilo, ale poďme pekne po poriadku.

Celý článek →

Přednášky a výstavy 2018

20. 11. 2017, Nikl Team

Sezona 2017 se pomalu ale jistě blíží ke konci. Byl to pro nás velice úspěšný rok jak po pracovní stránce, tak po rybářské. Opět se nám dařilo na prestižních kaprařských závodech, ale i v osobním rybaření. V roce 2018 máme pro vás naplánovaných hned několik předváděcích akcí, přednášek a výstav, kde nás můžete zastihnout. Přednášet bude již tradičně Karel Nikl a Jirka "Scopex" Majer. Od Karla Nikla se můžete na premiérové shlédnutí nového filmu pod názvem Poslední zbytky Ticha a přednášku s názvem Champion of Champions. Jirka "Scopex"Majer si připravil přednášku z jeho sezony 2017 pod názvem Lov říčních kaprů a samozřejmě nebude chybět jeho video ze sezony 2017.

Celý článek →

Vymanit se z nadvlády zbytečností

15. 11. 2017, Nikl Team

Dlouho mě na lovu velkých kaprů děsila jedna věc, a tou je bezesporu ona ohromná halda vybavení, kterou s sebou většina lovců k vodě bere. Odrazovala mě natolik, že jsem se několikrát radši nechal zlákat naprosto jiným plánem a rybařina musela z cesty. Uznávám, že na dlouhých výpravách se zkrátka bez nutného vybavení neobejdete, ovšem já si nemohl pomoct – stále mi připadalo, že vybavení je hodně i během krátkých výpadů k vodě, a to jsem si vždy sbalil pouze strohé minimum. Vyvstává však otázka, zdali to skutečně bylo minimum a o jeho strohosti dnes pochybuji 2x tolik. Ale o tom později…

Celý článek →

Francouzští velikáni – počasí navzdory

12. 10. 2017, Tomáš "Tomka" Čermák

Na jaře mě čekala má první výprava na francouzské jezero o velikosti 800ha. Nejen z důvodu velikosti vodní plochy, nebrali přípravy konce, důležitým prvkem bylo i jak již naznačuje nadpis – vrtošivé počasí. Avšak žádné povětrnostní podmínky nás s parťákem Jirkou „Scopexem“ Majerem nemohli zastavit v honbě za francouzskými klenoty.

Celý článek →

Změna je život

22. 9. 2017, Matěj Šole

Tolik let se věnuji lovu kaprů na řece, tolik let chytám na stejnou montáž a tolik let používám stejnou nástrahu. Byly to pro mě sice úspěšné roky, ale poslední dobou také jistý stereotyp, který se opakoval tak dlouho, až jsem si jednoho dne řekl, že by to chtělo změnu.

Celý článek →

Rýchle výpravy

6. 9. 2017, Nikl Team

Každý to poznáte.Zima je dlhá zo všetkých dostupných sociálnych sietí, časopisov a podobného materiálu čerpáte informácie a už sa neviete dočkať, kedy budete sedieť pri svojich nahodených prútoch.

Celý článek →

Do třetice na jistotu

24. 7. 2017, Mára "Vožuch" Voženílek

Letošní zima byla dlouhá, takže bylo dostatek času přemýšlet nad tím, kam do zahraničí se na jaře podívat. Francie byla jasná, ale kam konkrétně, to jsem stále nevěděl. Úrodných a zajímavých vod je ve Francii dostatek, takže bylo z čeho vybírat, ale ač jsem byl rozhodnutý pro jednu štěrkovnu stále ve mě hlodala myšlenka, že bych se potřetí a naposledy vydal na vodu, kterou jsem předchozí dvě jara navštívil.

Celý článek →

2. Podpora mládeže 2017

14. 6. 2017, Jirka „Scopex“ Majer

Máme tu další, v letošním roce již druhou akci pro naše mladé, začínající a zapálené rybáře pod názvem Podpora mládeže! Jsme přesvědčeni o tom, že tento projekt má budoucnost a proto to děláme!

Celý článek →

Lov kaprov v husto zarastených vodách

7. 6. 2017, Martin Ondrejíčka

Na túto tému sa za roky popísalo už pomerne dosť, ale aj napriek tomu by som sa chcel vyjadriť v pár vetách o tomto extrémnejšom love, ktorý ma fascinoval už v mojich začiatkoch a tak mi prirástol k srdcu. Pomerne dosť ľudí vyhľadáva čisté štrkoviská ,rieky, nádrže na ktorých je lov o čosi jednoduchší, ako na tomto type vôd kde 70% vodnej plochy tvorí hustý porast a nie vždy sa to každému páči , preto sa väčšina ľudí takýmto typom vôd z ďaleka vyhýba. Nakoľko v našej organizácii je drvivá prevaha miestnych jazier husto zarastených, nezostávalo mi nič iné ,len sa vydať na púť týmto extrémom.

Celý článek →

AQUA PRODUCTS v podání Jindry Uhlíka

2. 6. 2017, Nikl Team

Jindra si velice oblíbil produkty prestižní s stylové značky Aqua products.

Celý článek →