Články

Pocitová záležitost

23. 8. 2019, Matěj Šole

Každý z nás si zcela jistě dokáže představit situaci, kdy se nacházíme na pohádkovém revíru snů, s průzračně čistou vodou a obsádkou trofejních kaprů, kde pomocí moderní techniky objevíme dokonalé místo jako z učebnice a na něj položíme námi prezentovanou montáž. Teď již pouze čekáme na okamžik, kdy kapr pojede ve správný čas, kolem místa, najde naši nástrahu a udělá nám tolik vytoužený záběr.

Celý článek →

HÁČIK – najdôležitejšia časť montáže!

9. 7. 2019, Miloš Švihorík

3.část – Centurion 2000 ATS Ubehol ďalší mesiac a ja sedím znovu za klávesnicou počítača a prehrabávam sa v otázkach a ohlasoch, ktoré mi od vás prišli na predchádzajúce články. Naozaj mi prosím odpustite, ale na všetky sa odpovedať nedá a ako tak na to pozerám, urobím to zasa tak jednoducho a systematicky ako predošlé dva diely. V oboch som sa vám snažil priblížiť problematiku naviazania viacerých možností háčikov rôznych tvarov a v neposlednom rade niečo z tej aspoň podľa mňa veľmi dôležitej rybárskej etiky.

Celý článek →

Trumf v rukávu

20. 6. 2019, Honza Kořenek

Pamatuji si na dobu, kdy jsem si připravoval svá lovná místa s velkým množstvím krmení. Bylo to v době, kdy na vodě nikdo tolik krmení nepoužíval a tato taktika mi fungovala opravdu velmi dobře. Znám řadu rybářů, velmi úspěšných rybářů, kteří se zaměřují na velké krmné kampaně. Jsem ale přesvědčený, že časem na některých vodách důvěra kaprů v předkládané velké množství krmení začne klesat, protože si zmiňované množství spojí s blížícím se nebezpečím v podobě svého ulovení.

Celý článek →

Vychádzajúce slnko

13. 6. 2019, Nikl Team

Spev okolitého vtáctva, pohľad na hustý lesík na protiľahlej strane, ktorý sa tiahne celým brehom jazera. Tam, niekde v dialke počuť štekot srncov, ktorý sa rozlieha po okolitej krajine. Toto všetko v spojení so spomienkami na detstvo a nekonečnú radosť na brehu tohto jazera mi vháňa úsmev do tváre.

Celý článek →

Trofejná jeseň

29. 5. 2019, Nikl Team

A opäť tu bola jeseň! Neviem čím to je, asi vekom alebo rýchlym životným štýlom, no zdá sa mi, že pribúdajúcimi rokmi nám tá naša kaprárska sezóna plynie stále akosi rýchlejšie. Predtým ako vám rozpoviem môj príbeh sa musíme vrátiť o pár desiatok dní vzad. Neviem presný dátum no myslím, že to bolo niekedy v júni kedy nastal pre mňa ale aj pre náš spolok UltimateCarp významný zlom.

Celý článek →

Dobrodružství za hranicemi

30. 4. 2019, Honza Kořenek

Nemusí to být vždy dlouhé výpravy na vzdálených vodách v cizí zemi, ze kterých vznikají příběhy, které stojí za přečtení. Často i jen malé detaily a příběhy, které zažijeme na našich krátkých výpravách, budou dobrodružstvím, které si z našeho koníčku budeme navždy pamatovat. Kdo očekává příběh s nádechem jižních zemí, můžete následující řádky přeskočit. Pokud vás však zajímá dobrodružství, které se odehrálo „za rohem“, pokračujte ve čtení.

Celý článek →

IBCC 2019

24. 4. 2019, Nikl Team

Přátelé rybařiny, letošní přenos z právě ukončeného IBCC nebyl tak aktivní, jako předešlé ročníky, avšak důvod byl na jednoduchý - hned na začátku se nám povedlo zle nalosovat a naše místo svou "produktivitu" potvrzovalo po celo dobu závodu. Chtěl bych poděkovat všem Nikl týmům, ti jenž dobře nalosovali, si vedli na výbornou a svými výkony naši značku skvěle prezentovali. Maďarskému Nikl týmu se povedlo vyhrát sektor, Carp Riders skončili na druhém místě v sektoru, nemůžeme zapomenout ani na Honzu Dadáka, jenž i přesto, že loví za Trakker tým, stále používá produkty Nikl a jemuž se povedlo vyhrát kategorii "Big fish", díky balatonskému "tanku" na váze 26kg. Jedná se o jednoho z momentálně nejtěžších kaprů na Balatonu. Nejlepšího výsledku a to i mezi všemi českými týmy, dosáhl můj syn Kája a jeho parťáci Martin Hrdý a Jarda Vrána - do poslední chvíle bojovali o nejvyšší příčky, ale nakonec skončili na 4.místě. Když vezmeme v potaz, že se jednalo o jejich první vystoupení na IBCC, jedná se o fantastický úspěch. Klukům gratuluji a jsem na ně pyšný. Přesto, že se nám s Milošem a Martinem letos nedařilo, příští ročník vyrazíme znovu na 100%. Balatonské IBCC je prostě perfektní závod - každý rok, můžete vyhrát z úplně jiného místa, podmínky se neustále mění a nikdy není nouze napínavé zážitky! Karel Nikl

Celý článek →

1. Podpora mládeže 2019

1. 4. 2019, Nikl Team

Vážení rybáři, kamarádi, je tady další termín letošní první akce pod názvem Podpora mládeže.

Celý článek →

Až na dno!

18. 3. 2019, Radek Holub

Uplynulou sezónu jsem se k vodě nedostával příliš často a vždy to byly pouze popracovní výpady na jednu, maximálně dvě noci. Při každém odjezdu od řeky na místa putovalo řádné množství kuliček, a nejen to ve mně evokovalo myšlenky a představy, jak se kapři na ničím nerušeném místě krmí. Lysec perfektních tvarů, jenž svým pupíkem rozráží jemné sedimenty na říčním dně, zatím co se může v klidu krmit, nikde žádný napnutý vlasec, jehož dotek pod vodou zapůsobí jako rána elektrickým proudem? To nezní vůbec špatně, co říkáte?

Celý článek →

Nikl&Sonik Extreme Casting Show 2019

6. 3. 2019, Jirka „Scopex“ Majer

Je to až neuvěřitelné, jak to vše strašně letí a zanedlouho je před námi již 5 .ročník extrémní soutěže v hodu do dálky. K této královské disciplíně jsou již tradičně připojeny i jiné dovednostní soutěže. Jednou z nich je nově i hod spombovým prutem Trakker Propel a raketou Nikl spider spod na přesnost.

Celý článek →