Taktika a technika lovu kaprů

Vítejte v poradně Nikl Teamu

Máte-li jakoukoliv otázku z oblasti kaprařiny, Nikl Team Vám na tomto místě pomůže nalézt odpověď! V případě, že nenajdete podobný dotaz v archivu poradny, položte nám novou otázku.

Pokud v nás vložíte svou důveru a rozhodnote se u nás nakupit, naleznte veškerý sortiment určený pro lov kapra v sekci Kaprařina.

Chci poslat dotaz

#15175 3. 7. 2020 Druh bolies

Ondrej: Zdravim , chcem sa spýtať , aké dva druhy boiliesu by ste mi odporučili jeden so sladkou vônou a druhý s mäsovou vônou odporučili ? Dakujem

Nikl Team

Dobrý den, 

za určitě bych vám doporučil příchuť Gigantica a Krill Berry.

Pěkný den, tým Nikl

#15135 24. 6. 2020 Boilies na Saharu

Matěj: Dobrý den,4.7 Vyrážím na dvě noci na pískovnu Sahara nedaleko Pardubic a chci se zeptat jaké boilies by jste mi doporučili na takto poměrně tězkou vodu.Přemýšlím o gigantice a kill krill.
Dotaz k produktu: Hotové boilies 68, Hotové boilies Gigantica, Criticals boilies, Plovoucí boilies Karel Nikl 14 mm, Hotový návazec Carp´R´Us - Ready Ronnie rig 16,5 cm

Nikl Team

Dobrý den, doporučujeme řadu produktů Gigantica, 68 a Kill Krill. Jako nástrahu určitě zvolte verzi Criticals, kterou si ještě zakápněte totožnou esencí. Určitě by jsme vyzkoušeli i lov na samotné pop up, prezentované na návazci Ronnie Rig - pop up pepper. 

Ať se daří, tým Nikl

#15017 2. 6. 2020 Odrava-Jesenice

Libor Straka: Ahoj, nějaká rada na odravu-jesenice, chtel bych zkusit vetsi kapry...

Nikl Team

Ahoj, vybrat dobré místo, zvolit správnou montáž, správnou straterii lovu a nezbývá jen čekat. Takto od PC se opravdu těžko radí a tento revír bohužel neznáme, tudíž nedokážeme objektivně poradit.

Ať se daří, tým Nikl

#14834 29. 4. 2020 Gigantica

Josef: Ještě dotaz k odpovědi mám krmit 3 kg každý den nebo jak?
Dotaz k produktu: Hotové boilies Gigantica

Nikl Team

Pokud budou záběry, tak klidně ano. Kilo ráno, kilo odpoledne a kilo večer. Pokud záběry nebudou, nemá to cenu. Jde o to, aby jste si na svém krmném místě ryby udržel, pokud budou záběry.

Pěkný den, tým Nikl

#14828 28. 4. 2020 Gigantica

Josef: Dobrý den chtěl bych se na nějakou taktiku na týdenní lov na Labi v červenci na co chytat a čím krmit předem děkuji za odpověď ať to jezdí Petru Zdar
Dotaz k produktu: Hotové boilies Gigantica, Hotové boilies Devill Krill, Hotové boilies Scopex & Squid, Economic Feed Boilies

Nikl Team

Dobrý den, v tomto období doporučujeme hledat hlubší části řeky, koryto. Jedno místo zkuste více zakrmit ( cca 3kg boilies) - doporučujeme použít Economic boilies v příchuti Chilli Spice a s druhým prutem zkoušejte prochytávat různá místa - zde použijte cca 20 ks boilies na montáž. Na Labi nám skvěle funguje Gigantica, Scopex Squid a Devill Krill.

Ať se daří, tým Nikl

#14811 27. 4. 2020 Zakrmovaní 3XLkem

Josef Kakos: Zdravím. Chtěl bych se zeptat kolik krmit k prutu,nebo jak často krmit tímhle boilies když na něj chytám.. byl jsem na 2 výpravách za 2 týdny.. pokaždé aspoň na 3 dny (Sázava 8, Labe24A) a ani jeden záběr na boilies.
Dotaz k produktu: Hotové boilies 3XL

Nikl Team

Dobrý den, takhle od PC jen těžko radit. Vždy záleží na dané situaci přímo u vody. Kdyby jsme to měli říci nějak všeobecně, ze začátku nakrmte cca 20-30 ks boilies na montáž a nezbývá jen čekat. Pokud přijde záběr, doporučujeme tím samým množstvím opět zakrmit. To že jste neměl za dvě vycházky záběr je u vody zcela běžné. Buď se ryby nechtěli krmit, nebo tam prostě v tu dobu nebyli.

Ať se daří, tým Nikl

#14340 12. 1. 2020 krmeni.

Radek: zdravim.jakou mam zaklipovat vzdalenost na navijaku na spodovem prute.kdyz lovnim prutem nahazuji na vzalenost 110m..dekuji

Nikl Team

Dobrý deň.

Zvolte presne takú istú vzdialenosť ako na lovných prútoch.

Nikl Team

#13936 19. 8. 2019 Cejni

Radek: Dobrý den,
před pár dny jsem zašel na pár hodin na Labe. Dle Vašeho doporučení jsem jako nástrahu zvolil Attract Hookers Kill Krill a Pop Up s příchutí Ananas. Attract Hookers jsem ještě obalil do pasty stejné příchutě. Do PVA punčochy jsem dal pelety Kill Krill a zalil boosterem Kill Krill. Bohužel jsem se nevyhnul nájezdu cejnů. Můžete mi poradit jestli se vůbec nějakým způsobem dají cejni vyselektovat? Díky za radu :)

Nikl Team

Dobrý den, to k rybařině samozřejmě patří. Někdy prostě cejni a jelci najednou a s tím nic neuděláte. Pokud by jste chtěl záběry od těchto ryb alespoň trochu selektovat, použijte jako nastrahu 24mm boilie například Scopex Squid, který nám na Labi funguje skvěle. Nakrmte pouze cca 20ks boilie. Ale s druhým prutem se nebojte stále chytat aktivněji jako doposud. Hodně štěstí...tým Nikl

#13677 3. 6. 2019 S+M hybrid

Michal: Ahoj, když se dá házet s těmito pruty extrémně daleko, dá se házet hybridem stejně daleko?
Jestli ne, jak daleko se dá hodit?
Je mi jasné, že jde o více faktorů, ale jestli mám stejne podmínky s prutem 3,5lb, jestli i hybridem zakrmim tak daleko? Díky ahoj
Dotaz k produktu: Sonik Kaprový Prut - Dominátor X 12 ft a 13 ft

Nikl Team

Dobrý deň.

Samozrejme. S hybridem sa dá pri použití správnej zostavy a techniky hodiť za pomoci zakrmovacej rakety Spider Spod hodiť minimálne rovnako ďaleko ako s klasickým 3,5lb prútom. Často krát sa dokonca stáva, že so spodovým prútom a raketou dokážu rybári nahodiť omnoho ďalej než s klasickým prútom.

Nikl Team

#13458 13. 4. 2019 Velikost

Jan: Dobrý den , pasuje do této závěsky gizmo obratlík velikosti 8 ?
Nabízíte dva typy závěsek od fox , je mezi nimi nějaký rozdíl kromě velikosti ? Pasuje gizmo 8 do obou ?
Děkuji
Jan
Dotaz k produktu: Edget Safety lead clip + pegs S

Nikl Team

Dobrý den, 

gizmo obratlík bude pasovat do obou závěsek. Pod názvem "silk" naleznete závěsku bez vroubkování a převlek tak snáze sjede ze závěsky a olovo odpadne. 

Pěkný den, Tým Nikl 

«« předchozí 1 2 3 15 16 17 18 19 29 30 31 další »»