Ostatní

Vítejte v poradně Nikl Teamu

Máte-li jakoukoliv otázku z oblasti kaprařiny, Nikl Team Vám na tomto místě pomůže nalézt odpověď! V případě, že nenajdete podobný dotaz v archivu poradny, položte nám novou otázku.

Pokud v nás vložíte svou důveru a rozhodnote se u nás nakupit, naleznte veškerý sortiment určený pro lov kapra v sekci Kaprařina.

Chci poslat dotaz

#912 21. 1. 2010 Jaký je postup výroby boilie pro úplného začátečníka?

Tomáš Petrů: Dobrý den,přicházím s dotazem na výrobu boilí jako úplný nováček,pročítal jsem dotazy i odpovědi kolegů na vašich stránkách,chtěl bych si vyrobit boilí,dotaz zní co je potřeba ještě přidát třeba do směsy : Fish – 4ml esence Fish, 2ml esenciální olej Černý pepř, 30ml Liquid a 10g Aminoacid komplex,,mám na mysli třeba vejce,vodu atd.popřípadě i postup a dobu vaření,pokud je možné odpovědět,předem moc děkuji

Imperial Baits team

Dobrý den Tomáši.

Do dostatečnš velké mísy rozbijte asi 8 středně velkých vajec, přidejte všechny tekutá a sypká aditiva a dobře zamíchejte. Poté začněte za stálého míchání přidávat boilie mix až bude mít těsto konzistenci husté kaše. Tu nechte asi 20 minut odpočinout, aby se dobře provlhčily všechny komponenty suché směsi a následně přidejte zbytek do 1kg. Těsto by mělo mít takovou konzistenci,a by se dobře rolovalo a nedrolilo se, nebo se naopak kuličky nebortily.

Následně si udělejte z těsta kuličky a ty potom vařte ve vroucí vodě. Do vody vhazujte jen tolik kuliček, aby se voda nepřestala vařit. Počkejte, až kuličky vyplavou na hladinu a vařte další asi 1,5-2 minuty. Následně kuličky vyjměte z vody a nechejte sušit na dobře větraném místě např. v přepravkách na ovoce. Kuličky je dobré po dobu sušení otáčet. Asi po třech dnech potom můžete kuličky zamrazit a nebo je sušit až do úplného vytvrzení.

S pozdravem Imperial baits team.

#910 21. 1. 2010 Spokojenost!

Radek: čau kluci chtěl bych velice pochválit tyto návazce je to převrat v kaprařině.Mám samozřejmě tyto i jiné odzkoušené z velice dobrými výsledky.Firma carp'R'Us mi dopomohla k tomu abych obelstil i toho nejopatrnějšího kapra za to ji samozřejmě děkuji.Každý rybář nebo většina se snaží u vody pracovat na 100% z touhle firmou pracujete na 130%.
Dotaz k produktu: Stiff Link Carp´R´Us - na kombinované montáže

Nikl Team

Ahoj Radku,

děkujeme za pochvalu. I my jsme z těchto nástavců stále nadšení! Jejich jednoduchost, kvalita a funkčnost nás neustále utvrzují v tom, že je to skutečně jedinečný produkt. Jednoduše Stiff linky milujeme! :-)

Jsme opravdu rádi, že se Vám s nimi daří a přejeme i do nové sezony co nejvíce úspěchů! S pozdravem Nikl team.

#907 20. 1. 2010 Dostupnost pelet 3XL na eshopu

pepino: Chci se zeptat kdy budou v e-shopu pelety
3XL
DEKUJI

Nikl Team

Dobrý den.

Pelety 3XL se budeme snažit na náš eshop doplnit do Pražské výstavy, kde by jsme je chtěli již oficiálně představit široké veřejnosti.

S pozdravem Nikl team

#894 19. 1. 2010 Jak dlouho vařit boilies v páře?

Štefan Božík: Dobrý deň, chcel by som sa spýtať na časový rozsah naparovania boilies s cielom dosiahnúť optimálnu tvrdosť gúl s prihliadnutím na zloženie jednotlivých vašich mixov ( či je do nich ešte potrebné pridať určité množstvo albuminu a koľko alebo niečoho podobného alebo či vaše mixy takúto tvrdnúcu prśadu obsahujú), nakoľko varením sa uvolňuje do vody značné množstvo tekutých prísad a túto sezonu by som chel skúšať takto pripravené boilies, pretože varené a z atraktívnené nie je predsa to isté ako naparované. Ak s tým mate nejaké skúsenosti, tak by som bol velmi vďačný za rady. Napr. koľko minút treba na 20 mm boilies, koľko na 24 mm... pretože aj pri varení 1:30 min nebude mať 30 mm boilies takú tvrdosť ako rovnaký čas varené 20 mm a čím dlhsie sa varia, tým menej v nich ostáva toho dobrého. Určite to skúsim s menším množstvom mixu, ale veď prečo sa najprv nespýtať. Ďakujem za odpoveď

Nikl Team

Dobrý den Štefane,

do našich mixů nemusíte přidávat žádný albumin, či jiná pojiva. Pokud do mixů nepřidáte žádné jiné přísady mixy, jsou připraveny k rolování. Je důležité, abyste boilies po vaření ještě nechal minimálně 24- 48 hodin prosušit. Když půjdete na ryby ještě s teplým boiliesem a budete chtít kobrovat, budou se Vám boiliesy při letu trhat.
Boilies můžete vařit ve vodě nebo vařit v páře. Zkoušeli jsme obě varianty a zodpovědně můžeme tvrdit, že kapři příjímali boilies se stejným výsledkem. Nemyslíme si, že je tak velký rozdíl mezi vařením a napařováním.
Co se týče délky vaření. Na veřejnosti je zažitý trend sledovat stopky, jak boilies vařit přesně na sekundu. Nebojte se když boilies necháte o pár sekund, půl minutky nebo minutku déle ve vodě či v páře. Ani Vy, ani kapři nepoznají rozdíl. Neporadím Vám jak dlouho vařit nebo pařit boilies. Každé těsto je jiné. Vyzkoušejte si sám jak dlouho boilies vařit. Při prvním vaření například průměru 20 mm si po dvou minutách boilies vytáhněte na prkénko a rozkrojte jej nožem. Když bude těsto provařené až na samý střed, je boilies hotový. Vy budete vědět, že tento průměr z tohoto mixu musíte vařit dvě minuty. Když boilies bude po rozkrojení uprostřed syrový, nechte jej ještě chvíli vařit. Po chvíli zjistíte, že boilies příště musíte vařit například dvě a půl nebo tři minuty.

Přejme pěkný den!

#884 18. 1. 2010 Jak odhadnout správný počet vajec, abych spotřeboval všechen mix?

Lubos Manik: Dobry den chcel by som sa spýtat kolko vajec je mozne pridat do zmesi 3xl a c4. Lebo mi vzdy ostava sucha zmes,pouzivam 2 kilove balenia.Viem ze mozem rozbit dalsie vajcia a vmiesit ich do cesta no ale ale asi nebudu dost previazane s roznymy zlozkami v aminokomplexe. Dalo by sa to vyriesit aj s vodov? dakujem za odpoved.

Nikl Team

Dobrý den Luboši,

vždy je velmi ošemetné a zavádějící uvádět u mixu přesný počet vajec na určitou hmotnost směsi. Pokud chceme být seriózní a objektivní, nemůžeme prostě uvést přesný počet potřebných vajec.

Důvodů je hned několik - v první řadě jsou prodávaná vejce často objemově velmi rozdílná a i když vezmete dvě vejce velikosti "M", málokdy mají stejný objem. A pokud jich rozklepnete do zadělávací mísy 10 či 20ks, rozdíly v objemech můžou být značné.

Druhá věc je, že každý si do mixu přidá odlišné množství tekutých složek. tekuté potravy, oleje, melasa... to všechno jsou atraktory, které mají při doporučeném dávkování poměrně velký objem a v konečném důsledku tak silně ovlivňují výsledné množství tekuté složky.

Proto doporučujeme vždy rozklepnout vajec méně a pokud Vám zbude nespotřebovaný mix, prostě přiklepněťe další vajíčko, rozmíchejte ho v hrníčku- případně přidejte komplex a vmíchejte ho do těsta. Těsto si tím připravíte tak, že bude schopnoutt přijmout další suchou směs a tím spotřebujete všechen mix.

Vodu rozhodně přidávat nedoporučujeme. Naše boilies mixy jsou postaveny pro použití přírodních vajec a jsou tomu plně přizůsobeny.

Přejeme pěkný den!

#881 18. 1. 2010 Jaké je složení mořské řasy a kelp powder?

Iva Kotorová: Jaké mořské řasy obsahuje "Seaweed Meal" a odkud pocházejí? Jedná se pouze čistě o semleté mořské řasy a nebo je k nim přidáno ještě něco dalšího (např.minerály, škrob apod.)? Čím se liší od "Kelp Powder" (a jaké by byly odpovědi na výše uvedené otázky pro produkt "Kelp powder")?
Předem Vám velice děkuji za odpověď.

Nikl Team

Dobrý den Ivo,
o produktech, které prodáváme, máme samozřejmě hodně informací. Odkud ale přesně pocházejí mořské řasy, z nichž jsou tyto přírodní atraktory vyráběny, to opravdu nejsme schopní říci.

Takže alespoň pár slov k jejich složení. Mořské řasy jsou čistě přírodní produkt. Je to vlastně šetrně sušená rostlinná hmota, která je následně namletá. Do řas se nepřidává žádný premix vitamínových nebo minerálních doplňků. Kelp i mořská řasa jsou mimořádně bohatým zdrojem zejména minerálů
a vitamínů. Přesné botanické zařazení řasy, z nichž se jednotlivé řasové produkty vyrábí, ale nejsme schopní definovat. Kelp je prášek z mořských chaluh, který je oproti řase velmi jemně až pudrovitě namletý, čímž dosáhnete lepší promísitelnosti do celého mixu při nižším dávkování.
Mořské řasy i kelp doporučujeme do mixů přidávat nejen kvůli velmi cenné nutriční hodnotě, ale zejména pro jejich mimořádně atraktivní chuťové vlastnosti, které kapři milují.

Přejeme pěkný den!

#880 17. 1. 2010 Jak dlouho je možné skladovat boilie?

Karel: Dobrý den, chci se zeptat jaká je doporučená maximální doba skladování vašeho mraženého boilies tak aby nestratilo svou kvalitu.

Díky Karel
Dotaz k produktu: Booster KN

Nikl Team

Dobrý den Karle,

pokud budete boilie skladovat standardně v mrazáku, doba jednoho roku by neměla boilie nijak výrazně ublížit.

Doporučíme Vám malý trik jak zatraktivnit i déle mražené boilie - po rozmrznutí si dejte kuličky do kýble a lehce prolijte některým z našich boosterů, protřepejte a nechte nasáknout. I déle skladované boilie takto perfektně "oživíte".

Ať se Vám daří, Nikl team.

#878 17. 1. 2010 Po uvaření mi 3XL plavalo - co s tím?

Tom: Dobrý den, nejprve musím pochválit vaše boilie 3XL je senzační.Boilie si válím sám už řadu let,mám své oblíbené výrobce jako je mix Mainline-Fuzion,L.Krása-Palermo.Na jaře na výstavě v Brně jsem si koupil vaši směs 3XL.Standartně jsem naroloval boilie a uvařil.V květnu jsem na 3XL chytal na Lipně výsledek perfektní.Povzbuzen lovem krásných kaprů jsem si objednal na na září 4kg mixu 3XL.Standartně jsem uválel boilie,uvařil nechal volně usušit .Jaké bylo mé překvapení,když jsem začal krmit lovné místo a boilie 3XL plavalo.Vařeno dle vašeho návodu.Boilie jsem používal jako Pop-up.Vydrží plavat dva dny.Další den jsem uvařil další dávku dle návodu výsledek stejný,ani po rozlámání kuličky boilie se drobenka nepotopila . Kde se stala chyba?Dík Tom

Nikl Team

Dobrý den Tome,

máte pravdu, 3XL je opravdu skvělý boilies - ovšem jen do té doby, než začne plavat. Víme o tom, že se tento problém objevil po namíchání jedné šarže. Příčina plování této šarže 3XL byla způsobená výrobcem jedné rybí moučky. Moučku, kterou standartně kupujeme pod stejným názvem, jsme jako vždy přidali do mixu a nic netušíc začali výrábět mraženky a prodávat mixy. Stejné překvapení jsme zažili i my na firmě. Zjistili jsme, že moučka se stejným názvem a technickými parametry je objemově větší. Což znamená, že obsahuje lehké částice pravděpodobně z garnátů. Přidání této moučky bylo příčinou plování 3XL. Tuto šarži jsme okamžitě stáhli z výroby a prodeje. Přesto se několik kbelíků mixu prodalo. Vy jste druhý zákazník, který nás na tuto chybu upozornil.
Samozřejmě Vám mixy pošleme nové. Kontaktujte nás na emailu nikl@nikl.cz a pošlete nám Vaši adresu.
Touto cestou si dovolujeme oslovit i další zákazníky, kteří měli případně stejný problém. Napište nám číslo faktury nebo alespoň svoje jméno a adresu. My prověříme v archivu faktur, zda jste si mix v tomto období skutečně kupovali. V případě, že ano, pošleme Vám obratem nový mix 3XL jako náhradu.

Přejeme pěkný den!

#858 15. 1. 2010 Je 3XL skutečně tak famózní?

Pavka karas: Zdravím Nikl team.
Vážený teame,všude na Vašich stránkách o boilie 3xL se dočítám samou chválu,ale když si spočítáte kolik stojí boilie,dip3XL a obalovací těsto3XL dostanete se na částku asi 1000kč. To je dost!Nemějte mě to za zlé ale toto kouzelné boilie má něco co ostatní nemají? díky Pavka

Nikl Team

Dobrý den Pavko,

na tuto otázku je jasná odpověď. Boilie 3XL je skutečně fenomenální. Na žádnou jinou nástrahu nenachytali naši zákazníci více velkých kaprů a žádné jiné boilie nedopomohlo tolika rybářům ke splnění jejich snů.

Jsme přesvědčeni i o tom, že ani žádné jiné boilie konkurenčních výrobců nemá na svém kontě ani zdaleka tolik úspěchů.

Toto boilie je natolik unikátní a nenapodobitelné svým složením a obsahem extrémně atraktivních složek, že nižší cena opravdu není možná.

Přejeme hodně štěstí, Nikl team.

#850 15. 1. 2010 Poděkování za vaši práci na Poradně

Koudela Tomas: Dobrý den
Jen chci poděkovat za rychlost a obsahlost vašich odpovědí je nádherné že vám stojíme za víc než za větu jednoduchou .
Díky moc

Nikl Team

Dobrý den Tomáši,

děkujeme za pochvalu, udělalo nám to radost. Ne vždy se nám samozřejmě daří odpovídat všechny příchozí dotazy s takovou rychlostí jako nám do Poradny chodí.

Pokud nabízíme kaprařům a zákazníkům poradneský servis, chceme jim ho nabídnout v nejvyšší možné kvalitě. Jsme si jistí, že ke špičkovým produktům patří i odpovídající servis...

Je i v našem zájmu, aby kapraři produkty z naší produkce vybírali správně a využívali je u vody efektivně. Protože jen tak dosáhnou nejlepších možných výsledků a budou spokojení. A spokojenost zákazníků je pro nás na prvním místě...

Přejeme pěkný den!

«« předchozí 1 2 3 137 138 139 140 141 144 145 146 další »»