Ostatní

Vítejte v poradně Nikl Teamu

Máte-li jakoukoliv otázku z oblasti kaprařiny, Nikl Team Vám na tomto místě pomůže nalézt odpověď! V případě, že nenajdete podobný dotaz v archivu poradny, položte nám novou otázku.

Pokud v nás vložíte svou důveru a rozhodnote se u nás nakupit, naleznte veškerý sortiment určený pro lov kapra v sekci Kaprařina.

Chci poslat dotaz

#4415 4. 12. 2011 Trvanlivost NHDC

Incotnito: Dobrý den, jaká je trvanlivost produktu? Jak před otevřením, tak po něm.

Nikl Team

Dobrý den,

trvanlivost NHDC je opravdu dlouhodobá. Jak před otevřením, tak po něm jsme nikdy nezaznamenali snižující se účinnost či chuť. Pokud budete sladidlo uchovávat uzavřené při nižší teplotě, jsme přesvědčeni, že se nemůže pokazit, určitě ne dříve než za 2 či 3 roky.

Pěkný den, Nikl team

#4411 2. 12. 2011 Vlasec

Jaroslav: Zdravím váš team,chtěl jsem se zeptat zda letos budete uvádět na trh váš nový vlasec který jste minulý rok testovali ale nakonec jste ho neuvedli na trh.A ještě jsem se chtěl zeptat na výběr boilies pro kratší vycházky?Letos mě ještě zbylo 3xl a noční můra a pro příští rok chci přikoupit kill krill.Poradíte mě mezi těmito 3 druhy vybrat jenom 2 lepší.Já vím,těžký to výběr:-)

Nikl Team

Dobrý den Jaroslave,

tuto otázku stále řešíme. S vlascem jsme velice spokojeni, ale cena vlasce je pro náš trh příliš vysoká, takže se snažíme vyjednat lepší podmínky.

Z výše uvedených druhů boilies Vám doporučujeme všechny tři :)). Určitě Vám doporučujeme vyzkoušet náš nový boilies Kill Krill, který je selektivnější (mimo rozpustnější verze Kill Krill Atrakt) a dále již podle úspěšnosti na Vašich revírech buď 3XL či Noční Můru. Jsme však přesvědčeni, že na naprosté většině revírů budou fungovat všechny druhy.

Pěkný den, Nikl team

#4403 30. 11. 2011 Kukuřice Goliáš

martina: c oto je ten goliáš
Dotaz k produktu: Kukuřice nakládaná Cukk

Nikl Team

Dobrý den Martino,

kukuřice označená jménem Goliáš je větší verze klasické kukuřice. Jedná se o větší a pevnější výběrová zrna.

Pěkný den, Nikl team

#4398 29. 11. 2011 Skladování pelet

Ondřej: Dobry den,
chtel bych se zeptat na trvanlivost techto pelet a jak nejlepe je skladovat?
Dotaz k produktu: Pelety 3XL

Nikl Team

Dobrý den Ondřeji,

trvanlivost těchto pelet je dle našich zkušeností opravdu dlouhá. Stačí zajistit, aby se k peletám nedostala vlhkost a určitě vydrží bez ztráty na kvalitě i 2 sezony.

Ideální je tedy pelety skladovat na suchém místě (ideálně v neprodyšném pytli či kyblíku), temnu a chladu.

Pěkný den, Nikl team

#4394 28. 11. 2011 Skladování boilies

Radim: Ahoj,
chtěl bych si doma udělat bobule z vašich mixů,ale můj dotaz zní...po uvaření je nechám vysušit a poté bych je chtěl uskladnit ,ale nemám tak velký mrazák..někde jsem četl že je dobré konzervovat v kbelíku se solí..máte nějakou zkušenost?Kolik soli ? nebu de až moc slané ....?Díky za radu

Nikl Team

Ahoj Radime,

s nakládáním boilies do soli máme dobré zkušenosti a občas takto boilies skladujeme. Důležité však je boilies před zasypáním solí důkladně vysušit - doporučujeme minimálně týden - 10dní, ale jako ideální se nám jeví doba 14ti dní.

Poté můžete boilies nasypat do kýblů či pytlů a zasypat solí. Dle naší zkušenosti je optimální množství zhruba 6kg soli na 10kg boilies, ale čím více soli použijete, tím "bezpečnější" skladování je. Důležité je, aby bylo všechno boilies důkladně obaleno solí.

Sůl z boilies vytáhne zbytky vlhkosti a výborně konzervuje - určitě po dobu minimálně 1 roku.

Boilies určitě příliš slané nebude, po otevření pytlů či kýblů s boilies sůl z boilies oklepete (sůl můžete použít opakovaně) a na jeho povrchu zůstane pouze trochu soli. Té se však nemusíte bát, spíše naopak - sůl je také výborný atraktor (u lidí i zvířat funguje též jako chuťový stimulátor).

Buďte připraven na to, že boilies sušené a následně konzervované v soli bude díky své tvrdosti o něco selektivnější, než úplně čerstvé návnady, ale předpokládáme, že pokud chcete s boilies lovit trofejní jedince, tento fakt oceníte.

Přejeme hodně štěstí, Nikl team

#4386 26. 11. 2011 Kotvička

Michal: Dobrý den, chtěl jsem si kotvičku objednat, ale zarazil jsem se při zjištění nynější ceny. Ještě nedávno byla cena cca 200 Kč, tak se chci zeptat jestli zdražení tohoto produktu je dlouhodobé nebo jestli je to pouze nějaká chyba v popisu.
Dotaz k produktu: Kotvička - vyprošťovač montáží a uvázlých kaprů

Nikl Team

Dobrý den Michale,

kotvičku jsme za Vámi uvedenou cenu prodávali pouze pár týdnů, v rámci zaváděcí akce. Cena, která je momentálně na našem eshopu je uvedena správně.

Pěkný den, Nikl team

#4384 25. 11. 2011 Skladování hotového boilie

Jaroslav: Dobrý den,dnes jsem si probíral tašku s návnadama a vždy sebou nosím několik plastových krabiček s boilies a všimnul jsem si bílé plísně na boilies 3xl READY.Tak jsem si říkal co když se pokazili i boilies které mám ve skříni ve velkých krabičkách které sebou na ryby nenosím A v krabičce byl normálně prach z rozpadnutých kuliček a skoro všechny jsou pokryté slabou plísní.U jiných druhů boilies READY noční můra a food signal se nic nestalo.Boilie bylo kupované 3.4 2011.Asi byla chyba ve skladování nebo je potřeba rychlejší spotřebování ale boilies vysuším a na jaro proleju bosterem a určitě bude dobré:-)

Nikl Team

Dobrý den Jaroslave,

jak píšete, do krabiček s boilies se Vám pravděpodobně dostala plíseň nebo možná některý z parazitů, který se na boilies přiživoval :)

Určitě pokud boilies vysušíte a před použitím naboosterujete, bude kaprům chutnat.

Pěkný den, Nikl team

#4379 24. 11. 2011 Praní kombinézy

Ducháčková: Dobrý den, manžel u Vás si koupil kombinézu a neznáme návod na praní, prosím o Zaslaní návodu. Děkuji
Ducháčková

Nikl Team

Dobrý den,

výrobce kombinézy ani my bohužel žádný návod k praní nemáme. Z vlastních zkušeností Vám ale doporučujeme kombinézu prát při nižší teplotě.

Dle našeho názoru nehrozí "špatným" vypráním žádná rizika.

Pěkný den, Nikl team

#4374 23. 11. 2011 Dárkové poukazy

Hana Nováková: Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli je dárkový poukaz vystaven na konkrétní jméno a jestli to posíláte na dobírku?
Díky za info.
Nováková
Dotaz k produktu: Dárkové poukazy

Nikl Team

Dobrý den Hano,

dárkové poukazy jsou vybaveny unikátním kódem, který se zadává při objednávce na eshopu či telefonicky, čili nejsou vystavovány na konkrétní jméno.

Dárkové poukazy samozřejmně na dobírku posíláme.

Pěkný den, Nikl team

#4370 22. 11. 2011 Dostřel kobry

Jakub: Dobrý den, uvažuji o koupi této kobry a to varianty o větším průměru, neboť chytám i na 24mm boilies. Chci se ale zeptat, jaká je reálná vzdálenost dostřelu, s touto větší variantou kobry,při použití pelet menších průměrů (okolo 18mm)? Neboť i je používám. Děkuji
Dotaz k produktu: Bumerang Nikl - Mini

Nikl Team

Dobrý den Jakube,

vzdálenost, se kterou lze kobrou dostřelit závisí na silových a technických dovednostech rybáře, povětrnnostních podmínkách a také tvaru a váze kuličky, kterou střílíte. Proto se konkrétní čísla budou velmi lišit.

Reálná vzdálenost se podle našich zkušeností pohybuje v průměru 80 - 115m.

S peletami, které nejsou kulaté, ale mají tvar válečků je možné v ideálním případě krmit ve vzdálenosti do zhruba 40m. Pokud s peletami chcete krmit do větší vzdálenosti, doporučujeme Vám využít krmících raket či populární rakety SPOMB, se kterými lze pelety dostat i za hranici 100m. 

Pěkný den, Nikl team

«« předchozí 1 2 3 72 73 74 75 76 140 141 142 další »»