Zprávy od vody

Ve znamení pepře

Na začátku letních prázdnin, jsme konečně s kamarádem vyrazili na půl roku plánovanou výpravu na, pro mne, neznámou pískovnu. S tím co nás na této vodě čekalo, jsem se osobně ještě nikdy nesetkal. Pod vodou se ukrýval doslova les. Na každém kroku potopený strom, sem tam ocelová lana a jiné pozůstatky těžby. Podle informací, které jsem si dopředu zjišťoval, tato pískovna moc navštěvovaná není. 

Celý článek »»»

Čas padajúceho lístia

V druhej polovici októbra som sa vydal na týždňovú rybačku na jednu obľúbenú zväzovú vodu. Dlhšie som sa pohrával s myšlienkou masívneho zákrmu a postupným uberaním kŕmnych dávok. Takzvaná taktika miznúceho kŕmenia.

Celý článek »»»

Ve znamení rekordu 2/3

Po prvotním úspěchu v podobě ulovení nového svazového osobáku v podobě šupináče s váhou 19kg by nás s taťkou ani ve snu nenapadlo, co vše na této výpravě ještě zažijeme. Od prvního kapra se strhla doslova lavina záběrů od kaprů mezi 8-12 kilogramy. Díky tomu, že jsme chytali na 4 pruty, se nám občas stávalo, že jsme měli i tři záběry naráz. Bylo to rodeo! Radost z kaprů jsme měli obrovskou, ovšem bylo nám oběma jasné, že se zde určitě budou potulovat i větší jedinci a na ty jsme měli políčeno. 

Celý článek »»»

Prvé oteplenie

Po miernej pauze počas zimy nastala vytúžená jar. Príroda začínala ožívať , stromy začali naberať lístie, a to najdôležitejšie voda sa začínala otepľovať. To bol ten správny impulz vybehnúť na ryby.

Celý článek »»»

Toto už nemôže byť náhoda

Koncom júna sme spoločne s chalaňmi vybehli na rýchlu víkendovku k vode. S parťákom Peťom sme si pred spoločnou rybačkou jasne stanovili kŕmenie. Vedeli sme, že základom bude partikel v kombinácií s boiliesom kill krill. Celkovo si myslím, že na letné mesiace je príchuť kill kril ideálna. 

Celý článek »»»

Ve znamení rekordu 1/3

Po poměrně dlouhé době zdravím všechny Nikláky u mé další zprávy od vody. V tomto třídílném povídání bych se s Vám chtěl podělit o neobyčejné zážitky z mé nedávné výpravy na Orlickou přehradu na kterou jsem se vydal za doprovodu taťky. Na březích tohoto nádherného svazového obra jsme zažili nejspíš naší životní výpravu, na kterou nikdy nezapomeneme. Pojďme si povědět více detailů…

Celý článek »»»

Jižní čechy

Na začátku září, jsem se vydal na jednu krásnou vodu v jižních čechách. Vyrazil jsem na dva dny a chtěl jsem si zachytat. Počasí přálo, krásně svítilo sluníčko a foukal vítr. Tak jak to mám rád. 

Celý článek »»»

Dovolenkové vychádzky

Zdravím Nikl Tým, posielám vám zopár foto z dovolenkovej vychádzky na zväzovej vode. Pri vode som strávil krásnych 5 dní. 

Celý článek »»»

Orlík – tentokrát úspěšně

Lehce rozhořčen po předchozí, ne zcela úspěšné výpravě na Orlík, jsem se rozhodl, že této vodě dám další šanci. Vyrazil jsem již v úterý po práci a měl jsem před sebou lov až do neděle. Předpověď počasí byla trochu děsivá – deštivý konec týdne. 

Celý článek »»»

Narozeninová tradice

Pokud mám hledat nějaký důvod, proč se těšit na narozeniny, tak jenom proto, že půjdu na ryby. Proč se také těšit z toho, že je člověk zase o rok starší, že?! Před lety jsem zavedl tradici, kterou poctivě dodržuji každý rok. Ruku na srdce, není přeci krásnějšího daru, než úlovek! V letošním roce jsem opět nevymýšlel nic zvláštního. Vyrazil jsem na Labe, konkrétně na místo, kterému jsem se letos díky hojné návštěvnosti spíše vyhýbal. Svatý Petr tentokrát stál na mé straně, protože místo bylo volné, což mi bylo dost podezřelé. Nicméně jsem toho využil a k vodě chodil, jak jen to bylo možné. Neztrácel jsem čas a po příchodu k vodě okamžitě nakobroval do vody po dvou hrstech 18mm ready boilie Devill Krill.

Celý článek »»»

« Nejnovější Novější Strana 3 z 171 (1715) Starší Nejstarší »