Zprávy od vody

Zase to Labíčko

Je za mnou další víkendová akce na labíčku, kde jsem se opět potrápil s bordelem a velkým průtokem. Bylo nutností použít olova o váze 270g a každé dvě hodiny přehazovat. Tento lov jsem použil jako krmení  koule krillberry ve 20mm a pod hák criticalsku ve 20mm, přelitou totožnou esencí. Na tuto kombinaci se mi povedlo ulovit několik kapříků s váhou 8-13kg a jednoho na závěr jako třešničku na dortu. 

Celý článek »»»

Zapomenutý Scopex

Už to budou čtyři roky, co jsem začínal s lovem na boilie. Moje první příchuť byl Scopex&squid, na který jsem se pokoušel poprvé trápit kapříky. Docela se mi na něj dařilo, ale před dvěma lety jsem totálně propadl kouzlu krillové řady a na tento boilie jsem zanevřel. V srpnu tohoto roku jsem se opět rozhodl vytáhnout scopex k vodě a udělal jsem dobře.

Celý článek »»»

Letní pískovna

S kamarádem Danem jsme vyrazili na čtyři noci na svazovou pískovnu. Na této pískovně se může zavážet a taky jsme toho využili.  Po příjezdu jsme vyjeli na vodu hledat nějaká místa na položení montáže. Na pískovně je spousta trav a je složité najít nějaké místo bez trav. Hloubka na jezeře se pohybuje okolo 7 metrů. 

Celý článek »»»

3 rychlé nočky

Během léta moc na ryby nejezdím kvůli velkému tlaku rybářů a vysokým teplotám. Bez kaprů to ale celé léto vydržet nejde, takže jsem se při dešti a  ochlazení vypravil na 3 nočky na pískovnu, kde jsem si vybral velkou hloubku 8m s bahnem. V letních měsících vždy taková to  místa vyhledávám, protože je v hloubce více kyslíku a podle mě je v bahně spoustu zajímavé potravy.

Celý článek »»»

I jeden záběr může rozhodnout

Přišlo červnové zahájení dravcové sezóny a to byl čas vyrazit na méně vyhledávaná místa vláčkaři a sumcaři. Místo bylo předem vybrané, protože jsme tuto výpravu plánovali už měsíc dopředu podle zkušeností z předešlých let na naší oblíbenou vodu. Taktika byla taková, že se budeme snažit zaujmout ryby den před přijezdem velkým množstvím krmení a pro to jsem zvolil krmnou řadu economic, přelitou boosterem gigantica.

Celý článek »»»

Francie o jednom záběru

Týden před odjezdem na tuto výpravu jsem ještě absolutně netušil, že vůbec někam pojedu. Byla to opravdu hodně narychlo naplánovaná výprava do Francie, ale už jsem prostě musel vypadnout. Když jsem viděl, kolik je u nás v ČR na většině revírů lidí, tak představa o samotě ve francouzském lese byla opravdu hodně silná a já prostě musel vypadnout. Měl jsem před sebou týden volna a trávit takto dlouhý čas u nás na domovských vodách se mi opravdu nechtělo a kam jinam bych v mém případě vycestoval, že do mé oblíbené země - Francie. V letošním roce jsem byl v této zemi již v létě, ale to se jednalo spíše o poznávací výpravu, pro mě doposud neznámé části Francie.

Celý článek »»»

5 h lovu

V poslednej dobre mi vyhovujú tzv. Rýchle akcie, inak, krátkodobé, sotva pár hodinové vychádzky k vode. Nie ani tak preto, že nemám čas sa k vode dostať na dlhšie. Skrátka to považujem za skvelé preverenie kaprárskych znalostí a citu pre sledovanie vody. Inak to nebolo ani tentokrát.

Celý článek »»»

Výprava na štěrkovnu

Letos jsme se s kamarádem Čížou rozhodli, že se zaměříme na jednu štěrkovnu. První jarní výpravu na štěrkovnu se nám hodně podařila, i když jsme nebyli moc spokojeni s místem. Druhá výprava byla koncem jara, podařilo se nám obsadit místo podle naších představ a věřili jsme, že se nám zadaří chytit nějaké pěkné kapry. 

Celý článek »»»

Nové dobrodružství

Dlouhou dobu jsem se odhodlával vyrazit na jednu obrovskou štěrkovnu a ten správný čas nadešel na konci září, kdy jsem si na samotný lov vyčlenil týden.

Celý článek »»»

Jarní ochlazení!

V jarních dnech není zrovna ideální čekat na příchod studené fronty a na rapidní ochlazení , ale bohužel tuto výpravu tomu tak bylo a já jsem byl rozhodnutý, že přes tyto všechny úskalí vyrazím a pokusím se udělat nějakou tu šupinu. Což se nakonec ukázalo jako velice moudré rozhodnutí a já jsem si zase mohl prověřit v jaké jsem kondici moje bicepsy. 

Celý článek »»»

« Nejnovější Novější Strana 2 z 174 (1746) Starší Nejstarší »