Zprávy od vody

Dobrý pocit

Na konci září přišlo první pořádné ochlazení a já věděl, že u vody nesmím chybět. Foukal silný vítr, teploty se pohybovaly okolo deseti stupňů a tlak rapidně klesal.

Celý článek »»»

Listopad pod Pálavou

Poměrně dlouho jsem přemýšlel, kam vyrazím na podzimní týdenní výpravu. Původně jsem chtěl do třetice letos vyrazit do Francie, ale hodně mě lákalo zůstat u nás v ČR. Rozhodoval jsem se mezi Pálavou a Orlíkem a nakonec padla volba na D5.

Celý článek »»»

Povedený guiding vol.1

Ku koncu leta sa mi ozval kamarát Jakub s prosbou, či by som ho bližšie nezasvätil do tajov kapráriny a neukázal mu zopár svojich fígľov a trikov. Možnosť víkendového sprievodcovania mi dokonale sadla a tak sme posledný víkend v Auguste vyrazili na miestnu vodu s cieľom vychytať zopár múch a uloviť aspoň jedného slušného kapra. Predpoveď počasia hlásila daždivý víkend, čo dávalo tušiť, že by i napriek nižšiemu komfortu nemusela byť o zábery núdza.

Celý článek »»»

Konec léta

Blížilo se konec léta, počasí se lehce ochlazovalo k podzimním teplotám a to je správný čas vyrazit na kapry. Zvolili jsme opět naší oblíbenou štěrkovnu. Letos jsme si dali s Čížou cíl, že chytneme kapra 20+. To se nám povedlo hned při druhé výpravě a to nás nabudilo ještě víc, že bychom mohli hranici zvednout výš. 

Celý článek »»»

Jeseň

Počas jesene som sa venoval jednej zväzovej vode prevažne cez víkend. Keďže ide celkom o zarastenú vodu požíval som nadväzce 360°. Ako nástrahu som pod Longshank Nailer č.6 vešal 14mm alebo 18 mm Pop-up Scopex-Squid zaliaty totožnou esenciou obalený v Powder dipu.

Celý článek »»»

Letné noci s Ronnie rigmi

Keď prechádzam albumy s pripravenými fotkami nemôžem zabudnúť na krátke nočné misie s Danom Řehůřkom, ktoré som Vám spomínal v jednom z minulých reportov. Pravdou ale je, že som sa ku koncu leta vydal na miestnu pieskovňu niekoľko krát i sám s cieľom, venovať sa viacej lovu na plávajúce nástrahy.

Celý článek »»»

Lov kapra na bahne

Lov kapra na bahne, niektorí ho nenávidia, iní zasa milujú. Ja budem pravdepodobne asi niečo medzi tým. Nie že by som úplne vyhľadával jazerá s bahnovým dnom ale na jednom takom som vyrastal, takže nebola iná možnosť len sa lov na bahne naučiť. Nato aby sme mohli byť úspešný na zabahnených revíroch je potreba mať na zreteli 3 základné faktory.

Celý článek »»»

Ve znamení lysců

Stejně tak, jako je tomu vždy ve stejnou roční dobu, bylo tomu tak i tentokrát. Podzim ohlásil svůj příchod. Zbarvené stromy, padající listí, nižší teploty a ochlazující se voda. Přesně to byl ten správný impuls vyrazit k vodě a pokusit se o nějaký ten úlovek. Letošní podzim jsem nenechal nic náhodě a na následující vycházky se poctivě připravil. Hned v úvodu, ještě před jakoukoli návštěvou vody, dostaly navijáky novou dávku imitace Crossline 0,31mm od firmy CARP´R´US. Původní imitace už toho měla za sezonu docela dost a tak jsem se chtěl vyhnout případné ztrátě úlovku.

Celý článek »»»

Konec léta na pískovně – část I.

V polovině září jsem se vydal na 5ti denní výpravu na velkou pískovnu, na které jsem v minulosti už několikrát lovil. S výpravou jsem do poslední chvíle ani moc nepočítal. Nakonec však přece jen vše klaplo a já jsem se těšil na začínající podzim a lov v části jezera, kterou jsem zatím neznal. Bohužel jsem se však opět netrefil do počasí a tak místo příjemných teplot začínajícího podzimu, na mě čekaly denní teploty atakující 30 °C a téměř absolutní bezvětří.

Celý článek »»»

Dolní Labe

Ahoj všem, má další výprava směřovala na mé oblíbené Labe. Konkrétněji dolní Labe na úsek, kde jsem doposavad nelovil. Bylo důležité předem zmapovat tuto vodu a vytipovat si pár míst. Měsíc před odjezdem jsem s manželkou vyrazil na výlet k tomuto úseku. Nafoukli jsme člun, nasadili motor a vyrazili projet tento pro mě zatím neznámí úsek řeky. Velmi členitý úsek s mnoha možnostmi. Vytipoval jsem si pár míst a těšil se, až zde nahodím.

Celý článek »»»

« Nejnovější Novější Strana 2 z 175 (1754) Starší Nejstarší »