Články

Interview s Leonem Hoogendijkem

16. 2. 2009,

Jako bonusový dárek pro všechny kapraře přinášíme výjimečný rozhovor s uznávanou osobností kaprařské scény. Bez jakýchkoliv pochyb jeden z nejlepších kaprařů světa – fenomenální lovec velkých ryb Leon Hoogendijk odpovídal na řadu všetečných otázek redaktorů Carp Webu. Člověk s obrovským množstvím trofejních ryb, který chytal opravdu velké kapry už před více než 20ti lety! Tuto lahůdku si jednoznačně nenechte ujít!

Celý článek →

Backleads – zpětná olova

31. 1. 2009,

Zpětná olova jsou dnes již takřka nedílnou součástí kaprařských boxů a tašek. Jejich využití je opravdu mnohostranné a často i takřka nevyhnutelné.
Pojďte se společně s Petrem Hrůzou podívat, jaké typy a varianty backleadů dnešní trh nabízí. V čem se jednotlivé zátěže liší a do jakých podmínek jsou určeny.

Celý článek →

„Musíme bojovat…“

31. 1. 2009,

Pavel Šíma, neohrožený lovec velkých ryb podnikl dlouhodobou výpravu na svá oblíbená jezera. Nejrůznější strasti a útrapy Pavla a jeho kamaráda Radka provázely snad na každém kroku. Pojďte se společně s námi podívat, jak se kluci s nástrahami přírody poprali…

Celý článek →

Letní ródeo (příběh první)

23. 1. 2009, Jirka „Scopex“ Majer

O tom, že horké léto je jedním z kaprařsky nejméně produktivnějších období asi nikdo nepochybuje. Že to ale nemusí být tak úplně pravda Vám dokáže svým fantastickým příběhem Jirka „Scopex“ Majer. Nechte se vtáhnout do děje výpravy, na kterou se Jirka s Šárkou vydal původně spíše jako na letní dovolenou. O tom, co nakonec u vody prožili se jim určitě nezdálo ani v nejdivočejších snech…

Celý článek →

Rychlá akce

23. 1. 2009,

Ne každý kaprař má možnost u vody trávit dlouhé dni čekáním na záběr od trofejní ryby. Kaprařina není jen o velkých kaprech a zavážení na dlouhé vzdálenosti. V následujícím článku Vám Ondra Macků nabídne tak trochu jinou možnost, jak efektivně zužitkovat pár volných hodin u vody.

Celý článek →

Permanentní zarážky na boilies

21. 1. 2009,

Všichni to určitě dobře známe. Právě jste zdolal nočního kapra a před dalším nahozením potřebujete vyměnit nástrahu. Zkřehlými prsty svíráte malinkou plastovou zarážku a snažíte se ji dostat do té malé smyčky na vlasu a zajistit tak vaše boilies. Jemná pletená šňůra se navíc jako naschvál třepí a dostat tu malou potvůrku do smyčky se zdá jako nadlidský úkol.

Celý článek →

Zimní výprava na polský Rybnik

9. 4. 2008,

V lednu není u nás moc příležitostí, kam vyrazit za kapry a ukojit naší posedlost. Honza Hubka s kamarády se proto rozhodl vyrazit do Polska na jezero Rybnik, které je známé díky celoročně teplé vodě a úlovky opravdu velkých kaprů.

Celý článek →

31 denní Cassienské dobrodružství…

1. 4. 2008, Jirka „Scopex“ Majer

Jirka Majer podnikl měsíční výpravu na legendární francouzské jezero Saint Cassien. Neradi předbíháme, nicméně musíme podotknout, že se mu opravdu dařilo! Začtěte se a prožijte měsíc na kaprech společně s Jirkou.

Celý článek →