Neokoukané tipy & triky I.
Vývoj koncových návazců napříč celou Evropou prošel za poslední tři desítky let opravdu velkou spoustou změn. Přirozený vývoj a zejména zkušenosti lovců však dokázaly vyvrátit mnohá zažitá pravidla a tato velice důležitá část lovu kaprů dostala nový rozměr…
Od monofilu k pletence
12. 10. 2010, Lumír Francek
Kaprařina se v posledních letech vyvíjí opravdu dynamicky. V podstatě se ale asi není čemu divit. Zájem o tuto oblast rybolovu v celoevropském měřítku stále roste a určitý vývoj je svým způsobem nevyhnutelný. Přesto, kdyby mi někdo před 8-10ti lety řekl, jakým způsobem a s jakými materiály se budu v budoucnu hnát za velkými kapry, jen těžko bych mu uvěřil.
Rozpustná jistota úspěchu
28. 8. 2010, Lumír Francek
O tom, že kaprařina není jen o zdlouhavém čekání na záběr velkého kapra, asi není třeba dlouze polemizovat. U vody se setkáme s celou řadou situací, kdy bude ulovení ryby důležitější, než její velikost.
Leon Hoogendijk Isotherm Bait Station – totální řešení
24. 5. 2010, Nikl Team
Nabídku otestovat multifunkční termoizolační systém na uchovávání nástrah z dílny Leona Hoogendijka jsem přijal velmi rád, neboť jsem dosud - jako většina mých kolegů rybářů - uložení boilies na výpravách řešil různě. Žádný z mých dosavadních způsobů uložení se ale nejevil jako zcela vyhovující.
Malý háček s velkým srdcem
23. 4. 2010, Lumír Francek
Bez okolků přiznám, že až do začátku loňské sezóny jsem byl ortodoxním zastáncem velkých silných háčků, se kterými se mi úspěšně dařilo chytat spoustu pěkných ryb. Vlastně jsem nikdy neviděl smysl v používání drobných háčků k lovu velkých kaprů. Zarytým zastáncem klasických velikostí kaprových háčků jsem byl až do jedné loňské jarní výpravy.
Fotoreportáž z výstavy Rybaření 2010
30. 3. 2010, Nikl Team
Letošní ročník tradičního brněnského veletrhu Rybaření je minulostí a my se proto v následující fotoreportáži pokusíme představit naše působení na této významné rybářské akci.
Bin El Ouidane se otevírá …
Společně s rostoucím zájmem o lov kaprů se rozšiřuje také množství zemí, ve kterých se rybářští dobrodruzi pokoušejí velké kapry lovit. Jednou z nejnovějších lokalit je také kouzelné jezero Bin El Ouindane v Maroku. Specifiky lovu kaprů na tomto jezeře v severní Africe Vás v tomto článku provede fenomenální Leon Hoogendijk.
FOTOGRAFUJEME SVÉ ÚLOVKY – 2. díl
V tomto druhém dílu bych rád zdůraznil nezbytnost úprav digitálně nasnímaných fotografií. V podstatě každá fotografie vyžaduje úpravy. Je to dáno nedokonalostí techniky i lidským faktorem – nikdo z nás není neomylný a i zkušený fotograf se v terénu nevyvaruje všech chyb. Následnými úpravami v počítači můžete velmi podstatně vylepšit to, co váš fotoaparát zaznamenal jak z hlediska technického (expozice, ostrost atd.), tak z hlediska kompozičního.
For Fishing 2010 očima Nikl Teamu
5. 2. 2010, Nikl Team
Letošní premiérový ročník rybářského veletrhu FOR FISHING naznačil, že se tato akce zřejmě stane důstojným konkurentem brněnského veletrhu Rybaření pro všechny zapálené rybáře z Čech. Možnosti navštívit tuto akci využilo, především během víkendu, opravdu velké množství lidí a výstavní pavilon doslova praskal ve švech.
Fotografujeme své úlovky – 1. díl
Od roku 2007, kdy v internetovém časopise Carpweb vyšel článek Fotografujeme své úlovky uběhlo již pár let. Je potěšující skutečností, že fotoaparát se stal i v našich končinách nedílnou součástí mnoha vyznavačů sportovního rybolovu a metodu chyť a pusť (zejména u trofejních ryb) vyznává stále více rybářů. Stále však mnoho z nás s fotoaparátem tak trochu zápasí, mnoho z nás se dopouští stále stejných chyb a znovu a znovu se objevují dotazy na téma „Jak správně vyfotit svůj úlovek“. Proto jsme se rozhodli původní článek oprášit. Požádali jsme autora o jeho aktualizaci a přinášíme vám tedy jeho druhé, upravené vydání.