Články

Keď nemáš čas a chceš si zachytať

29. 7. 2015, Fero Šnajdr

Prišiel čas dovoleniek a detských prázdnin a pri našich obľúbených revíroch to poriadne ožilo. Huriavk a smiech sa ozýva z každého kúska brehu štrkoviska, kde sa dá kúpať či aspoň rozložiť uterák.

Celý článek →

Trakker Sanctuary Retention Sling - vážicí a přechovávací sak

3. 7. 2015, Nikl Team

Radek Holub z redakce magazínu Kapr a Kapří svět si vzal na mušku vážicí a přechovávací tašku Trakker Sanctuary Retention Sling...

Celý článek →

Hooking machines - Zasekávací mašiny

24. 6. 2015, Nikl Team

Během posledních 20ti let se kaprové návazce opravdu změnily. A bylo také proč. Již od dob, kdy se na nástrahu umístěnou mimo háček začali chytat první kapři, rybáři se snažili zdokonalovat své udice. Důvod je prostý – s lépe fungující sestavou jednoznačně chytíte více ryb a méně jich ztratíte během zdolávání!

Celý článek →

Podpora mládeže 2015

17. 6. 2015, Nikl Team

I letošní rok jsme pro naše mladé rybáře připravili skvělou letní akci Podpora mládeže...

Celý článek →

Do neznáma a ještě dál

26. 5. 2015, Nikl Team

Na okamžik, kdy jsem poprvé s výbavou v autě překračoval hranice naší země nikdy nezapomenu. Pocit, kdy se rybářská vášeň zkombinuje s pocitem objevování je prostě perfektní a dává lovu kaprů úplně jiný rozměr.

Celý článek →

Představujeme řadu stojanů Grand Sniper

13. 4. 2015, Nikl Team

I když dnešní trh nabízí poměrně širokou nabídku stojanů na pruty, je nutno trochu kriticky podotknout, že pouze drobná část z nich skutečně splňuje požadavky náročných rybářů. Při volbě stojanu je třeba brát v potaz mnoho aspektů, jakými jsou bezesporu stabilita, váha stojanu, univerzálnost při použití v odlišném terénu nebo třeba další příslušenství jako jsou hrazdy na více prutů nebo možnost použití extra dlouhých nohou pro specifické případy…

Celý článek →

Stick mix – nová dimenze v krmení s PVA!

30. 3. 2015, Jirka „Scopex“ Majer

Všichni si zcela jistě pamatuje na dobu, kdy jste PVA materiály použili poprvé. Jako první přišly PVA stringery. Celé nebo půlené kuličky, případně pelety na PVA šňůrce či páce způsobily skoro revoluci v lovu kaprů. Spousta z nás využívá faktu, že přesné zakrmení v bezprostřední blízkosti vaší nástrahy jednoznačně zvyšuje šanci na úlovek. Důvod je prostý. Ryby, které vyhledávají na dně potravu vždy snáz a rychleji naleznou místo s větší koncentrací návnad. O to rychleji, pokud je tato návnada navíc silně atraktivní.

Celý článek →

Nikl & Sonik Extreme Casting Show

3. 3. 2015, Nikl Team

I když to není tak dávno, co jsme takřka všichni s vidinou přesně položených nástrah neváhali zavážet i na blízká a náhozem snadno dostupná místa, časy i poměry se citelně změnily a je cítit, že do naší země přichází nahazovací éra!

Celý článek →

Podpora mládeže 2014

12. 9. 2014, Nikl Team

Krátké ohlédnutí za úspěšnou akcí, kterou jsme opět uspořádali pro naše mladé zapálené kapraře!

Celý článek →