Články

Nikl & Carp´R´Us. Více mistr na IBCC 2016

15. 5. 2016, Karel Nikl

Před začátkem závodů IBCC za mnou přišli ze štábu Fishing&Hunting natáčet rozhovor. Jedna z otázek, které mi položili byla, jaké by jsme si chtěli vylosovat místo. Odpověděl jsem, že by jsme chtěli místo, kde nikdo nic nenachytá a my vyhrajeme. Netušil jsem, jak blízko budu k pravdě.

Celý článek →

Nikl&Sonik Extreme Casting Show 2016 (AKTUALIZOVÁNO)

22. 3. 2016, Nikl Team

Extrémní soutěž v hodu do dálky! Padne opět nový český rekord?!

Celý článek →

Návrat na pískovnu

2. 3. 2016, Nikl Team

Rok s rokem se sešel a já se balím a vyrážím na týdenní lov na moji oblíbenou pískovnu. Moc jsem se těšil a doufal, že si „spravím chuť“ po nevydařené jarní výpravě do Francie. Termín padl opět na červenec. Musím se přiznat, že je to pro mne vždy velká výzva v tomto pro nás kapraře ne zrovna ideálním období jet na výpravu. Koupající se dovolenkáři, tropické teploty, voda bez kyslíku a tak podobně. Nebyl jsem zde v tomto čase poprvé. Věděl jsem, do čeho jdu.

Celý článek →

Sezona 2015 aneb rok v barvách Nikl teamu

2. 1. 2016, Karel Nikl

Po dlouhých letech tvrdé dřiny, za kterou bylo mé stálé zdokonalování a hlavně mraky hodin u vody, stojí mnoho fotek s pěknými kapry. Letos jsem měl tu čest oficielně prezentovat barvy Nikl teamu. A vzhledem k tomu, že pro mě byla tato sezona velmi úspěšná, chtěl bych napsat krátké shrnutí těch nejzajímavějších okamžiků, které se mi vryly v této sezoně do paměti.

Celý článek →

Zimní tipy Kolínského šéfkuchaře…

26. 10. 2015, Karel Nikl

I když bych to ještě před pár lety neřekl, i v naší malé zemičce se stále více rybářů zaměřuje i na zimní lov...

Celý článek →

Vystupte z davu!

10. 9. 2015,

Při rozjímání nad svým přístupem k lovu v několika uplynulých sezonách jsem dospěl k názoru, že oproti dřívějším rokům jsem učinil několik pozitivních změn, které mému chytání daly nový náboj a přinesly více úspěchů...

Celý článek →

Keď nemáš čas a chceš si zachytať

29. 7. 2015, Fero Šnajdr

Prišiel čas dovoleniek a detských prázdnin a pri našich obľúbených revíroch to poriadne ožilo. Huriavk a smiech sa ozýva z každého kúska brehu štrkoviska, kde sa dá kúpať či aspoň rozložiť uterák.

Celý článek →

Trakker Sanctuary Retention Sling - vážicí a přechovávací sak

3. 7. 2015, Nikl Team

Radek Holub z redakce magazínu Kapr a Kapří svět si vzal na mušku vážicí a přechovávací tašku Trakker Sanctuary Retention Sling...

Celý článek →

Hooking machines - Zasekávací mašiny

24. 6. 2015, Nikl Team

Během posledních 20ti let se kaprové návazce opravdu změnily. A bylo také proč. Již od dob, kdy se na nástrahu umístěnou mimo háček začali chytat první kapři, rybáři se snažili zdokonalovat své udice. Důvod je prostý – s lépe fungující sestavou jednoznačně chytíte více ryb a méně jich ztratíte během zdolávání!

Celý článek →

Podpora mládeže 2015

17. 6. 2015, Nikl Team

I letošní rok jsme pro naše mladé rybáře připravili skvělou letní akci Podpora mládeže...

Celý článek →