Volba nástrah a návnad

Vítejte v poradně Nikl Teamu

Máte-li jakoukoliv otázku z oblasti kaprařiny, Nikl Team Vám na tomto místě pomůže nalézt odpověď! V případě, že nenajdete podobný dotaz v archivu poradny, položte nám novou otázku.

Pokud v nás vložíte svou důveru a rozhodnote se u nás nakupit, naleznte veškerý sortiment určený pro lov kapra v sekci Kaprařina.

Chci poslat dotaz

#2540 24. 11. 2010 Jsou 10mm pelety 3XL vhodné pro lov na feeder ve studené vodě?

Milan Basl: jsou opravdu pelety 3xl 10mm s dírkou a jsou vhodné na chytání s feedrem do studené vody?

Nikl Team

Dobrý den Milane.

Pelety 3XL se staly od jejich uvedení na trh skutečně vyjímečně oblíbenými. Z Vašeho dotazu vyplývá, že s nimi chcete lovit na feeder ve studené vodě. Pro tento účel se dle našeho názoru velmi dobře hodí. Kvůli nízké teplotě vody bychom Vám ještě doporučili si 3XL pelety před lovem zalít naším Boosterem 3XL pro maximální zesílení jejich atraktivity.

Za použití jednoduchého jemného návazce s vlasovým přívěsem bude peletka o průměru 10mm pod háčkem pro kapry a i jiné ryby určitě neodolatelným soustem. Doporučujeme ještě do základního krmení přidat pár pelet vcelku a také rozdrcených, plus jako tekutý posilovač trochu Boosteru 3XL. Výrazně tím přispějete k celkovému zatraktivnění Vaší návnady.

S pozdravem Nikl team.

#2538 24. 11. 2010 Je možné použít klasický boilie mix místo obalovacího boilie těsta?

petr: zdravím Vás, chtěl bych se zeptat, zda by se dal tento mix použít také jako náhrada na místo obalovcího těsta.

Nikl Team

Dobrý den Petře.

Naše Obalovací Boilie těsta svým složením vždy vycházejí z klasického boilie mixu, ale jsou speciálně upraveny pro svůj účel. Klasický boilie mix Vám po navlhčení nebude nikdy tak dobře plnit funkci obalovacího těsta- bude se velmi rychle rozpadat, na nástraze nepřečká při silných náhozech atd. protože k tomuto účelu zkrátka není vhodně upraven.

S pozdravem Nikl team

#2534 23. 11. 2010 Co přidat?

Radim: Zdravím.
Chtěl bych si vyrobit boilis ze směsi Liver a Monster,ale vhodný na zimní rybolov.Nevím co vše do této směsi přidat aby to bylo vhodné,právě na lov ve studené vodě.Děkuji za radu

Nikl Team

Dobrý den,

pro zimní rybolov Vám doporučíme přidat 6ml esence Monster, 20ml potravy inL, 10ml Liquid Amino a 10% proteinkoncentrátu.To vše na 1kg mixu.

I když se nejedná o klasickou zimní nástrahu, rozhodně je její uzpůsobení pro zimní lov dobré.

Přejeme pěkný den, Nikl team

#2532 23. 11. 2010 Selektivita butyricu

Adam: Dobrý den.Chtěl bych se vás zeptat na selektivitu butyricu.Na jedndom štěrkovišti mám problém s menšímy kapry a nevím jak se jim vyhnout a slyšel jsem že butyric by mi mohl s tímto pomoct tak se Vás chci zeptat jestli je to pravda.Děkuji z odpověď.
Dotaz k produktu: Nikl N-Butyric Acid 10ml

Nikl Team

Dobrý den Adame,

N-butyric acid je atraktor, který dle našich zkušeností rozhodně neselektuje menší kapry, spíše naopak. Je to výborný atraktor, který umí rybu vyloženě vyprovokovat k záběru.

Pokud chcete selektivní produkt, doporučíme Vám zaměřit se spíše na esenciální olej černý pepř, případně asafoetida.

Přejeme pěkný den, Nikl team

#2528 22. 11. 2010 Vylepšení směsi

Ondra: Ahoj kluci můžu dát do směsi kromě esence Osmotic spice, Liquidu Amino a NHDC také carptrak in p a in l+carptrak betain neznehodnoťim ho nějak abych nezměnil jeho základ na kterém je založený ďekuju :-)

Nikl Team

Ahoj Ondro,

rozhodně se tyto složky neboj přidat. Tyto přírodní produkty nemají většinou omezenou hranici dávkování, a proto je možné je dávkovat společně. Určitě je to dobrá volba.

Ať se ti daří, Nikl team

#2523 21. 11. 2010 Práškový atraktor pro 3XL

Petr: Dobrý den,měl bych dotaz pokud používám boilies 3XL jakým práškovým atraktorem doporučuje te zasypávat? Děkuji za odpověď.

Nikl Team

Dobrý den Petře,

3XL můžete zasypat například po naboosterování klasickým suchým boilie těstem. V letošním roce jsme však testovali nový atraktor vhodný pro zasypávání nebo obalování - Odkopanou Selku, která bude v prodeji od příštího roku. S tímto produktem budete moci zasypávat jakékoliv boilie, tedy i 3XL.

Přejeme pěkný den, Nikl team

#2519 20. 11. 2010 CSL mouka

ales soucek: zdravim vas mam dotaz na CSL enzimaticky upravenou moucku vy uvadite ze davkovani do smesi az 20% i jiny prodejci jen 5% tak se chci zeptat kde je pravda mam v planu ji na jarni mix pouzit ale kdyz ted vydim rozdilne davkovani tak jsem z toho trochu zmatenej rad bych dal co mozna nejvetsi mnozstvi prave teto a melasove moucky diky za odpoved ald
Dotaz k produktu: CSL mouka

Nikl Team

Dobrý den.
Pravda je taková, že někteří prodejci nevědí, že se jejich enzymatické moučky dají používat i ve větším množství.

Jedná-li se o velkoobjemové enzymaticky upravené moučky, můžete použít klidně i větší množství než 20%, ale s velkou pravděpodobností se Vám mix bude hůře rolovat a možná i vařit. Vše zaleží na ostatních surovinách v mixu.

Rozhodně 5% enzymatické moučky je minimum, které do boilies mixu použijte. Ne maximum. V každém případě těmito moučkami boilies hodně vylepšíte. Určitě je používejte.

Pěkný den, Nikl team

#2517 19. 11. 2010 Doslazení tygřích ořechů

Martin: Ahoj, jdou tygří ořechy při kvašení vylepšit umělým sladidlem, např. NHDC nebo talinem? Nedojde k znehodnocení sladidla kvasinkami? Má takováto úprava smysl?
Děkuju a přeju pěkné úlovky!

Nikl Team

Dobrý den Martine,

určitě se nemusíte bát, že by kvasinky výše uvedená přírodní sladidla zničily. Pokud chcete opravdu velmi sladké ořechy, má tato úprava smysl. Standartně se ořechy sladí cukrem, který zároveň napomáhá odstartování kvasných reakcí. Další sladidla poté můžete přidat pro doslazení.

Věřte, že kapři mají sladké oříšky opravdu rádi :)

Přejeme pěkný den, Nikl team

#2502 16. 11. 2010 RRR pepper Krakatice

kaper: Zdavim niklakov mam maly dotaz je vhodne pouzit do mixu rrr peper amk krakatica? Chcem sa vas este spitat na jednu malickost kupil som si amk kolinskeho lososa mal som ho v chlade vtme nebol otvoreny, asi po mesiaci som chcel valat boilesky ale ked som ho otvoril tak vysumel ako mineralka mal dost neprijemny zapach. Tak my reraz povedzte ako je to mozne lebo toto som este ani nepocul ze by sa to niekomu stalo.

Nikl Team

Dobrý den,

do mixu RRR pepper je komplex Krakatice výbornou volbou. I když toto boilie standartně nenabízíme jako mražené, spoustu našich zákazníků tuto kombinaci preferuje.

Co se týče Kolínského lososa, nepříjemný zápach po otevření je jedna z jeho charakteristických vlastností. Vyšumění však ne a nikdy jsme se s ničím podobným nesetkali.

Přejeme pěkný den, Nikl team

#2452 4. 11. 2010 Jsou 3XL pelety vhodné pro zimní lov?

Tomáš: dobrý den je vhodné používat pro lov kapru v zimním období pelety nebo jsou učinější jen v teplých letních mesících děkuji váš fanoušek a zakazník Tomáš
Dotaz k produktu: Nikl Pelety 3XL

Nikl Team

Dobrý den Tomáši.

Pelety 3XL jsou dle našeho názoru jedny z nejlepších pelet pro použití v zimním období. Jsou založeny na stejném základě a tekutých atraktorech jako fenomenální boilie 3XL, které je pro nás jasnou zimní jedničkou již několik let.

Pelety doporučujeme ještě pro maximální atraktivitu před lovem zalít Boosterem 3XL, čímž ještě výrazně zvýšíte jejich atraktivitu, což je v zimním období jedním z klíčů k úspěchu.

S pozdravem Nikl team.

«« předchozí 1 2 3 290 291 292 293 294 360 361 362 další »»