Ostatní

Vítejte v poradně Nikl Teamu

Máte-li jakoukoliv otázku z oblasti kaprařiny, Nikl Team Vám na tomto místě pomůže nalézt odpověď! V případě, že nenajdete podobný dotaz v archivu poradny, položte nám novou otázku.

Pokud v nás vložíte svou důveru a rozhodnote se u nás nakupit, naleznte veškerý sortiment určený pro lov kapra v sekci Kaprařina.

Chci poslat dotaz

#848 14. 1. 2010 Co když hotovky Hydro zamrazím?

Jiří: Dobry den stane se neco pokud necham boilie zamrazit,nestrati pak na sve ucinosti??

Nikl Team

Dobrý den Jiří,

hotové boilies Vision Baits řady Hydro je stabilizované velmi šetrnou technologií, která umožňuje jeho přechovávání mimo mrazící box. Teoreticky je samozřejmě možné hotovky dát do mrazáku a skladovat je hluboce zmražené. Nemá to ale žádný význam - bohatě postačí, pokud je budete mít uloženy v neprodyšném sáčku nebo uzavřeném kyblíku.

Přejeme pěkný den!

#842 14. 1. 2010 Jak uskladnit vysušené boilies?

Tomáš: Dobrý den, chci se zeptat, že když si objednám boilis 3XL vysuším si ho tak, aby o něho jevili zájem hlavně velcí kapři a na výpravě je nevychytám, co je dobré zda je znova zamrazit anebo je uzavrít do nějaké nadoby, děkuji. A ješte bych chtěl používat PVA šňůru - zda velcí kapři neucítí nějaké zbytky PVA šňůry.

Nikl Team

Dobrý den Tomáši,

máte pravdu, že v případě, že se chcete s boilies 3XL zaměřit na lov větších kaprů, je lepší si ho před lovem delší dobu prosušit a nechat více vytvrdnout. Taková návnada pak lépe odolává atakům menších ryb a není tak smrtelně atraktivní jako v měkkém stavu.

V případě, že Vám po výpravě zbyde takovéto suché boilies, jsou možné obě možnosti uskladnění. Samozřejmě můžete boilies v igelitovém sáčku dát do mrazáku a do další vycházky uchovat zamražené. My osobně ale máme raději opravdu velmi vysušené boilies, a tak bychom v takovém případě prostě boilies pověsili na suchém dobře větraném místě v boilies sacích a klidně nechali dále vysychat a tvrdnout.

I v tuto chvíli uprostřed zimy byste u každého člena Nikl Teamu našel ve sklepě nebo garáži několik saků s vysušeným boiliesem, který s námi vyrazí na jaře k vodě...

Ohledně PVA šňůry - teoreticky je možné, že chemická stopa rozpuštěného PVA velmi zkušeného kapra odradí. Prakticky se tímto ale u nás rozhodně není třeba zatěžovat. Pouze vždy hleďte na to, aby na Vaší koncové udici nezůstávaly zbytky nerozpuštěného PVA, které by omezovaly funkčnost Vaší sestavy. To je mnohem častější problém - nevhodné nebo nevhodně použité PVA výrobky.

Přejeme pěkný den!

#839 14. 1. 2010 Proč si do Poradny posíláte dotazy sami?

Radek: Dobrý den,
z jakého důvodu si pokládáte sami dotazy a nečekáte na dotazy zákazníků? Není vám to trapné. Na tento fakt jsem přišel při čtení vaší diskuse a zdá se mi to malinko nefér!

Nikl Team

Dobrý den Radku,

od června 2009, kdy jsme na našem webu zřídili pro kapraře tento poradenský servis, jsme zodpověděli už téměř 850 dotazů. Zkuste se na tuto záležitost podívat střízlivě a přihlédnete ke kvalitě a komplexnosti, s jakou se snažíme ke všem dotazům přistupovat. Nikdy neodbydeme zadavatele otázky prostou odpovědí ve stylu "OK" , "ano" , "ne" nebo podobně. Ke každému dotazu přistupujeme individuálně a snažíme se ho zodpovědět a poradit co možná nejlépe. Pokud je to možné, přikládáme pro doplnění problematiky také fotografie, které ilustrují obsah našich odpovědí.

Sezení u počítače a poradenská činnost není pro nikoho z nás povoláním a zdrojem obživy. Fungování Poradny je založené na našem vstřícném přístupu a ochotě k otevřené komunikaci s kapraři.

Tohle všechno si uvědomte a teď si zkuste představit, kolik času a práce nám zabere denně zodpovídat tu spoustu příchozích dotazů. Opravdu si myslíte, že bychom si ještě sami nakládali další práci a posílali si další dotazy ještě sami sobě? Laughing

Píšete, že jste v nějaké diskuzi zjistil, že se tohle děje. Prosím, pošlete nám na mail bližší info, nejlépe zkopírujte obsah této diskuze. Bez konkrétních důkazů se samozřejmě nejedná o nic víc než jen další pomluvu a my se můžeme jen domnívat koho naše Poradna pálí natolik, že má potřebu takovéto nesmysly o ní šířit.

Přejeme pěkný den a slunce v duši

#833 13. 1. 2010 V čem je výhodné vaření boilies v páře?

Jan: Mám dotaz ohledně napařování boilies jaké to má výhody a jak dlouho napařovat? Díky za odpověď

Nikl Team

Dobrý den Jane,

na tohle téma se v kaprařských kruzích vedou často diskuze. Jednou za čas vždy někdo vystoupí s tím, že vaření boilies v páře je výrazně lepší než jeho klasické vaření ve vodě.

Je nesporné, že vaření boilies v páře je svým způsobem šetrnější, protože ze struktury návnady se nevyplaví tolik atraktorů. Nicméne podle našich zkušeností tento rozdíl ve funkčnosti a účincích takového boilies nepoznáte. Jako hlavní nevýhodu domácího vaření boilies v páře a taky důvod, proč si své boilies pro naše chytání vaříme také ve (fritovacím) hrnci s vodou.

Domácí výroba boilies asi není pro nikoho příliš libá kratochvíle a asi každý to chce vždy mít "z krku" co nejrychleji. V souvislosti s tím je příprava v boilies v páře velmi zdlouhavá. Než pára dostatečně tepelně upraví celou strukturu kuličky, trvá to i více než 20minut. A to je ve srovnání s cca 90 sekundami vaření ve vodě dost velký rozdíl.

Z uvedených důvodů nepovažujeme domácí vaření boilies v páře za ideální způsob přípravy návnad.

Přejeme pěkný den!

#831 13. 1. 2010 Co je to method mix?

Slávek Ruman: Dobrý den, včera v rybářském kroužku jsem dostal od dětí otázku co je to Method mixy,(Odpověděl jsem jim, že jsou to krmiva na bázi rybých a masokostních mouček) Nejsem si jistý jestli jsem jim odpověděl správně proto prosím o vysvětlení tohoto pojmu.

Druhá otázka: Budete na březnovém rybářském veletrhu v Brně?

Děkuji za odpovědi
Petrův zdar Slávek Ruman vedoucí rybářského kroužku ,,Cyprinus Karpio" Kojetín(rusl@email.cz)
Dotaz k produktu: Method-mix Red Spice

Nikl Team

Dobrý den Slávku,

pro základní orientaci v kaprařských výrazech slouží náš Slovník pojmů. Ten najdete v pravém bloku ve skupině "Užitečné info".

Pojem method mix je tam také definován.

Když bude potřeba, použijte Slovník pojmů v budoucnu ve Vašem rybářském kroužku. Jestliže mladým rybářům pomůže, splní tím svůj účel Wink

Přejeme pěkný den!

#821 12. 1. 2010 Bude na jaře k mání kompletní řada Krvavé peklo?

milde: zdravim team... chtel bych se zeptat jestli bude z hned z jara k mani kompletni rada pekla.. .. mam tim namysli obalovacka,dip popripade i booster.?.
Dotaz k produktu: Krvavé peklo boilies mix

Nikl Team

Dobrý den,

kompletní řada Krvavé peklo bude určitě k dispozici už na pražském festivalu For Fishing. Jen si Vás ale dovolíme malinko poopravit. Krvavé peklo budeme nabízet v podobě mraženého boilies, boilies mixu a obalovacího těsta. Mražené boilies a těsto budeme nabízet v řadě vybraných příchutí.

V naší nabídce tedy nenajdete například komplex Krvavé peklo podobně jako je tomu u 3XL. Mix Krvavé peklo je velmi univerzální a "otevřený" pro řadu příchutí. Nejlepší odzkoušené příchutě používané v Krvavém pekle naleznete u příslušných položek v eshopu.

Přejeme pěkný den!

#809 10. 1. 2010 Vyzvednutí mraženého boilie na výstavě?

Jakub: Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli si lze vyzvednout mražené boilies a využít 20% slevu také na výstavě for fishing. A do kdy mám zboží objednat.

Nikl Team

Dobrý den,

na výstavách mražené boilies neprodáváme, ale po předchozí objednávce Vám rádi mraženky na výstavu dovezeme.
Jestli můžeme poprosit udělejte objednávku, alespoň 14 dní před výstavou ať Vám ji můžeme komletně připravit. Slevu Vám samozřejmě uplatníme.
Chce-li kdokoliv přivést mražené boilies na výstavu For Fishing, prosíme o předchozí objednávky.

Těšíme se na viděnou, Nikl team.

#807 10. 1. 2010 Fox Captive Backleads

Bedřich Rychna: Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit, jestli byste mi neporadili ohledně zadního olova, přesněji přímo s Fox Captive Back Leads. Chytám většinou na volné vodě s olovem 100g a chtěl bych začít používat výše zmíněné zadní olovo, protože nás většinou chytá více poblíž sebe a musím při zdolávání ryb (ať svých či kolegů)často sklánět špičky svých prutů do vody, aby mi zdolávaná ryba nezamotala vlasce. Nevím ale, jakou gramáž zadního olova bych měl zvolit? Můžete mi poradit? Článek o zadních olovech byl velmi pěkný a inspirující, ale s gramáží mi moc nepomohl. Děkuju a přeju Vám hodně úspěchů v podnikání i u vody v roce 2010...

Nikl Team

Dobrý den,

tyto zadní olova občas používáme a většina z nás si pořídila hmotnost 86g, které jsou dle nás nejuniverzálnější. Pokud budete vyvážet s velice těžkou zátěží a potřebovat těžší backlead, není problém váhu backleadu zvýšit přídavným olůvkem (jednoduše přes karabinku připnete další olovo).

Ve verzi 56g nám přijdou tyto backleady opravdu moc lehké.

Hodně štěstí, Nikl team.

#804 10. 1. 2010 Kdy budou k dostání pelety a booster 3XL ?

Tomáš: Dobrý den chtěl jsem se zeptat kdy budou k dostání nové 3XL pelety a nový booster 3XL díky moc.

Nikl Team

Dobrý den Tomáši,

otázku na dostupnost nových pelet 3XL jsme v Poradně zodpovídali už v minulosti. Proto si Vás dovolíme odkázat na naše starší odpovědi na podobné dotazy. Prohlédněte si prosím dotaz 768 , 761 pelet 3XL se potom týká ještě dotaz 775.

Novou řadu boosterů uvedeme zároveň s peletami.

Přejeme pěkný den!

#803 10. 1. 2010 Hmotnostní limit objednávky pro Slovensko?

Milan K.: Zdravím. Je nejaký hmotnostný limit jednej zásielky pri zásielke na Slovensko, alebo viete poslať aj napr. 120kg? Kedy bude dostupné na e-shope boilies cesto a dipom Krvavé peklo? ďakujem.

Nikl Team

Dobrý den,

Zásilky na Slovensko posíláme každý den. Nejtěžší balík může vážit 50 kg, ale těcho balíků můžeme poslat neomezené množství. Když Vám pošleme tři balíky můžete si objednat zboží o váze 150
kg.

Snad Vám bude tolik boiliesu na jednu výpravu stačit :))

Těsto Krvavé peklo již prodáváme. Momentálně jej ale nemáme díky inovaci našeho skladového systému na eshopu.

Pokud si budete objednávat dříve, než těsto na shop přidáme, napište prosím do poznámky, že by jste jej chtěl přibalit. Těsto Krvavé peklo bude nabízeno v těchto příchutích - Oliheň, Ananas - butyric, Švestka - máta, Cibule - asafoetida, Krakatice, Nahnilý krab a Scopex - oliheň. Cena bude stejná jako ostatní boilie těsta.

Přejeme hodně úspěchů, Nikl team.

«« předchozí 1 2 3 138 139 140 141 142 144 145 146 další »»