Zprávy od vody

2 x 3 dny na štěrkovně

S příchodem měsíce října jsem si plánoval jeden delší výlet za kapry do zahraničí. Bohužel však z výpravy na poslední chvíli sešlo, a tak jsem se rozhodl využít volné dny ke dvěma krátkým výpravám, na velkou štěrkovnu.

Celý článek »»»

Náročných päť dní

Už dlhšie som nenapísal žiadny report. Celú jeseň som mal akúsi pauzu od rýb. Bolo toho na mňa veľa a na ryby skrátka nebola chuť. Neviem si to vysvetliť ale bolo to tak. A teraz keď je väčšina revírov zamrznutá, si aspoň takto prezeraním fotiek a písaním pripomínam ryby. Poďme však k vychádzke o ktorej vám chcem napísať. 

Celý článek »»»

Budha

V měsíci listopadu jsem se rozhodl vyjet na úsek řeky Labe, kde plave jedna tzv. legenda tohoto úseku. Proč legenda? Asi proto, že tento kapr je zřejmě jedna z posledních trofejních ryb, které zůstaly na tomto úseku a neodplavaly po proudu dolů do jiné části řeky. Je to zvláštní ale z této části řeky se opravdu mnoho velkých kaprů chytá až o dva úseky níže.

Celý článek »»»

Októbrový víkend

Tak,jeseň sa nám rozbehla vo veľkom štýle,každý kúsoček v prírode je poznačený blížiacou sa zimou a to v podobe zafarbeného lístia, chladného počasia a samozrejme fantastického kľudu pri vode.

Celý článek »»»

Buchťákovo pokračování

Pokračování mé výpravy bylo po vybalení věcí na jiném místě, kde byla o něco větší hloubka. Většinu věcí z přemístění jsem měl navlhlých od deště, ale nic jsem si z toho nedělal, to počasí se mi naopak líbilo. 

Celý článek »»»

Podzimní Francie

V půlce září jsem měl naplánovanou týdenní dovolenou. Tu jsem chtěl využít po rybářském úspěchu té jarní na návrat do Francie.

Celý článek »»»

Zahraniční test boilie 68

Během letních měsíců jsem u vody strávil opravdu málo času. A pokud jsem se už k vodě vypravil, bylo to jen na odpoledne nebo jako příležitost ke koupání. Jakmile se však začal blížit konec letních prázdnin a srpnový úplněk, věděl jsem, že v tu dobu jednoduše musím být u vody.

Celý článek »»»

Záver vychytaného léta 2018

Leto 2018 uletelo ako voda. Množstvo zážitkov a príbehov, ktoré sme s deťmi na rybárskych táboroch zažili bolo tak obrovské, že ešte podnes deň nestačím všetky dokonale vstrebať. Ako už býva zvykom, i tento rok som si nemohol odpustiť otvoriť a uzavrieť leto na Ranči na Striebornom jazere v Galante, kde sa už tradične pod vedením CK Fatralandia, konal detský rybársky tábor, Ryby, Relax, Príroda.

Celý článek »»»

Zpět na pískovně

Mám pro Vás další krátký report z pískovny, o které jsem se zmínil v minulé zprávě.

Celý článek »»»

Orlík - chytání z hloubek

V polovině listopadu jsem s kamarádem Radkem vyrazil na mojí nejoblíbenější vodu Orlík. Už před výpravou mě Radek hecoval, že nevytáhnu většího kapra z hloubek přes 20 metrů. Měli jsme na to šest dní. 

Celý článek »»»

« Nejnovější Novější Strana 5 z 143 (1436) Starší Nejstarší »