2 x 3 dny na štěrkovně - 24. 1. 2019

S příchodem měsíce října jsem si plánoval jeden delší výlet za kapry do zahraničí. Bohužel však z výpravy na poslední chvíli sešlo, a tak jsem se rozhodl využít volné dny ke dvěma krátkým výpravám, na velkou štěrkovnu.

01422-mala1-01-nahled.jpg

01422-mala2-03-nahled.jpg

Vzhledem k panujícím teplým dnům jsem se při obou výpravách vydal na opačnou stranu jezera, než kam mířili všichni ostatní rybáři. Hledal jsem kapry na mělčí straně vody. Naštěstí pro mě, foukal pokaždé mým směrem jihozápadní vítr, který hraje nejen zde velkou roli pro docílení záběrů.

01422-mala1-04-nahled.jpg

01422-mala2-05-nahled.jpg

Při volbě krmení a nástrah jsem vsadil vše, ostatně jako vždy během podzimu, na atraktivitu Devill Krillu, kterému kapři v chladnější vodě nikdy neodolají. Lovné místo jsem zvolil v maximální odhozové vzdálenosti, tak aby mé nástrahy byly umístěny ve větší vzdálenosti, než nástrahy okolních rybářů. Krmil jsem jen samotným boiliem, které jsem po příjezdu k vodě zalil horkou vodou a nakonec zatraktivnil boostrem. Kvůli dalekým náhozům bylo nutné nasadit helikoptérové montáže od Carp´R´Us a oblíbený Blow back rig sestavený z fluorocarbonu Clearwater 25 lb, návazcové šňůrky Smooth Hooklink Braid, kroužku Rig rings a háčku Centurion ATS 2000 vel. 2. Jako nástraha pak sloužila samostatná nástraha, dipované Ready boilie Devill Krill 24 mm.

01422-velka-06.jpg

Pruty jsem nahazoval za krmné místo a s krmením jsem to nepřeháněl. Během obou výprav jsem spotřeboval maximálně 6 kg boilie a místo jsem spíše dochytával. Kapři se nenechali dlouho přemlouvat a během obou výprav se mi podařilo zdolat několik pěkných ryb, kterým vévodil obrovský šupináč, kterého se mi podařilo na rozdíl od ostatních ulovit v ranních hodinách. Tento kapr se zároveň stal mým novým osobním rekordem z českých svazových vod.

01422-velka-07.jpg

01422-velka-08.jpg

Za Team Nikl - Honza Kořenek

Návrat na přehled zpráv od vody