Zprávy od vody

Nočné vychádzky

Rýchle nočné vychádzky medzi prácou na maximálne 10 hodín som tohto roku praktizoval častejšie. Miesto ktoré som navštevoval som si pravidelne prikrmoval boliesom  Scopex-Squid a Massive Feed Ready Sqiud-Octopus zaliate boostrom Scopex-Squid a tekutou potravou Liquid Krill. 

Celý článek »»»

68 na domácí vodě

Není to tak dávno, co jsem se po dlouhé době vydal na svou domovskou vodu, zavzpomínat na staré časy. Dlouho jsem kolem této vody chodil a vzpomínal, jak jsem jako malý trávil čas s plavačkovým prutem a cílil na místní perlíny a líny. Byli to krásné časy, na které si vždy rád vzpomenu.

Celý článek »»»

S Bárou na rybách

Kam pojedeme letos na dovolenou? Vsadím ruku do ohně za to, že tuhle otázku doma slyší každý z nás. Ano, je léto a bylo by dobré trávit dovolenou někde u vody, proto vystřelím do vzduchu jen tak naslepo hlášku, aby nestála řeč, co jet společně někam na ryby?

Celý článek »»»

Pulďa na začátku sezony

Je půlka dubna já se konečně dostávám k vodě. Mám vždy jen pár hodin, začíná se oteplovat vzduch a konečně i voda proto volím místa v mělčí části pískovny.

Celý článek »»»

Velký den

Pokud u vody trávíte dostatek času a máte i potřebné štěstí, jednou za čas přijde den, který si pak pamatujete navždy. Pro mě to byl den, během kterého jsem ulovil dvě výjimečné, velké ryby v rozmezí několika hodin na výpravě začátkem dubna.

Celý článek »»»

Bez Devillu ani ránu!

Psal se pozdní říjen a chladné dni pomaly vysávali posledná zbytky tepla z vod jezera. Vzhledem k tomu, že jsem si již v průběhu roku všiml, že kapři na Devill Krill reagují takřka okamžitě a já měl před sebou několika denní výpravu, bylo mé rozhodování prakticky okamžité.

Celý článek »»»

Klenot z malého jezera

Zdravím všechny slušné a zapálené rybáře a rybářky, v tomto článku bych se s Vámi chtěl podělit o pár svým zážitků a úlovků z mé nedávné výpravy na malou svazovou vodu, na kterou jsem vyrazil se svým dobrým kamarádem Peťou. S parťákem Peťou jsme už od jara plánovali na konec prázdnin společnou 5ti denní výpravu. Náš cíl byl jasný – Orlická přehrada. Když však nastaly letní pařáky a Orlík se oděl do zeleného kabátu ze sinic, rozhodli jsme se, že se vydáme jinou cestou a navštívíme menší svazové jezero. Peťa už zde několikrát kapry chytal, ale jeho největší ryba odsud se pohybovala kolem 10 kg. To by se na malou svazovou vodu mohlo zdát je slušný výsledek, ale my měli zprávy o velmi zajímavém šupináči s nařízlou zadní ploutví, který se v době tření pohyboval údajně až kolem 18,5kg. To pro mě byla opravdu veliká motivace! Výprava na pro mě úplně novou vodu mohla začít!

Celý článek »»»

Jahodová sklizeň

Vyrazit k vodě s oblíbenou příchutí nástrahy je velmi jednoduché, ale zamyslely jste se někdy nad tím, kolik rybářů si právě tohle řeklo?

Celý článek »»»

30 hodin na pískovně

Koncem jara jsem se vydal na jednu ze svazových pískoven. Po dlouhé době prokletí menších ryb, jsem mi povedlo zvětšit sortu. Po příjezdu na lokalitu parťák Adam pozoruje co se kde děje a popřípadě na jakých hranách by ryby mohly být.

Celý článek »»»

Ve zkouškovém období

Na ryby jsem se vydával ke své oblíbené řece v období, které mám nejraději. Jelikož jsem student vysoké školy mám v jarních měsících zkouškové období, což mi zabere většinu volného času. I přes to jsem si čas udělal a k vodě se dostal

Celý článek »»»

« Nejnovější Novější Strana 14 z 162 (1629) Starší Nejstarší »