Maci v červenci - 14. 9. 2017

Jelikož jsou momentálně neskutečná vedra, zvolil jsem jako ideální místo pískovnu a spojil to s koupačkou, takže spíš taková dovča.  

Po noční a pár hodin spánku, naložit auto a hurá za dobrodružstvím. Konečně jsem byl na místě. Moje oblíbená místa byly obsazená. Tak jsem si vyhlédl jiné, pro mě zatím neznámé. Rychle nafouknout člun a dát se do mapování dna. Pomalu začínám ztrácet víru, nemůžu najít to správné místo, kterému bych věřil. Ale nevzdávám to. A jak už to u nás rybářů bývá, trpělivost růže, respektive ryby přináší, našel jsem. Umístil jsem bojku, zprava od ní nakrmil přibližně 2 kg Krilla a zleva trochu Extáze. Nahodil jsem pruty a v klidu si vše přichystal. První den se mi žádný záběr nepoštěstil, druhý den mi vysoké teploty taky moc nepřáli. Těsně před půlnocí jsem ale uslyšel ten zvuk, na který celý den čekám. Je to tam! Po chvíli adrenalinového zdolávání jsem vytáhl mohutného lysce přes 17kg z leva bojky na Extasy.

01181-velka-foto-1.jpg

Teď už je bohužel čas stáhnout druhý prut a jít spát. Spokojený ze včerejšího úlovku ve 3:45 vstávám, dokrmuji a ve 4:00 nahazuji. Sleduju probouzející přírodu a čekám, zda-li se něco povede. Ale nic se nedělo. Přes den byly teploty opět tropické. Třetí den jsem neudělal ani jeden záběr. Aspoň jsem se vykoupal a chytil barvu. ,,Zítra už jedu domů“ běhalo mi hlavou, ale cítil jsem, že něco ještě přijde. A měl jsem pravdu. Hned po rozednění se mi povedli dva krásní lysci. Oba zabrali zprava bojky na Krilla.

01181-velka-foto-2.jpg

01181-velka-foto-3.jpg

Po obědě jsem začal balit a jel spokojený domů. Už teď se těším, až někam vyrazím, protože vím, že není lepší relax, než si v klidu sednout u vody a zapomenout na každodenní starosti.

S pozdravem Zdeněk ,,Maci“ Macek  

Návrat na přehled zpráv od vody