Rybaření z lodi - 4. 2. 2021

Během letních měsíců pravidelně jako každý rok většinou nejezdím téměř vůbec na ryby. O to více se pak těším na přicházející podzim. Tentokrát jsem podnikl delší podzimní výpravu na stojatou vodu a to z jednoho prostého důvodu. Byl to první test mé nové „low cost“ obytné lodi.

01782-velka-dsc_0988.jpg

Pokud si vzpomínáte, na jaře jsem psal, jak jsem strávil na Orlíku dlouhou jarní výpravu, kdy jsem se 4x stěhoval, abych našel klid na rybaření. Ano, právě na této výpravě, trochu psychicky vydeptán z neustálého fyzicky náročného balení a stěhování jsem si usmyslil, že si pořídím nějakou menší loď, kterou uzpůsobím ke kaprařskému lovu. Přes léto jsem na této myšlence pracoval společně s mým taťkou a z obyčejné plastové pramice jsme vytvořili pro mě samotného vyhovující obytný prostředek. Není to na žádné velké vody, ale na určitých vodách a na rychlé a krátké stěhování to skvěle poslouží.

01782-mala1-dsc_0965-nahled.jpg

01782-mala2-dsc_1002-nahled.jpg

Zpátky k samotné výpravě. Celkově jsem vydržel na této lodi téměř týden a pouze jednou se stěhoval. Neměl jsem tentokrát moc důvod měnit místo, protože jsem hned od začátku chytal velké množství kaprů a snažil se postupně selektovat. Bohužel i po přestěhování se mi dařilo pravidelně chytat kapry okolo 8kg a málokdy se povedl nad 10kg. Přece jen se mi však podařilo zdolat pár lepších kaprů do 14Kg, za které jsem v danou chvíli byl nesmírně rád. Na dva dny se za mnou přijel podívat i taťka, který místo selektování velkými průměry boilies zvolil malou pop-up KN černý pepř na návazci ronnie rig a mimo jiné se mu podařilo zdolat krásného mohutného lysce. Byla to zřejmě již starší ryba a mimochodem největší úlovek výpravy. Já chytal svoji podzimní klasiku, čili Gigantiku a to 2 x 24 mm a jako návnadu jsem stejně jako celý rok zvolil boilie Ekonomic Chilli-spice.

01782-mala1-dsc_0917-nahled.jpg

01782-mala2-dsc_0944-nahled.jpg

01782-mala1-dsc_0959-nahled.jpg

01782-mala2-dsc_1692-nahled.jpg

Výpravu jsem si užil, ačkoliv byla celkem náročná. Pobyt na lodi není pro každého, přece jen pevný břeh, bivak Tempest a lehátko Levelite je úplně jiná káva! Můžu ale prozradit, že jsem podnikl s lodí ještě jednu delší výpravu, kde se podařilo nachytat o poznání vetší ryby. O tom zase až příště.

Za Nikl tým - Radek Buchta

Návrat na přehled zpráv od vody