Jaro pod kopcem 1 - 15. 2. 2021

Tak jako každý rok si jarní měsíce vždy plánuji dovolenou pod kopcem (čtěte „Pálavou“), jinak tomu nebylo ani tento rok! Tuto takzvanou dovolenou si plánuji vždy již v Lednu tak abych jí včasně oznámil v práci a mohl tak čtrnáct dní sedět tam kde to mám nejraději!

01783-velka-img_5676.jpeg

Předchozí roky jsem tuto výpravu měl vždy od půlky do konce Května a vždy jsem tak chytl ryby které již byli vytřené a vraceli se zpět z přítoku, každý rok jsem tak odchytal již dobité ryby a rozhodl jsem se že tentokrát to posunu a snad to trefím. Neuvědomil jsem si že tuto výpravu jsem naplánoval na začátek prodlouženého víkendu, navíc Korona, no co vám budu…předchozí roky jsem seděl u vody skoro sám, na 1000m maximálně ve dvou, dnes jsem přijel k vodě a myslel jsem že se na patě otočím a pojedu domů, jediné co mě od toho odradilo byli kluci na lodi kteří celý týden tahali pěkné ryby.

Ovšem to co se na březích a hladině mé milované vody dělo bylo k pláči, břeh byl plný rybářů kteří seděli 50m od sebe, a když jste si našel třeba 150m úsek tak do hodiny jste tam měl další dva rybáře kteří tam prostě chtěli sedět a to že na vodě to bude zasíťované již nikoho nezajímalo, na vodě bylo 24lodí které navíc ani nevyužili vodní plochu ale byli už i 400m od břehu.

Bylo pro mne velmi těžké toto strávit, mám rád klid a svobodu. Nyní jsem se cítil jak Lev v zoo a tak jsem od čtvrtka do neděle kdy tento týden probíhal v podstatě ani nechytal a jen se opaloval, teploty okolo 30stupňů, hladina jako olej a na 1500ha se chytli snad dvě ryby a to z lodi!! Jediné v co jsem doufal bylo to že v neděli se všichni sbalí a pojedou domů což se tak i stalo ale pouze na pár hodin, jelikož útok na břehy se opakoval a tak jsem se poprvé stěhoval! 3-5hodin práce, vše přestěhované a montáže konečně ve vodě, uff. Když po pěti dnech konečně vyvezete jste plní očekávání, bohužel se nenaplnilo ba naopak ráno jsem se probral a cca 100m před mým lovným místem stojí loď!! Nevím co jsem komu udělal neboť tato výprava je hotové utrpení, mé rozhodnutí bylo rychlé, sedám do člunu a jedu si sbalit Hbojky a pruty! Opět se stěhovat super :)

Třetí místo mám vybrané a snad tu budu již do konce výpravy, vlevo cca 400m sedí kluci s Nikl teamu Kuba s Pavlem což je super a na pravo 600m také nikoho nemám konečně prostor! Chystám si tedy krmení, na tuto výpravu jsem si vzal Gigantiku, Devill Krill a Krill Kill vše v průměrech 20-24mm, montáže jsem měl nadělané na týden do předu a jeden jako druhý, snad budou tedy sedět! 25lb Strip-x , Continental vel.2, Mouthsnagger a Camo Shotz – jednoduchá ale účinná montáž!

01783-velka-img_1078.jpg

01783-velka-img_1099.jpg

Novou krev do žil mi vlila hlavně změna počasí, po pěti dnech totálního bezvětří a parna přichází ochlazení, a konečně i vlny! Sedám na člunu a vyrážím zkoumat místa předemnou, tentokrát jsem si dal na čas a opravdu práci s echolotem, od vzdálenosti 600m do 300m jezdím v 500m pásu sem a tam po 30metrech a zkoumám dno, kousek po kousku. Vybírám sví místa pečlivě odtud by šel vytáhnout tady určitě ne, věřím že tuto výpravu zlomím! Jeden prut jsem nakonec umístil do vzdálenosti 550m kde jsem našel starý palouček s půlmetru dlouhými pařezy, do prostoru cca 10kg 24mm kouli Gigantica a pod háček 2x 24mm. Druhý prut jsem si našel plato v blátě kde široko daleko bylo toto místo jediné tvrdé, okolo bylo pár pařezů které ovšem byli v blátě, tady jsem rozkrmil Devill a tygří ořech. Pod háček 24mm kouli a dvě zrnka tygřího ořechu. Konečně to tam leží a jdu se převléci, v tom slyším RX, asi se dorovnává šňůra říkám si, ale ne byla to ryba! Okamžik který přeji každému, moment kdy tomu dáváte vše ale přitom se nic nedaří se právě prolomil a já jedu první rybu! Během 24hodin zdolávám několik ryb , převážně dlouzí jezevčíci které zlákal větší zákrm Gigantiky ve váhovém rozmezí 12 - 14 kg krásné ryby…V noci hlásí že by mělo začít pršet, jdu tam tedy nabít nové náboje a snad přijde něco lepšího. To se dozvíte příště….

01783-mala1-img_1115-nahled.jpg

01783-mala2-img_5247_fotor-nahled.jpg

Za Nikl tým - Radek Zaviačič

Návrat na přehled zpráv od vody