Srpnové odpoledne - 8. 11. 2018

Jedno srpnové odpoledne jsem vyrazil zkusit štěstí ke břehu velké štěrkovny, kterou mám blízko bydliště. Po příjezdu k vodě zjišťuji, že se na velké části vody koná cvičení HZS, kdy jejich čluny a těžká technika promíchávají jednotlivé vrstvy vody. Vzhledem k tomu, že jsem na této vodě už jedno cvičení záchranných složek zažil, nejsem moc nadšený. Byl to však bohužel můj jediný volný den v tomto období a tak mi nezbývá nic jiného, než se s nepříznivými podmínkami u vody poprat.

01395-mala1-001-nahled.jpg

01395-mala2-002-nahled.jpg

Vzhledem k vysokým letním teplotám jsem zvolil hluboké místo, o kterém vím, že ho kapři v tomto ročním období velmi rádi vyhledávají. Na předem vyměřenou vzdálenost jsem pomocí S4 Spod rod od Soniku nakrmil přibližně 2kg krmení a to mixu Ready boilie a pelet Extasy. Pak už jen stačilo změřit vzdálenost pro nahazování a okolo krmného místa rozmístit oba pruty se silně dipovaným 24mm boiliem Extasy. Kvůli nutnosti nahazování za hranici 120m, jsem jako obvykle použil fluorocarbonovou montáž Safety helicopter rig a jako navázec proti zamotání, fluorocarbon Clearwater 25lb zakončený háčkem Centurion ATS vel. 2 od Carp´R´Us. Obě montáže nahazuji do zakrmené oblasti, chystám si vše potřebné pro noční lov a čekám, co se bude dít.

01395-mala1-004-nahled.jpg

01395-mala2-006-nahled.jpg

01395-mala1-003-nahled.jpg

01395-mala2-005-nahled.jpg

Až do setmění pozoruji na vodě cvičení a techniku HZS. S příchodem tmy se k mému štěstí vodní plocha vylidňuje a začíná pofukovat severní vítr směrem k místu, kde sedím. Moc šancí si kvůli hluku na vodě nedávám, přesto se po dalších 2 hodinách ozývá nepřetržitý tón mého příposlechu. Následuje zhruba 15 min souboj, po kterém úspěšně podebírám vysokého lysce, kterých v této vodě moc není. Na břehu jej pokládám do podložky a poznávám v něm lysce, kterého jsem ulovil před 11 měsíci, také při jedné odpolední vycházce k vodě. Bohužel si však kvůli velkému rybářskému tlaku na tuto vodu, zjevně prošel několika souboji, při kterých utrpěl viditelné zranění. Po dokumentaci a ošetření vracím rybu zpět do vody s přáním, aby se mu do doby než se znovu setkáme, vedlo lépe.

01395-velka-007.jpg

Za Nikl Team - Honza Kořenek

Návrat na přehled zpráv od vody