V týdnu - část 1. - 22. 11. 2018

Jelikož je velká většina mých výprav směřována k víkendu, kdy je tlak na naše vody obrovský a každý se snaží využít tyto dva dny volna, tak jsem se rozhodl vzít si v práci dovolenou a vyrazit na ryby od pondělí do pátku.

01403-velka-6.jpg

Bylo to úplně něco jiného, než jsem zvyklý. U vody byl téměř klid a já jsem si začal rybařinu užívat hned od začátku po příjezdu k pískovně. Taktiku jsem měl už předem v hlavě vymyšlenou. Jedním prutem jsem chtěl prochytávat okolí břehu a krmit střídmě a snažit se odchytávat každý kus, který propluje kolem mé nástrahy. Druhý prut jsem chtěl chytat dále od břehu, kde si markerem najdu něco zajímavého na dně a tento prut krmit masivněji hned od prvního dne. To se také stalo a na 73 metrech jsem takovou nerovnost našel. Byla to sice nerovnost s rozdílem tři čtvrtě metru, ale jak ukázal čas, ryby ji navštěvovali. Prut, který jsem měl u břehu, jsem krmil boilies Kill Krill a peletami Halibut. Druhý prut jsem se rozhodl krmit směsí boilies Scopex-Squid a ekonomickou verzí Massive feed- Strawberry a Chilli Spice. Toto ekonomické boilies je velmi dobrým a levným pomocníkem na delších vycházkách a ryby dokáže nejen udržet na krmném místě, ale také ryby donutí se na krmné místo neustále vracet. Důkazem toho byl dvakrát chycený ten stejný kapr během pěti dnů. 

01403-mala1-1-nahled.jpg

01403-mala2-2-nahled.jpg

Návazce jsem volil, jak už u mě bývá zvykem, velmi jednoduché, ale neskutečně chytlavé, které jsem zhotovil z fluorocarbonu Clearwater 25lb - Mouthsnaggeru Clear a nového háčku Predator č. 4 ( Vše od firmy CARP´R´US. ) Nástrahu pod háček jsem volil z boilies Gigantika, Kill Krill, MGS a Krill Berry. Navečer, když jsem si vařil večeři, přišla první razantní jízda a začala série záběrů na prut umístěný pod břehem. První dva dny jsem ryby odchytával pouze na tento prut. Ryb jsem pochytal spousty a hned od prvního dne jsem si rybaření užíval a u toho jsem se i vykoupal v krásně čisté vodě. Panovalo dost teplé počasí, které se mělo ve středu začít kazit a měly přijít přeháňky a velké ochlazení. Na druhý prut jsem nedostal první dva dny záběr, ale neustále jsem místo přikrmoval. Chtěl jsem tuto taktiku vyzkoušet, když jsem měl před sebou více dní lovu. Čekal jsem, co se bude dít až přijde ochlazení a jestli se tento prut rozjede. Ale o tom v další zprávě od vody, v druhé části tohoto článku.

01403-velka-3.jpg

01403-velka-4.jpg

01403-velka-5.jpg

01403-velka-7.jpg

Za Nikl Team - Martin "Novis" Novák

 

Návrat na přehled zpráv od vody