V týdnu - čast 2. - 20. 12. 2018

Kdo četl první část tohoto reportu tak ví, že jsem odjel na ryby na pět dní, od pondělí do pátku. První dva dny panovalo krásné slunečné počasí a já jsem odchytával ryby pouze na jeden prut kousek od břehu. 

01412-mala1-7-nahled.jpg

01412-mala2-5-nahled.jpg

Prut, který jsem měl nahozen na 73 metrech na malé nerovnosti na dně, jsem první den masivněji zakrmil a to hned 10 kg boilies. Stále jsem tento prut přikrmoval, i když jsem jízdu ne a ne dostat. Jak jsem již psal v první části, třetí den výpravy měla přijít razantní změna počasí a mělo se ochladit. Právě tato změna mě stále utvrzovala v tom, ať toto místo neustále přikrmuji a připravuji si ho. Už v noci jsem změnu začínal pociťovat a musel jsem si vlézt do spacáku. Ráno jsem nahodil a opět jsem si zalezl do vyhřátého spacáku. Budí mě příposlech a při rozepínání spacáku periferně sleduji, že mi svítí modrá barva a to znamená, že jsem konečně dostal první jízdu na prut z masivně prokrmeného místa. Právě na tento prut jsem začal dostávat záběry až třetí den výpravy a jsem si téměř jist, že v tom hráli roli dvě okolnosti. První okolností bylo to, že jsem první den místo prokrmil masivněji a to hned 10 kg směsi boilies a neustále tento prut přikrmoval. A druhým aspektem byla podle mě razantní změna počasí. Ryby jsem opět odchytával na boilies Gigantika, Kill Krill, MGS a Krill Berry. 

01412-mala1-1-nahled.jpg

01412-mala2-2-nahled.jpg

01412-mala1-3-nahled.jpg

01412-mala2-4-nahled.jpg

Jsem rád, že jsem nepolevil a tento prut neustále přikrmoval, i když jsem neměl první dva dny žádný kontakt. Poté začaly záběry chodit poměrně pravidelně a krásně jsem si zachytal a odchytával krásné a bojovné ryby a užil si krásnou a poměrně klidnou rybačku. I na této výpravě se mi povedlo chytit dvakrát doubla. Bohužel, nemám tolik dovolené, abych mohl takovýchto výprav plánovat více. O to větší je to výzva, probojovat se k pěkné rybě i o víkendu, kdy musím o tom co dělám více přemýšlet a snažit se přechytračit opatrné kapry, kteří podle mě vnímají víkendový tlak na naše revíry a přijímají potravu opatrněji než ve všední dny. Těchto pět dní uteklo jako voda a já začínal pociťovat víkendový tlak, kdy k vodě přijíždělo stále více a více rybářů. Proto se rozhoduji vše sbalit a zachovat si tyto dny v hloubi duše tak, jak se vše seběhlo a radovat se, že jsem mohl opět přelstít krásné ryby.

01412-velka-6.jpg

01412-velka-8.jpg

01412-velka-9.jpg

Za Nikl Team - Martin ´Novis´ Novák

 

Návrat na přehled zpráv od vody