Honzova série nezadržitelně pokračuje - 18. 6. 2009

Po úspěšném složení maturity a přijímacích zkoušek na VŠ už Honzovi Dadákovi po studijní odmlce nic nebránilo, aby mohl pokračovat ve své honbě za kapřími velikány a podařilo se mu přdat do své letošní sbírky trofejí další velmi cenný kus…

Tentokrát si pro svoji dvoudenní výpravu vybral svazovou štěrkovnu. Po příjezdu k vodě si vzhledem k nedávnému úrazu nohy našel místo s dobrým přístupem k vodě na návětrné straně. Ve vzdálenosti 70 metrů od břehu rozkrmil pás boiliem Mojito a Food signal ve velikosti 24mm. Již prvního večera se dočkal několika záběrů, ale spíše od menších ryb kolem 7–10kg. Druhý den foukal od rána velice silný vítr přímo proti jeho lovišti a záběry pokračovaly. Ale stále ryby s vahou kolem 7–10kg.
To nebylo pro Honzu vůbec uspokojivé a rozhodl se pro změnu taktiky. Loviště rozkrmil asi 3kg Food signalu ve velikosti 24mm a montáže umístil před a za rozkrmený pás. Záběry od menších kaprů ustaly, proto Honza před setměním ještě pro jistotu oba pruty přehodil a na oba nastražil Food signal „po doktorovo způsobu“ = ( na kámen několik měsíců vysušené) :-), které nadipoval v dipu Food-signal.

Kolem 11. hodiny večerní přišel velice opatrný záběr na pravý prut. Honza neváhal a přisekl. Od začátku cítil jen tupý rozvážný tah, „to je on, konečně!“ : blesklo Honzovi v hlavě. Po pár minutách se na hladině kousek od břehu, spolu s velikou vlnou, převalilo tělo statného šupináče, kterého Honza za pár okamžiků opatrně podebral. Při pohledu do podběráku se mu zatajil dech. Bylo jasné, že je úkol splněn. Na podložce odpočíval obrovský šupináč s mírami 87cm a 18,1kg!!!
Po změření a zvážení udělal jen několik fotek na samospoušť a kapr mohl spokojeně plavat zpět ve svém živlu.

Kvůli mnoha ostrým hranám škeblí a mnoha vázkám Honza použil na posledních 15 metrů silný šokový vlasec No Memory 30lb od Mack2, který vydržel na výbornou maximální zatížení. Na poslední metr udice kvůli bezpečnosti kaprů zvolil hotovou montáž Snag clip system 50lb. Návazec udělal ze silné potahované šňůrky Quick Silver Gold, háčku F.Cranked Hook č.6, fluorocarbonového vlasu Ready hair 57mm a Ring Kitu. Navíc pro perfektní funkci návazce jej doplnil o novinku, kterou dostal na testování, transparentní Mouthsnagger.

Gratulujeme! Perfektní práce! Ať se ti daří stejně dobře i nadále!

Návrat na přehled zpráv od vody