Ranní záběry! - 1. 3. 2019

Nastala půlka října a počasí stále nenahrávalo tomu, na co se vždy celé léto těším. Na to, až udeří první mlhavá rána a první ranní mrazíky a voda se začne pomaličku ochlazovat a vylidňovat od rybářů. 

01431-velka-9.jpg

I tak mi to nedalo a vyrazil jsem na třídenní lov na jednu větší pískovnu. Lidí bylo stále všude jako máku a tak si hledám místo v malé zátoce, kde jsem nikdy neviděl nikoho lovit. Po chvíli co prozkoumávám dno už vím proč. Všude se nacházela samá tráva a vodní řasa. Ale s tím se umím hravě vypořádat. Člun, kotvička - přitvrzení montáží ze šňůrky strip-x 45lb a háčku centurion č.2 mi v těchto podmínkách fungují dokonale a nemá cenu nic zjemňovat.

01431-mala1-3-nahled.jpg

01431-mala2-7-nahled.jpg

V zátoce rozkrmuji místo 5x5 metrů mixem boilies Scopex-squid, Kill krill a krmné verze Chilli. První záběr jsem očekával se setměním, ten ale nepřišel. Motám pruty a jdu spát. K ránu slyším první výskoky kaprů v mé zátoce. Hned na první pokus jsem nahodil svoje montáže do krmného místa a čekal jsem, co se bude dít. Ještě za tmy se mi rozjíždí levý prut s boilies Scopex- sqiud. Jedná se o menšího šupináče. Zaráží mě, že má tento kapr úplně čistou tlamku bez jediného vpichu po háčku. To je na této prochytávané vodě a ještě k tomu po letních měsících dost nevídaná věc. Celý den se nic neděje a je mi jasné, že se ryby ze zátoky odstěhovaly na volnou vodu.

01431-mala1-6-nahled.jpg

01431-mala2-4-nahled.jpg

Další ráno mám opět jízdu na levý prut a tentokrát jde o slušnější rybu. Vše se opakuje jako první den. Celý den a noc jsem bez kontaktu s rybou. Mám před sebou poslední ráno. Už v noci jsem si opět jist, že záběr ráno udělám. Také že ano! Poslední ráno mě probouzí krásná jízda a já si vychutnávám zdolávačku ze člunu. Rybu musím kotvičkovat a do poslední chvíle nevím jak je ryby veliká, protože s rybou táhnu velké množství trav. Po podebrání ryby mám podběrák plný trav a pod nimi se skrývá lysec. Vše krátce dokumentuji a kapra pouštím zpět do svého domova, když v tom se mi rozjíždí druhý prut. Opakuje se ten samý scénář jako u předchozího kapra. Jen na konci na mě čeká výstavní lysec, skoro řádkáč . Byla to opravdu nádherná ryba.

01431-velka-1.jpg

01431-mala1-2-nahled.jpg

01431-mala2-5-nahled.jpg

Na této výpravě bylo krásně vidět, že kapr najížděl do zátoky pouze v ranních hodinách. Sledoval jsem ostatní rybáře na revíru a u žádného jsem nezaznamenal ani jednu zdolanou rybu. Myslím si, že jsem z minima vytěžil maximum a odjíždím domů spokojený. Hlavně ten poslední kapr mi udělal obrovskou radost. Byl opravdu krásný.

01431-velka-8.jpg

Za Nikl Team - Martin Novák

Návrat na přehled zpráv od vody