Přesnočka na Labe! - 9. 3. 2019

Pro možnost chycení velkého kapra udělám opravdu hodně, a proto si hledám revíry, kde tito kapři plavou. Jenže, tyto revíry mám, bohužel, vzdálené spousty kilometrů od mého domova, a proto na přesnočky moc nejezdím! Ale i tak si někdy srdce řekne a mozek vynechá a já tuto pár hodinovou akci podniknu! 

01434-velka-3.jpg

01434-mala1-4-nahled.jpg

01434-mala2-5-nahled.jpg

Tentokrát vyrážím na řeku Labe. Navíc panovalo dost špatné počasí na ulovení velké ryby a rtuť teploměru atakovala 30 stupňové příčky. I tak jsem prostě musel vyrazit a na pár hodin ukojit ten silný pud lovce. Hned po příjezdu na místo jsem vyrazil na vodu a zmapoval si dno a našel si takzvanou patu na dně. Tam jsem položil jednu z montáží, na jejímž konci se nacházeli dvě 24mm koule Scopex-Sguid a zasypal je 1 kilogramem boilies Noční Můra. To samé jsem provedl s druhým prutem, jen jsem tento prut umístil přímo do koryta řeky. Na těchto rychlých akcích přespávám v autě, takže po položení prutů jsem měl vše hotové a mohl si sednout na břeh řeky a pozorovat, co se bude dít.

01434-velka-1.jpg

01434-velka-2.jpg

Tuto výpravu chytám dva menší kapry a jednoho amura. Spousta lidí by si určitě řekla, že nemá cenu jezdit k vodě a utrácet finance za benzín, boilies a hlavně ztrácet čas kvůli těmto rybám. Já jsem ale naprosto spokojený a odjíždím s dobrým pocitem, že jsem udělal vše pro ulovení velkého kapra, i když se mi ho zrovna přelstít nepodařilo. Možná přede mnou ani jeden z těch větších neproplul, ale já tam byl a byl jsem na něho připravený! Podle mě by opravdový kaprař neměl mít radost jen z velkých kaprů, ale měl by ho potěšit i menší kapr s velkým příběhem! Ryba je pro mě opravdu "jen" ta sladká tečka na konci toho mého příběhu! Tak snad možná příště.

01434-velka-6.jpg

Za Nikl Team - Martin "Novis" Novák

 

Návrat na přehled zpráv od vody