Jarní lov z pontonu ve Francii - 3. 7. 2019

Tak jako každý rok, tak i letos jsem měl naplánovanou 14-denní výpravu do Franci. Po loňských zkušenostech lovu z nafukovacího pontonu jsem měl pro letošní rok také jasno. Termín byl naplánovaný, parťák taky, nezbývalo nic jiného, než vyrazit. 

01480-velka-img_0076.jpg

Tentokrát padla volba na jezero, kde jsme ano jeden z nás doposud nerybařili. Byla pře námi další výzva v podobě neznámé vody a nového dobrodružství. Tuto výpravu jsem již o týden kvůli chladnému počasí odložili a bylo to málo. První dny výpravy to vypadalo spíše na podzimní, než jarní vycházku. Na jezeře se nesmí lovit z lodi v noci a pro nás to znamenalo každé ráno vyrazit na vodu, vykotvit se, vyvozit pruty a večer se setměním pustit vodu a jet se vyspat na nejbližší parkoviště.

01480-velka-kapri-v-melke-vode-jeste-nebyli-za-to-parezy-bylo-dno-doslova-posete.jpg

Během prvních čtyřech dnů se dařilo dělat pravidelně záběry jen Tomášovi, já byl stále bez kontaktu. Doposud jsme lovili pouze na jednom místě, pouze jsme měnili místa na dně.Pátý den jsme se rozhodli pro změnu místa do úplně jiné části revíru. Zde se konečně hned první den dočkávám záběru i já. Jedná se o krásnou jikru s váhou 24,20kg. K tomuto kaprovi mám i zajímavý příběh, který není jen o tom, jak jsme museli výpravu kvůli mým zdravotním problémům se zády ukončit, ale....o tom až v připravovaném článku.

01480-velka-zene-se-bourka.jpg

01480-velka-img_0074.jpg

01480-velka-rdost-z-ulovku-byla-velika.jpg

01480-velka-dlouho-jsem-si-neulovit-tak-krasneho-lina.jpg

01480-velka-toto-jsou-okamziky-proc-to-vse-delam.jpg

Jirka "Scopex" Majer

Nikl - Trakker - Carp´R´Us Team International

Návrat na přehled zpráv od vody