Květnové tažení - 24. 7. 2019

V měsíci květnu jsem měl naplánované dvě delší akce a také první letošní podporu mláděže. Tento report bude o první chystané výpravě na malou svazovou pískovnu. K vodě přijíždím v úterý po práci a jak je tu zvykem, pískovna je skoro plně obsazena. Jsem nucen si vybrat ze dvou míst. Nakonec se rozhoduji pro místo s menším komfortem na břehu. Na celé pískovně je téměř stejná hloubka a tak není zas tak důležité, kde sedíte, ale spíše jakou zvolíte taktiku a jak přistoupíte k samotnému lovu.

01486-mala1-2-nahled.jpg

01486-mala2-7-nahled.jpg

Jelikož tu hodlám strávit pět dní, tak na první zákrm volím 5 kg boilies economic Strawberry. Hned první noc dostávám dva záběry, které proměňuji v kapry. Cítil jsem, že kapři jsou při chuti! Nebudu se tu dlouze rozepisovat a popisovat den po dni, ale nakonec jsem nějaké ryby pochytal a užil si krásné souboje! Prožil jsem krásné chvíle, kterých jsem si moc vážil a soustředil se pouze na lov. Během těchto pěti dní jsem musel měnit taktiku, protože třetí den výpravy ryba přestala jako mávnutím kouzelného proutku úplně reagovat na moje nástrahy, ale naštěstí jsem na tuto změnu zareagoval včas a teď zpětně vím, že jsem zareagoval úspěšně. Přestal jsem úplně krmit a začal jsem používat jen 4 boilies na pva pásce ke každému náhozu. 

01486-mala1-1-nahled.jpg

01486-mala2-3-nahled.jpg

01486-mala1-5-nahled.jpg

01486-mala2-6-nahled.jpg

Věřím tomu, že kdybych neustále házel do vody kilogramy boilies, že bych se k rybám, které jsem nakonec pochytal, vůbec nedostal. Většina ryb reagovala na boilies Gigantika a Extasy. Tato voda je krásná jen, bohužel, většina lidí není spjata s přírodou a nechápe, že v přírodě jsou jen jako hosté. Je to velmi smutná, ale pravdivá věc! Proto jsem se těšil na druhou akci, kterou jsem měl naplánovanou hned po téhle. K vodě, kde je božský klid a je velmi málo navštěvována pro její obtížnost. Ale o tom až příště!

01486-mala1-8-nahled.jpg

01486-mala2-9-nahled.jpg

Za Nikl tým - Martin Novák

Návrat na přehled zpráv od vody