Pískovna na otočku! - 31. 10. 2019

Celé Česko zachvátila vlna horkých tropických dní a na ryby jsem neměl ani pomyšlení. Jenže po otevření mobilní aplikace, kde sleduji počasí, jsem zjistil, že se na nás valí hrůzostrašně vypadající bouřka. V tu chvíli jsem pustil mobil z ruky a běžel jsem rychle naházet věci do auta. Ani ne za půl hodiny jsem seděl v autě a upaloval si to na malou svazovou pískovnu. Chtěl jsem této nepříliš příznivé fronty využít a pokusit se pochytat nějaké ty kapry.

01527-velka-3.jpg

Po obědě opravdu přicházejí bouřkové mraky a zvedá se silný vítr. Zalézám do svého brolly a vše mám připravené na svém místě. Zanedlouho přichází neuvěřitelný slejvák. Provazy vody mi vyplachují brolly. Nestačím nic dělat, jen zvedám nohy a koukám se na tu ohromnou sílu přírody. Po čtyřech hodinách je po všem. Úplně se změnil vzduch, najednou se dá krásně dýchat a tlak se mění na hodnotu, která je velmi příznivá. Ještě než se setmělo dostávám dvě jízdy. První je menší lysec a druhý záběr je už o dost větší lysec.

01527-velka-1.jpg

01527-velka-2.jpg

Po druhé rybě beru kobru do ruky a místa hned zasypávám boilies 68. Stalo se přesně to, v co jsem doufal. Nevlídná fronta změnila tlak a rozpohybovala kapry k šílenství začít se krmit po úmorných dnech plných veder. S přicházející tmou se mi rozjel prut ještě třikrát. Největší kapr výpravy byl zdravý, krásný lysec, který byl plný sil a souboj s ním byl neuvěřitelný. Chvílemi jsem si myslel, že jde o sumce, ale nakonec se z vody vynořil tvor, pro kterého jsem si přijel. Po dlouhé době jsem také viděl nádherného mloka, který mi přešel přes cestu, když jsem jel z výpravy domů. Mloka jsem opatrně přenesl na druhou stranu silnice a pustil ho k nedalekému potoku do trávy. Popřál jsem mu mnoho štěstí a pokračoval jsem směrem k domovu. Užívejte si každou chvíli v přírodě a buďte k ní ohleduplní!

01527-velka-4.jpg

01527-velka-6.jpg

01527-velka-5.jpg

Za Nikl tým - Martin Novák

 

Návrat na přehled zpráv od vody