Řeka v úplňku! - 30. 12. 2019

Letos mi Labe nedalo moc spát. Od poslední výpravy uběhlo deset dní a já se musel k řece vrátit. V úplněk, který právě panoval, moc nevěřím. Usedám na to stejné místo jako předchozí výpravu a proto dobře vím, kam montáže položím. Svoje montáže zakrmuji 5 kg na prut. Myslím si, že to na řeku není zase tak velké množství. Spoustu toho roztluče bílá ryba a něco odnese proud. Je přede mnou první noc a měsíc svítí jako blázen. V noci nepoužívám ani čelovku. Tak to mám nejraději, byt co nejméně vidět! A navíc se v noci ani nic nestalo.

01558-velka-3.jpg

01558-velka-5.jpg

Ráno dokrmuji pruty 1 kg boilies a čekám na první kontakt. Ten přichází až s rozedněním a já mám sérii čtyř záběrů. Ze 4 kaprů je jeden na fotku. Přes den je klid a já čekám na noc. V noci se ovšem také nic neděje. Jen mě přišli navštívit dva divočáci. Vůbec o mě nevěděli, tak jsem je mohl chviličku pozorovat. Musím se přiznat, že mi adrenalin vystřelil tak vysoko, jako když dostanu záběr. Když byli ode mě tak na deset metrů, tleskl jsem a byl rád, že se lekli a nabrali k úprku ten správný směr, ode mě na druhou stranu.

01558-velka-1.jpg

01558-velka-6.jpg

Bylo zde druhé a zároveň poslední ráno výpravy. Věřil jsem, že ryby zase připlují a tak jsem nasypal na krmná místa po 2 kilogramech boilies. Ryby byly vcelku přesné. První záběr přišel jen o půlhodiny později než předešlý den. Zase přišla série tří záběrů po půl hodině. Kill Krill byla moje top nástraha na této vypravě a já jsem si lov na řece v úplňku užil, přestože mě úplněk na Labi zase nepřesvědčil. Ale rána mi to naštěstí vynahradila!

01558-velka-2.jpg

01558-velka-7.jpg

Mějte se fajn a užívejte!

Za Nikl tým -  Martin Novák

Návrat na přehled zpráv od vody