Podzimní výprava na Labe - 4. 1. 2020

Jak to už bývá, skončením léta začíná nejlepší rybářská část roku – podzim. Alespoň já to tak vnímám a nejvíce ryb mám právě v tomto období. Letošní podzim jsem podnikl kromě krátkých vycházek dvě týdenní. První z nich směřovala na milované dolní Labe, které jsem poprvé navštívil před třemi lety. I letošní výpravu jsem zahájil sám a na víkend se zamnou podíval taťka. Řada lidí, zejména nerybářů vždycky nechápe, jak někde můžu být týden sám. Já už to těmto lidem ani nevysvětluji, protože mám zkušenost, že jim to prostě nevysvětlíte. Nicméně mě to tak vyhovuje, nerad jsem na někoho vázaný, už v předchozích zprávách jsem kolikrát psal, že stěhování se vyplácí a někteří rybáři jsou v tomto trošku pohodlní. Další velice známá věc je, že čím více vlasců, tím menší šance na velkou rybu.

01561-mala1-dsc_0013-nahled.jpg

01561-mala2-dsc_0037-nahled.jpg

Teď ale zpátky k samotné výpravě. Opět jsem zvolil naskládání věcí na člun a odplutí na někam po vodě. Místo jsem našel poměrně brzy, ale nikdy jsem na něm předtím nechytal. Po prozkoumání dna jsem se rozhodl zůstat. Pruty jsem rozmístil do „véčka“, aby si navzájem nevadily. Jako nástrahy jsem zvolil Gigantiku, Kill Krill a 68čku. Jako krmení půl na půl boilies ekonomik a massive feed, zalitým játry s trochou vody. Za týden jsem udělal opravdu velký počet záběrů. Nejvíce jsem měl okolo 15-ti kaprů za den. Bohužel však velká část z nich, byla velikost okolo 5kg. Mezitím občas přišel kapr kolem 10kg a pak pár jedinců 14 kg a více. Opravdu skvělý zážitek byl, když hodinu po poledni jsem dostal nesmělý záběr, s předpokladem malé ryby jsem začal zdolávat ke břehu, ale po chvíli ohnutý prut a velký tah mě vyvedl z omylu. Rychle jsem skočil do člunu a začal snad půl hodinový souboj, který končil šťastně pro mě a rybu jsem bezpečně navedl do podběráku. To už jsem tušil, že to bude váhově směřovat k hranici dvacet kilo. Nakonec po odvážení a změření krásný metrový šupináč s váhou 19kg+, který si zobl jednu 24mm kuličku Gigantika. Na víkend mě navštívil taťka a i jemu se podařilo nachytat plno kaprů, z nichž největší měl 15,5kg.

01561-mala1-dsc_0002-nahled.jpg

01561-mala2-dsc_0071-nahled.jpg

01561-mala1-dsc_0133-nahled.jpg

01561-mala2-dsc_0191-nahled.jpg

I přes netradičně teplé podzimní počasí jsem si výpravu užil a beru ji za úspěšnou. Tímto bych chtěl poděkovat firmě Nikl, nejen za skvělé krmení, které mě málokdy nepomůže k úlovku, ale i za kvalitní produkty, které postupně doplňuji do své výbavy. Časem bych rád napsal nějakou recenzi pro ostatní rybáře (například na bivak Trakker Tempest, lehátko Trakker Levelite a přepravní vozík od stejné firmy. Pro lepší posudek až po nějaké době používání.

01561-mala1-dsc_2057-nahled.jpg

01561-mala2-dsc_2175-nahled.jpg

Firmě Nikl i ostatním slušným rybářům přeji mnoho úspěchů jak v rybářském tak i osobním životě v novém roce 2020.

Za Nikl tým - Radek "Buchťák" Buchta

Návrat na přehled zpráv od vody