S přítelkyní! - 14. 3. 2020

Na tyto výpravy se vždy těším. Jsou to výpravy, na kterých se mohu o svoje zážitky podělit hned na místě a prožít je s mojí přítelkyní, protože z vyprávění už to nikdy není takové jako když to sami prožijete! Byl krásný podzim a já jsem doma navrhl, že vyrazíme na společnou výpravu, pokusit se přelstít jednoho z místních kapřích monster. Vydali jsme se na čtyři dny. Jako návnadu jsem vzal boilies 68 a nástrahu také boilies 68 v dipu. To se později ukázalo jako výborná volba! Toto boilies je opravdovou zbraní na celou sezónu, ale podzimní lovy s ním jsou výjimečné.

První den jsem naše krmné místo důkladně prosypal boiliesem a opravdu jsem nešetřil. Tak nějak jsem tušil, že jsme ve správný čas na správném místě. Po prvním dnu bez záběru jsem začal malinko pochybovat, ale to k tomu patří. Honí se mi hlavou různé myšlenky, když čekám na první záběr. Když ale záběr přijde, tak se hned uklidním a vím, že je potřeba pracovat. Druhý den konečně přichází krátké pípnutí a cygnet bobina se mi přilepuje k prutu a prut se šponuje dále do strany. Je to tu! Jde se do akce a po dlouhém souboji konečně mohu přítelkyni ukázat krásné, mohutné tělo lysce! Přítelkyně mi dělá pár fotek s rybou a vím, že je vše jak má být. Sleduji počasí a má přijít ochlazení a velký vítr směrem na nás. Okamžitě beru do ruky kobru a hodinu kobruji na naše krmné místo další kila boilies. Věděl jsem, že když to neudělám hned, tak později v prudkém větru tam návnadu už nedostanu. Zanedlouho opravdu přichází vichřice s deštěm a tak si vaříme teplý čaj! Vše po půl dni ustává a já jsem rád, že jsem nemusel k prutům, ale hned jak přestalo pršet, tak se ve mně zase probudil pud lovce. Bylo mi jasné, že ty obrovské vlny, co šly půl dne na nás, přinesou záběry. Tohle počasí a vlny na naše krmné místo jsou tím nejlepším, co nás mohlo potkat.

V noci přichází krásná ryba. Je to opravdu pan dlouhán s neskutečnou sílou v zadní ploutvi. Ta vichřice nám nafoukala opravdu krásné, zdravé a bojovné ryby a spoustu neskutečných zážitků! Pochytali jsme ryby opravdu těžké a s přítelkyní jsme zažili další úžasnou výpravu! Těžko říci jestli by ty záběry přišli nebýt té vichřice, ale o tom rybařina je, být ve správný čas na správném místě! Svatý Petr nás prostě odměnil a my jsme byli moc vděční, protože jsme věděli, že žádná ryba není samozřejmostí!

01581-mala1-1-nahled.jpg

01581-mala2-2-nahled.jpg

01581-mala1-3-nahled.jpg

01581-mala2-4-nahled.jpg

01581-mala1-5-nahled.jpg

01581-mala2-6-nahled.jpg

01581-mala1-7-nahled.jpg

01581-mala2-8-nahled.jpg

PS: slova mojí přítelkyně: ,,68 je nejlepší"!!

Za Nikl tým - Martin Novák

Návrat na přehled zpráv od vody