Jaro na přehradě - 23. 7. 2020

Kvůli současné situaci, která nás letos nečekaně zasáhla, jsem musel zrušit všechny naplánované výpravy a zaměřit se na domovské vody.  Protože v mém okolí velký výběr není, rozhodl jsem se, že se začnu věnovat menší přehradě. Na této vodě rybařím již od mala, ale k velkých úspěchům jsem se nikdy nedopracoval. Vždy jsem měl veliké problémy se dostat s úlovkem kapra nad 5 kilogramů. Dnes již vím, že jsem neseděl na správných místech a už bych si na daná místa asi nesedl. Letos jsem se rozhodl vyzkoušet nejrozlehlejší část vody. Lovná místa jsem si vytipoval ve vzdálenosti od 180 do 300 metrů. Každou výpravu jsem místa a vzdálenosti měnil, abych prochytal co největší vodní plochu a zkusil co nejvíce míst. Nakonec jsem jedním prutem trefil hot spot, slávičkové pole asi 2 na 2 metry. Toto místo se ukázalo jako klíčové a jeden prut jsem zde umístil každou vycházku.

Poprvé jsem se na tuto vodu vypravil začátkem března, ale záběru jsem se nedočkal. Prvního letošního kapříka jsem ulovil na své třetí vycházce.

01666-velka-foto-c-1.jpg

Ze zkušenosti jsem věděl, že na tomto revíru perfektně šlape Kill Krill, protože voda byla ještě dost studená, vsadil jsem na asi půl roku dopředu zatraktivněné kuličky boostrem a Liquid Krillem s pepřovou plovkou zalitou pepřovým esenciálním olejem.

01666-mala1-foto-c-2-nahled.jpg

01666-mala2-foto-c-3-nahled.jpg

První delší výpravu jsem podstoupil o Velikonocích, jednalo se o desetidenní výpravu. Zprvu se mi moc nedařilo, a tak po čtyřech dnech nastal čas stěhování. 

01666-velka-foto-c-4.jpg

Zhruba po dvou dnech se mi jeden prut konečně rozjezdil. Bylo to již zmiňované slávičkové pole. Denně jsem krmil zhruba jeden kilogram směsi Massive Feedu - Squit & Octopus a Kill Krillu. Po třech dnech krmení mi to rozjela první ryba přes deset kilo, krásný téměř třináctikilogramový lysec, ze kterého jsem měl obrovskou radost.

01666-velka-foto-c-5.jpg

Po této rybě jsem opět tři dny nedokázal udělat záběr a až poslední noc se mi povedla další ryba, byl to kapřík atakující těsně desetikilogramovou hranici.

01666-velka-foto-c-6.jpg

Kvůli časové vytíženosti jsem se k vodě opět dostal až v půlce května. Opět se jednalo o týdenní výpravu. Na této výpravě jsem se rozhodl krmit o něco více, přibližně tři kilogramy denně. Na místo jsem přijel v pátek okolo poledne, našel jsem oblíbený flek, zakrmil a prut umístil deset metrů od krmáku. K večeru panovalo počasí, které vím, že zde funguje. Přes den bylo zataženo a foukal silný vítr, který se k večeru uklidnil až na úplný olej a začalo se vyjasňovat. Něco bylo cítit ve vzduchu. V jedenáct hodin mě ze spacáku vytahuje razantní jízda. Beru prut, skáču do lodi a hurá za rybou. Po tří stech metrech jsem se dostal nad ní a zhruba po desetiminutovém souboji jsem na 24 mm criticals v příchuti Kill Krill a na oblíbený Blowback rig s Predátorem velikosti šest podebral nový osobák z domovské vody. Pěkně stavěný lysec s váhou čtrnáct a půl kilogramu. 

01666-mala1-foto-c-7-nahled.jpg

01666-mala2-foto-c-8-nahled.jpg

Po tomto kaprovi jsem měl pár ryb do osmi kilogramů a začalo tření, které nadobro ukončilo rybí aktivitu.

Ať se vám daří.

Adam Novák

Návrat na přehled zpráv od vody