Kouzlo s názvem pop-up - 8. 11. 2020

Je tomu již řadu let, co jsem přijel na první Podporu mládeže pořádanou Karlem Niklem. Z této skvělé akce jsem si odnesl mnoho nových poznatků a zkušeností, ale hlavním přelomem pro mě bylo používání samostatných pop-up kuliček. Do té doby jsem chytal převážně na panáčka nebo samostatné boilies na dno. V ten den nám Karel vyprávěl, o použití plovoucího boilie, jak ho správně navázat a tak dále. Říkal nám dokonce, že když se toto boilie správně naváže, je mnohem účinnější než samotné boilie na dno, čemuž se mi nechtělo věřit.

01730-velka-martin-posl-11-10-2020_foto-c-1.jpg

Poté, co jsem se naučil toto boilie správně nastražovat jsem si vzpomněl na Karlova slova. Opravdu je toto boilie při správné prezentaci mnohdy ta nejúčinnější zbraň na kapry. Různých nastražení je mnoho. Zásadní věc ale zůstává stejná – kulička MUSÍ být umístěna blízko háčku. Další velmi podstatnou věcí je velikost a ostrost háčku. Kvůli tomu, že se kulička nachází v těsné blízkosti háčku, je lepší používat větší velikosti (ke 14mm kuličce klidně háček velikosti 6 nebo 4). Jako hlavní výhodu plovoucího boilie vidím fakt, že je díky svému postavení ve vodním sloupci a mnohdy velmi výrazné barvě schopné vyprovokovat i letargickou rybu, která nutně nemusí chtít přijímat potravu. Tuto malou kuličku sezobne hlavně tedy ze zajímavosti.

01730-mala1-martin-posl-11-10-2020_foto-c-2-nahled.jpg

01730-mala2-martin-posl-11-10-2020_foto-c-3-nahled.jpg

V poslední době jsem si velmi oblíbil návazce Ronnie rig. Jeho navázání je vcelku snadné a rychlé, ale já používám hotové fluorocarbony Ronnie boom, které mi celý proces ještě zjednoduší. Do očka obratlíku pouze stačí navléknout háček a zajistit smršťovací hadičkou. Potom už stačí na háček navléct malý obratlíček s kroužkem, který zajistíte zarážkou a máte hotovo. Po případě si můžete ještě návazec dovážit kouskem plastického olova.

01730-mala1-martin-posl-11-10-2020_foto-c-4-nahled.jpg

01730-mala2-martin-posl-11-10-2020_foto-c-5-nahled.jpg

Věřím, že po vyzkoušení této nebo jiné montáže na Pop-up se také přesvědčíte o účinnosti této prezentace nástraha. Mnohokrát se mi stalo, že jsem byl na rybách s kamarády, měli jsme nahozených třeba šest prutů vedle sebe a jako jediný jsem dostával záběry já, právě na prut s jednou malou plovoucí kuličkou.

01730-velka-martin-posl-11-10-2020_foto-c-6.jpg

Všem slušným rybářům přeji hodně úspěchů.

Za NIKL/Carp’R‘Us TÝM

Martin Pösl

Návrat na přehled zpráv od vody