Miluji květen - 18. 11. 2020

Květen je měsíc, na který se těší snad každý kaprař.  Příroda žije na plné pecky, ptáci zpívají , vzduchem se nese vůňe rozkvétajících květin a kapři se začínají futrovat. Od začátku roku jsem se dost trápil. Ryby se mi obloukem vyhýbaly a když už se nějaký kapr povedl dal by se určit za tzv. vymodleného náhoďáka.

 Na  začátek května jsem plánoval tydenní výpravu na Labi ovšem z předešlých nepovedených vycházek jsem usoudil, že je čas zkusit něco trošku jiného. Našel jsem si jednu starou pískovnu, na které není velký tlak kaprařů a nikdo vlastně neví co zde žije za ryby. Po pár dnech, strávených hledáním známek přítomnosti větších kaprů, jsem naložil auto a vyrazil směr stará pískovna. K vodě jsem dorazil až na večer, a tak jsem dlouho neotálel a usadil se na prvním vytipovaném fleku. Byl krásný večer a já se nemohl dočkat až do vody pošlu své montáže, které se skládají z 25lb Strip X. Ještě před nahozením prutů však provádím první zákrm pomocí rakety spider, háčku Continental ATS. Velikosti 4 , na němž mám nasazený krátký Mouthsnagger. Zhruba 2,5 až 3 cm nad háčkem mám 1.2g Camo Shot a na konec vrchní část opatřenou Anti tanglem.

01735-velka-fotka-bizuterie.jpg

Do vody posílám zhruba 3 kila partiklu,s tím, že na jeden prut krmím navíc peletkami DevillKrill o průměru 3mm a 10mm a na druhý prut kuličkami Kill Krill20mm a 24mm.  

01735-velka-criticalsky.jpg

Zkouším házet s připravovanými vlasci firmy Nikl. Musím zatím jen chválit. Vlasec krásně drží a parádně lítá.

01735-mala1-bobiny-nahled.jpg

01735-mala2-pruty-nahled.jpg

Krmím na 100 metrů, kde je na dně dlouhá písková lavice, jejíž vrchol je v hloubce necelých 2,5 m a pata ve hloubce 4,5 metru. Jeden prut dávám na vrch a druhý prut na patu, tzn.  spodek muldy.

01735-velka-kilovka.jpg

Se západem slunce posílám montáže na svá místa a sleduji hladinu, která se hemží aktivitou. Místy se ukáže i kapřík. Nevypadá to sice na velké kusy, ale z prvu chci dostat kontakt s jakoukoliv rybou. V jedenáct večer začalo jemně poprchávat a rybám to svědčilo. Chvilku po začátku deštíku přišel první záběr. Malá ryba, která si vzala 21mm criticals DevillKrill. Chvilku po nahození dostávám druhý záběr od ryby podobné velikosti, ale nevadí mi to, protože tak dostávám informaci že se ryba na místě začína krmit. Ráno posílám pruty do vody a přikrmuji dvě hrsti boilies. Okolo šesté ráno mám záběr na 24mm criticals KillKrill. Na konci je opět menší ryba za to ale krásná. Při focení dostávám záběr i na druhý prut a vytahuji rybu uplně stejnou jako je ryba v podložce jen o něco větší.

01735-velka-dabl.jpg

Přes den dělám dost záběrů, ale ryby stále do 70cm. Já si však užívám aktivitu a nějak si havu s velikostí nelámu. Týden pokračuje ve stejném znamení. Malé ryby, spousta záběrů a přicházející únava. Přišla poslední noc a já se rozhodl přitvrdit. Večer krmím zhruba dvě kila 24mm kuličkami Kill Krill a DevillKrill. Na návazce dávám samotnou criticals 24mm DevillKrill a 24mm kill Krill, seřízlou s 14mm plovkou ananas. Změna do půlnoc výsledek nepřinesla. Alespoň jsem se po týdnu tahání menších ryb do 7 kil pořádně prospal. Ráno posílám pruty zpět a opět krmím dvě hrsti kuliček. Probouzí mě pomalá jízda na panáčka Kill Krill s ananasem.  Po delším souboji a otáčení ryby, která si to namířila do spadlých stromů mi v podběráku končí krásný tmavý kapr. Konečně ryba u které jsem vyndal váhu. Není to obr, ale je to pro mě hodně cenný kapr. Nejspíš panenská ryba, protože v puse neměl známku po dřívějším chycení. Zdravá a čistá ryba co víc si přát. Nemusí to být sele.

01735-velka-tmavy-kapr.jpg

Rybu pouštím do jejího domova a posílám montáž zpět na místo. Přichází balení. Část výpravy, kterou úplně  nemusím. Odpoledne mě však opět zvedá jízda na Devilla. Zlatonka. Jméno, které ponese tento kapr dokud bude na živu. Krásný dlouhý kapřík s plným břichem a zlatavým zbarvením.

01735-velka-zlaty-kapr.jpg

Kapříka pouštím a pokračuji s balením. Nakonec se mi podařilo přelstít dvě ryby okolo 10 kil . Dostal jsem sice pořádný výprask. Ale celkově jsem si výpravu užil stále bylo co dělat. Poznal jsem novou vodu a mám pár nových cílů na tento rok. Určitě se sem vrátím, protože jsem si jist, že zde plave ryba přes 15 kilo. Navíc zde mám co oplácet. Super zkušenost a voda, do které se ještě pořádně opřu.

Za Nikl tým - Jakub Macháček

Návrat na přehled zpráv od vody