Prodloužený víkend s Bennymm - 25. 11. 2020

Byl třetí týden po konci karantény, zrovna byl prodloužený víkend a s kamarádem Bennym jsme si naplánovali tří denní výpravu na jedno krásné zarostlé jezero s průzračnou vodou. K vodě jsme dorazili v poledne, rychle jsme nafouknuli člun, najedli se a připravili pruty. Na takováto jezera s průzračně čistou vodou mám na cívce namotaný fluorocarbon Clearwater, na konci kterého mám šokový vlasec Clearwater, protože je i v takto čisté vodě naprosto neviditelný.

It was the third week after the lockdown and a extra long weekend, so Benny and i planned a three day session on a very weedy and clear lake. We arrived at noon at the lake and we inflated the boat, eat some sandwiches and prepared the rods. For this type of lakes i use the fluorocarbon mainline “Clearwater” and the “Clearwater” shockleader, because its total invisible in this clear water. 

01739-mala1-dsc_0736-nahled.jpg

01739-mala2-dsc_0798-nahled.jpg

Jako návazec na první prut jsem zvolil kombinovanou montáž zhotovenou ze 30lb Stiff linku a krátkého kousku měkké šňůrky Smooth Braid 25lb, na kterou jsem navázal háček Gladiator LS velikosti 4, který jsem ještě doplnil o vlasové rovnátko Mouthsnagger shorty hnědé barvy.

Na druhý prut jsem umístil návazec Blowback-rig zhotovený z již zmiňované měkké šňůrky Smooth Braid a háčku Centurion 2000 velikosti 4 doplněného o kroužek a dlouhé vlasové rovnátko Mouthsnagger.  Na jeden návazec jsem umístil panáčka a na druhý jednu kuličku na dno. Naskočil jsem do člunu a vydal jsem se zavézt své pruty. První montáž jsem se rozhodl položit přímo na lavici a druhou montáž jsem umístil pod tuto lavici. Teď už zbývalo jenom počkat na záběr. V noci jsme se moc nevyspali. Nebylo to kvůli kaprům, ale mohli za to líni.  Rozhodl jsem se tedy na své místo trochu dokrmit boilie a převést své pruty na další večer.

Hned, jakmile se setmělo, dostal Benny první záběr. Byl to prut, který měl zavezený přes 300 metrů daleko. Naskočil tedy do člunu a vydal se za rybou. Po krásném souboji se mu podařilo podebrat 9kg šupináče. Potom jsme si šli lehnout. Probudil nás až můj záběr ve 4 hodiny ráno, který přišel na prut, který jsem měl zavezený pod lavicí. Podle tahu mi bylo jasné, že se jedná a o větší rybu. Po patnácti minutách se ji Bennymu podařilo podebrat. Podívali jsme se na sebe a byli jsme radostí bez sebe, když jsme si všimli velikosti této ryby. Přes jezero se ozvalo hlasité „Ano!“. Při vážení se ručička váhy zastavila na 17kg. Díky správné montáži a perfektně ostrému háčku se kapr nedokázal montáže zbavit.

Přes den se nám podařilo ulovit ještě několik menších kaprů. Potom ale přišla noc a já jsem dostal záběr na prut zavezený na lavici. Ihned po záběru jsem naskočil do člunu a vydal jsem se za rybou. Než jsem dojel na místo, rybě se už podařilo zajet ně potopených stromů. U háčků společnosti Carp’R’Us jsem si ale jistý, že se do ryby můžu trošku opřít a háček to vydrží. Díky tomu se mi naštěstí povedlo rybu z vázky dostat a po krátké chvilce i úspěšně navést do síťky podběráku. Opět to byl krásný šupináč. Zbytek noci už proběhl v klidu bez záběru, ale to nám vůbec nevadilo. Naše výprava se pomalu ale jistě chýlila ke konci a my jsme si celý víkend moc užili. Nakonec se nám každému podařilo ulovit 4 kapry. Navíc jsme si užili mnoho srandy a skvělého jídla.

On the first rod i put a combirig made with the stiff link 30lb, a short piece of Smoothbraid 25lb, a size 4 Gladiator LS hook and a brown short Mouthsnagger. On the second rod i put on a Blowbackrig also made out of the Smoothbraid 25lb but then tied on a Centurion2000 hook size 4, a rigring and a long Mouthsnagger. One rod with a snowman of the new bait Volumo and Yellowbird pop-up. The other rod single Yellowbird bottom bait. Now in the boat putting the rods perfectly on the spots, one on the plateau and one in front of the plateau. So now the waiting game begins. The next morning we had not much sleep but not from carp but tench.. So i decided to throw some more bait on the spot and refreshed my rods for the next night. It became dark and Benny his rod was the first to go off. It was his rod on the 300meter spot. After a battle in the boat we can land a nice common of 9kg. So we go back to sleep and at 4 o’clock my rod at the bottom of the plateau went off. It felt a good fish and after 15min Benny could net it.. We look at each other and we where smiling because off the wide of the fish, so a little shout “yes” echoed across the lake. After weighing it was a high thirty who liked the Volumo bolies and couldn’t get rid of the Blowbackrig. We managed to catch some more carp but smaller, but then when the next night falls my rod on the plateau took off again. Only 2 seconds and it stopped, so i jump into the boat. The fish was already swom into the trees, but with the hooks of Carprus i know i can put some pressure on it. The fish was fighting but i could net it safely and put the boat in reverse. Yes i managed to catch another nice common. The rest of the night was quiet but who cares after such a good weekend. Now our session came to an end and with each 4 fish not bad i guess. Also we had some fun and good food.

01739-mala1-dsc_0877-nahled.jpg

01739-mala2-dsc_0884-nahled.jpg

01739-mala1-dsc_0888-nahled.jpg

01739-mala2-dsc_0892-nahled.jpg

Za / For
Carp´R´Us BeNeLux team   
Joris Peeters

Návrat na přehled zpráv od vody