Konec léta - 22. 12. 2020

Blížilo se konec léta, počasí se lehce ochlazovalo k podzimním teplotám a to je správný čas vyrazit na kapry. Zvolili jsme opět naší oblíbenou štěrkovnu. Letos jsme si dali s Čížou cíl, že chytneme kapra 20+. To se nám povedlo hned při druhé výpravě a to nás nabudilo ještě víc, že bychom mohli hranici zvednout výš. 

01769-mala1-6-nahled.jpg

01769-mala2-10-nahled.jpg

Po příjezdu na místo jsme se střídali s kámošem a byli jsme na opravdu dobrým fleku, kde se tahají velcí kapři. Podle prvních informací, kapři byli při chuti, ale ne úplně ti velcí. Měli jsme na to několik dní, abychom dokázali i ty velké kapry přelstít. Chytali jsme na vzdálenosti nějakých 120metru, kde byla štěrková lavice. Krmili jsme denně asi 4-5kg boilie+tygří ořech. Kapři tady převážně berou večer, tak jsme přes den jenom krmili a relaxovali. Většina nástrah jsme měli boilie o průměru 24mm odlehčené korkem a to 68 a Devillkrill. Hned první večer přišel Čížovi takový nenápadný záběr, který jenom lehce potahová. Kapr tam byl, ale bohužel zajel do vázky. Potom jsem měl podobný záběr i já a kapra se mi podařilo zdolat. Ani moc nebojoval, tak jsme čekali nějakou menší rybu. Nakonec jsme oba překvapivě čuměli do podběráku a viděli velkého lysce, po zvážení měl 19,2kg. Opět nás to nabudilo a věřili jsme, že tahle výprava se opravdu povede. Další den jsme se už nemohli dočkat, až nastane večer a kapři přijedou a zachutnají jím naše nástrahy. Po setmění přišel zase takový záběr, kapři tady opravdu berou opatrně a bylo to jenom takové lehké pípáni v hlásiči. Po zvednutí prutu se mi cívka najednou rozjela tak, že kapr si bral a bral a po asi půl hodině co jsem kapra dokázal přitáhnout blíže ke břehu, tak se zase otočil a jenom si bral. Ruce už mě fakt bolely a možná po 45minutách se nám ho podařilo podebrat a jak jsme si dali cíl že chceme laťku zvednout výše, tak se stalo. Dávali jsme si různé typy kolik kapr váží a váha ukázala neskutečných 24,4kg. Woooou, neskutečná radost, že se nám podařilo přelstít takového velkého kapra. 

01769-mala1-1-nahled.jpg

01769-mala2-2-nahled.jpg

01769-mala1-3-nahled.jpg

01769-mala2-4-nahled.jpg

01769-mala1-5-nahled.jpg

01769-mala2-7-nahled.jpg

. Udělali jsme pár fotek a kapra pustili zpátky domů. Kapra jsme zapili kvalitním rumem a potom to začalo. Denně jsme měli 3-4 záběry, nějací kapři se nám vypli a my si to užívali. Dokonce se Čížovi podařilo chytit i kapra přes den, tak nás to ještě nabudilo více, že se musíme i přes den připravit na záběry. Ale za celou výpravu to byl jenom jeden záběr přes den a jinak všechny byly až po setmění. Kapry jsme chytali pak do 15kg a my si užívali jejích neskutečné dlouhé souboje. Kapři nám nedali opravdu nic zadarmo. Měli jsme před sebou poslední dva dny a přišlo prudké ochlazení a na kaprech to šlo znát. Hlásiče už pak ani nepíply a podle informací okolních rybářů, taky jim to přestalo brát. Ale nám to vůbec nevadilo, výpravu jsme si užili naplno. Nastal poslední den a na ten se nikdo netěší, protože na řadu přichází balení. Snad se ještě letos ještě na delší dobu dostaneme k vodě, protože letos to opravdu jezdí.

01769-mala1-9-nahled.jpg

01769-mala2-11-nahled.jpg

01769-mala1-12-nahled.jpg

01769-mala2-14-nahled.jpg

Tak Petrův Zdar a někdy třeba u vody.

Za Nikl tým Lumpy a Číža

Návrat na přehled zpráv od vody