Dobrý pocit - 26. 12. 2020

Na konci září přišlo první pořádné ochlazení a já věděl, že u vody nesmím chybět. Foukal silný vítr, teploty se pohybovaly okolo deseti stupňů a tlak rapidně klesal.

Navíc změna počasí vycházela na prodloužený víkend a předpověď, dá se říct, byla neodolatelná. Nebyl důvod se rozmýšlet. Domluvili jsme se s kamarádem, zabalil jsem všechny potřebné věci a vyrazil na pískovnu, na které jsem v srpnu měl pěkné úlovky. Vydal jsem se na hodinovou cestu k pískovně, po cestě jsem si říkal, že by to mohlo fungovat a měl jsem velice dobrý pocit. Po příjezdu k pískovně nastalo klasické stěhování, čemu se nikdy nedá vyhnout. Zvolil jsem rozmanitou část vody s hloubkami i mělčinami, tato část je doslova ráj i peklo, nádherná voda uprostřed krásné krajiny. 

01772-mala1-foto-c-1-nahled.jpg

01772-mala2-foto-c-2-nahled.jpg

Zdálo by se, že je to bezchybné místo, až na všudypřítomné vázky. 

01772-velka-foto-c-3.jpeg

Na místo jsem dojel o den dříve než kamarád. Na tomto místě jsem chytal přesně rok zpět, takže ani tolik nevadilo, že jsem přijel pomalu s tmou. Jedno místo jsem měl vybrané předem. Je to štěrkový pás zhruba patnáct metrů od protějšího břehu v těsné blízkosti spadlého stromu. Druhé místo jsem již musel najít potmě. Po půl hodině jsem mihnul tvrdou bouli ve dvou metrech, místo se mi moc nezdálo, ale po celodenním shonu jsem byl rád, že aspoň něco a byl jsem připraven místo ráno předělat. Probudil jsem se do krásného deštivého rána a kolem desáté hodiny nastal čas porozhlédnout se po novém místě. Po chvilce hledání jsem dostal záběr na prut u padlého stromu. Kapr naštěstí zůstal stát téměř na místě a tak zdolání bylo bezproblémové. Šupík měl devět a půl a na první rybu jsem byl velice spokojen. 

01772-mala1-foto-c-4-nahled.jpg

01772-mala2-foto-c-5-nahled.jpg

Při pouštění se mi rozjíždí i druhý prut z tolik nechtěné boule. Lyseček měl osm a půl a přesvědčil mě, abych dal místu ještě šanci. 

01772-velka-foto-c-6.jpeg

Ve tři doráží kamarád a já mám další záběr od stromu, ale kapr se zamotal do starých vlasců a těsně před podběrákem se mi vyřízl. Montáž jsem okamžitě položil zpět na místo a ani jsem nedokrmoval. Po půl hodině jsem dostal od stromu pomalou jízdu. Kapr byl zamotaný ve větvích, ale silnějším zabráním se mi ho povedlo vyprostit. Podle boje jsem si myslel, že půjde opět o menší rybu, ale když se poprvé kapr objevil, rozklepali se mi kolena a modlil jsem se, abych ho zdolal. Nebudu to dále natahovat. Kapra jsem úspěšně zdolal a po zvážení jsem zjistil, že jde o nový osobák s váhou 18,85!  Neodolal criticals Scopexu s plovkou Gigantica na návazci ze šňůrky Strip-x a háčku Continental velikosti čtyři. 

01772-velka-foto-c-7.jpeg

01772-mala1-foto-c-8-nahled.jpg

01772-mala2-foto-c-9-nahled.jpg

Za čtyři dny jsem zkrmil deset kilo Economiku a dvě kila Scopexu. Po tomto kapru se mi už bohužel nedařilo, až na dva násaďáky poslední ráno, jsem z vázek nezdolat jedinou rybu.

Ať se vám daří.

Adam Novák 

Návrat na přehled zpráv od vody