Neviditelný - 28. 12. 2020

Být tak neviditelný. Splynout s okolím. Nikdo by mě neviděl, tím pádem by po mě nic nechtěl, nemluvil se mnou a díky tomu bych se mohl plně věnovat jiným (praktičtějším) záležitostem. Bohužel realita je jiná. Pracovní nasazení jedu na 100%, do toho vyřizuji maily, telefony, řeším konkrétní problémy osobně s konkrétními lidmi a naslouchám nástrahám všedních dnů. Abych všemu zmíněnému utekl, odjíždím na ryby a budu neviditelný. Tedy alespoň v případě pobytu u vody.

Být u vody sám je v některých případek výhodné. Bohužel někdy i nevýhodné. To už jsou ale rizika. Nikdo Vás nevyfotí, nikdo Vám nepomůže podebrat kapra, nikdo si s Vámi nepopovídá, ale zároveň jste svým pánem a samota Vám může hrát do karet. Nikoho nemusíte okřikovat, že je u vody hlučný a lov u břehu je díky němu pouze ztrátou času, nikoho nemusíte přemlouvat, aby Vám šel v době hlubokého spánku či případě deště udělat pěknou fotku. V případě samoty jste za celou organizaci zodpovědni pouze sami za sebe. Ne vždy tomu tak ale je a tak je potřeba se s tím poprat trochu jinak. Pokud jedu na výpravu s někým, snažím se chytat jinak, než kolega. To znamená chytat na odlišné nástrahy, mít jiné montáže, a pokud to jde, nelovit na stejném místě. Popravdě není nic horšího, než mít vyskládané 4 pruty vedle sebe nahozené na jednom místě.

Čekalo mě pár dní u vody, a ač to nebyla úplně výprava snů, podařilo se mi přelstít nějaké místní mazané kapry. Takže tedy pěkně popořadě. Na výpravu jsem si s sebou bral 10kg Economic boilie příchutě Chilli Spice a 6kg 18mm pelet Devill Krill.

01774-velka-foto-c-1.jpg

Po příjezdu k vodě a lehkém rozkoukání, padla do vody polovina pytle boilie a polovina pytle pelet. Krmné místo jsem nechal tak zvaně odpočinout a mezitím si připravil montáže. Jedna z montáží byla jiná. Odlišná od té první. A v čem spočívala její výjimečnost? Byla neviditelná! Vytvořena byla totiž z flourocarbonu Clearwatter 15lb od CRU. Pro její maximální neviditelnost byl k háčku Centurion 2000 vel. 6 přidaný Mounthsnagger shorty clear. Celá sestava v testu před samotným nahozením do krmného místa obstála na výbornou!

01774-mala1-foto-c-2-nahled.jpg

01774-mala2-foto-c-3-nahled.jpg

K vyjímečné montáži bylo potřeba dát vyjímečnou nástrahu. Tou byl v mém případě 18mm Attract Hookers. Nástraha dokonalá sama o sobě. A teď ještě navíc v kombinaci s neviditelným návazcem. To by bylo, abych nepřelstil nějakého mazaného kapra, který za svůj život viděl mraky montáží a je už více než nad rámec možností opatrný. Montáž byla z mého pohledu tak dokonalá, že mi ji bylo snad až líto nahodit do vody. Nakonec jsem ale tento citový problém velmi rychle přešel a neviditelná montáž byla na svém místě.

01774-velka-foto-c-4a.jpg

01774-mala1-foto-c-4b-nahled.jpg

01774-mala2-foto-c-4c-nahled.jpg

Rozepisovat se do detailu o úspěšnosti lovu nebudu. Jednak to není úplně důležité a za další bych Vás brzy začal otřepaným příběhem nudit. Koneckonců kdyby montáž nebyla úspěšná, nevznikla by tato zpráva od vody. Neviditelný návazec z fluorocarbonu fungoval perfektně stejně jako na něm prezentovaná nástraha Attrakt Hookers.

01774-mala1-foto-c-5-nahled.jpg

01774-mala2-foto-c-6-nahled.jpg

Neviditelný jsem se snažil být alespoň na chvíli i já. Pro potlačení slunečních paprsků, které byly v zatažené obloze velmi ostré pro mé oči, mi pomáhaly sluneční brýle Trakker – Classic Sunglasses. Bohužel, nebo vlastně Bohu dík, jsem nebyl neviditelný na dlouho, protože se podařilo přemluvit k záběru dalšího kapra – opět šupináče.

01774-mala1-foto-c-7-nahled.jpg

01774-mala2-foto-c-8-nahled.jpg

Vše tedy fungovalo na 100% a já tak mohl odjet domů spokojený. Již teď vím, že až pojedu k vodě příště, stanu se opět neviditelný.

Za Nikl tým - Matěj Šole

Návrat na přehled zpráv od vody